У Баришівці на Київщині 17 травня відбувся грандіозний ветеранський спортивний захід другий етап командного Кубка України «Звитяга Нескорених» серед ветеранів та мілітарі.
«Звитяга Нескорених» зібрала разом тих, хто вистояв у найтяжчі моменти й продовжує боротися — за себе, за своїх побратимів і за гідне життя.
Це не просто спортивна подія — це демонстрація сили духу, стійкості та взаємопідтримки. Кожен учасник — герой, для якого спорт став шляхом до відновлення, натхнення і нового етапу в житті.
«Звитяга Нескорених» дала ветеранам можливість знову відчути себе частиною команди, частиною великої справи. Це — реабілітація через рух, підтримка через спільну мету, натхнення через віру в себе.
Участь брали команди з чотирма учасниками у складі: чоловічі/жіночі/змішані (веслування) та аматори (без рейтингу).
За емоційної підтримки глядачів, побратимів і громади ветерани-спортсмени демонстрували силу тіла й духу у видовищних спортивних дисциплінах:
- Веслування 100 метрів
- Веслування 100 секунд
- Естафета стронг/інвастронг
Підтримати збірну команду ветеранів та військовослужбовців Київської області завітав голова Київської обласної військової адміністрації Микола Калашник разом з начальником Управління молоді та спорту КОВА Андрієм Михальчуком.
А зірковим гостем став володар титулу «Найсильніша людина світу» Василь Вірастюк, почесний президент Федерації стронгмену Украіни.
Наші мужні ветерани боролися за перемогу попри складні як на травень погодні умови, адже холодна погода – це найменше що турбує наших героїв. Боротьба була запекла, учасники проявили стійкість, жагу до перемоги і взаємопідтримку, навіть будучи опонентами. Адже командні змагання – це про взаємодію та відчуття єдності.
Отже, участь у змаганнях взяли ветерани Київщини, в активі – золота медаль.
Команда « Вогники Київщини»:
- Веслування 100М змішані – 1 місце
Команда «Сильні Переяслава»:
- Веслування 100С мілітарі чоловічі – 9 місце
- Веслування 100М чоловіки – 11 місце
- Веслування 100М чоловічі – 8 місце
Victory Переяслав:
- Стронгмен чоловіки – 6 місце
Зазначимо, що результати враховуватимуться при формуванні загального рейтингу учасників сезону та національної збірної Strong Spirit’s Games 2025.
«Особливу увагу організатори змагань приділили безбар’єрності — як фізичній, так і психологічній. Адже йдеться не лише про зручність чи доступність, а про гідність, повагу і рівність можливостей. Створення безбар’єрного середовища дозволяє кожному відчути свою значущість, бути в колі однодумців, відчути підтримку та прийняття. Важливо усвідомлювати, що безбар’єрність — це фундамент сучасного суспільства, яке прагне бути відкритим, чуйним і справедливим, – зазначив Микола Калашник. – Щиро дякую кожному, хто долучився до організації та підтримки «Звитяги Нескорених». Це — про життя, яке триває попри все. І про силу, яку неможливо здолати».
Змагання організувала Федерація стронгмену України спільно з МХП у межах програми підтримки військових та ветеранів та Міністерством у справах ветеранів України за сприяння Управління молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації та місцевої влади.