7 правил безпечного бігу в сутінках. Фото

7 правил безпечного бігу в сутінках

Біг в темний час доби вимагає більшої уважності та обережності, ніж вдень, а іноді він може бути і зовсім небезпечним. Але це ж не привід відмовлятися від вечірніх пробіжок, правда? Є кілька простих правил, дотримуючись яких, можна максимально убезпечити себе, і про ці правила наш сьогоднішній матеріал. А ще в кінці статті вас чекає ідея простого, але дуже ефектного костюма на Нічний забіг. Втім, про все по порядку.

 

 

1. Знайдіть компанію

Хороший напарник - це і пейсмейкер, і захисник. Якщо вас хоча б двоє, ймовірність зіткнутися з агресією на вулиці істотно нижче. Хлопці з бігового клубу - ось, мабуть, кращий варіант компанії. Але якщо вам зовсім нема кого покликати на пробіжку, рекомендуємо вибрати когось із друзів в якості «довіреної особи» і повідомляти йому або їй, коли ви ходите бігати, який маршрут і о котрій ви плануєте повернутися. Так, навіть якщо з вами щось трапиться, близькі дізнаються про це максимально швидко і зможуть прийти на допомогу.

2. Вибирайте перевірені маршрути

Було б непогано, якби маршрут вашої вечірньої пробіжки був максимально безпечним, не включав в себе занедбані місця і пустирі і був вам добре знайомий. Ви повинні відчувати себе впевнено і в разі небезпеки знати, де знаходиться найближчий магазин, зупинка транспорту або інше людне місце.

Звичайно, в першу чергу ці рекомендації стосуються дівчат, але навіть якщо ви впевнений у собі чоловік і не боїтеся піддатися нападу, є небезпеки, з якими може зіткнутися будь-який бігун, незалежно від статі або бігового досвіду. І в першу чергу це автомобілі і їх водії, які не очікують зустрічі з вами на порожній темній дорозі.

3. Назустріч руху

Якщо влітку ви активно тренуєтеся на дачі і бігаєте уздовж дороги, завжди біжіть назустріч руху. Так ви відразу побачите, що наближається автомобіль і скорегуєте свою поведінку. Перебуваючи спиною до потоку машин, ви можете покладатися тільки на уважність самих водіїв.

4. Небезпечні не тільки машини

Якщо ви тренуєтеся в парку, не забувайте, що вам можуть зустрітися велосипедисти та інші бігуни. Не робіть різких рухів, змінюйте напрям, тільки оцінивши обстановку навколо. На погано освітлених ділянках можна не помітити велосипедиста, який швидко наближається і зіткнення стане травматичним для вас обох.

5. Візьміть телефон

Пробіжка в сутінках - це якраз той випадок, коли залишати телефон будинку - погана ідея. Візьміть його з собою, щоб в екстреній ситуації швидко зателефонувати близьким або в служби допомоги.

6. Навушники геть

А ось навушники вам не знадобляться. «Відключатися» від того, що відбувається навколо вас не варто, ви повинні добре контролювати і сигнали автомобілів і інших учасників дорожнього руху, і сигнали про небезпеку, наприклад якщо хтось буде вас наздоганяти. Якщо ви зовсім не можете без музики, хоча б витягніть один навушник і зробіть гучність тихіше.

7. Будьте помітні

Головне правило бігу в темряві - бути помітним. Це важливо і в місті, і за його межами. Сучасна бігове екіпірування зазвичай має невеликі світловідбивачі, але цього недостатньо і потрібно вживати додаткових заходів у вигляді світловідбиваючого спрею.

Підготував портал uathletics.news

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

11.07.2018

Читати далі
Згорнути