Мар’ян Закальницький. Фото

Мар’ян Закальницький – найкращий легкоатлет України

Легка атлетика України традиційно щороку визначає найкращих легкоатлетів у різних вікових категоріях, тренера і команду. 2018 рік не став винятком.

У легкій атлетиці запекла боротьба між атлетами точиться не лише на доріжках і у секторах, а і, як показав цей рік, під час голосування. Хоча тут, звісно, борються вже не самі спортсмени, а ті, хто віддає їм свої голоси.

Під час голосування за найкращих легкоатлетів як місяця, так і року враховуються голоси експертів (Ради ФЛАУ), ЗМІ і вболівальників. Кожна з цих категорій рахується як третина всіх голосів.

В номінації «Найкращий легкоатлет України» переміг представник Київської області Мар’ян Закальницький.

Закальницький – чемпіон Європи зі спортивної ходьби на 50 км (3:46.32 год, Берлін). На командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби у Тайцані виграв срібло у командному заліку і посів четверте місце в індивідуальному (3:44.59 год – восьмий результат у світовому і четвертий у європейському  топ-листах сезону).

А в номінації «Найкраща команда України-2018» перемогла чоловіча команда України зі спортивної ходьби на 50 км, до складу якої увійшли Мар’ян Закальницький, Іван Банзерук, Валерій Літанюк, Андрій Гречковський, Ігор Сахарук. Команда посіла друге місце на командному чемпіонаті світу зі спортивної ходьби.