Шахи

Федерація шахів України

Гнип Юрій, виконавчий директор

044 235 45 49                     

yuriy_gnyp@ukr.net

www.ukrchess.org.ua

 

 

Підписано договір про співпрацю з федерацією

Шахи

Ша́хи — гра на спеціальній дошці, що має назву шахівниця й поділена на 64 світлі та темні клітини (поля), між 16 світлими (білими) і 16 темними (чорними) фігурами за встановленими для них правилами пересування[1]; старовинна індійська настільна розважальна гра, що має давню історію. Як одна з найпоширеніших спортивних ігор сучасності, поєднує в собі елементи мистецтва (уяви), науки (логічно-точний розрахунок) і спорту.

Шахи мають виховне значення: сприяють розвитку концентрації уваги, вміння долати труднощі та планувати власні дії, логічно мислити. Оскільки у грі в шахи виявляються особливості людської особистості, їх використовують як модель для наукових досліджень у психології та педагогіці. Їх також використовують для моделювання систем штучного інтелекту.

 

Київська обласна федерація шахів створена в 2002 році. Президент федерації – Штика Валентин Васильович.

Географія шахів по області. Шахами в Київській області займаються дорослі і діти майже у всіх районах. Основні «опорні пункти»: м.Біла Церква (ДЮСШ «Юність», 5 тренерів, 148 учнів, шахово-шашковий клуб (3 тренера на громадських засадах), Бровари (шаховий клуб), Ірпінь(шаховий клуб), Сквира, Обухів, Фастів, Буча, Вишневе, Бориспіль, Березань(шаховий клуб), Тараща, Переяслав-Хмельницький.  

Досягнення.

1-міждународний майстер – Размислов Олександр

2- майстра ФІДЕ - Вовк Віктор (м.Біла Церква), Шиманський Олександр (м.Біла Церква)

6 майстрів спорту України : Вовк Віктор (м.Біла Церква) , Кириченко Віталій (м.Біла Церква) , Омеля Артем (м.Бровари), Гребенюк Семен(м.Бровари), Ткаченко Сергій (м.Бровари).

56- кандидатів в майстри спорту України.

Вовк Віктор – 2 разовий чемпіон України серед спортсменів з обмеженими  фізичними можливостями, срібний призер чемпіонату Європи серед спортсменів з обмеженими  фізичними можливостями, 9 місце чемпіонат світу серед спортсменів з обмеженими  фізичними можливостями.

Омеля Артем – 4 місце чемпіонаті України серед юнаків до 14 років, переможець міжнародного  турніру  « Пам’яті небесної сотні» 2014 року.

Гордієнко Ганна (м.Переяслав-Хмельницький)  -  чемпіонка України  з активних шахів серед дівчат до 12 років,  2 місце чемпіонаті України серед дівчат до 14 років, 2 місце чемпіонаті України серед дівчат до 12 років, 8 місце чемпіонат світу серед дівчат до 12 років, учасниця Чемпіонату Європи серед дівчат до 14 років.

Кириченко Світлана(м.Біла Церква) - 3 місце  в півфіналі чемпіонату України серед дівчат до 12 років, член збірної команди України, 2 місце  в півфіналі чемпіонату України серед дівчат до 16 років.

Збірна команда ДЮСШ «Юність» - срібний призер Чемпіонату МОН України.

Проведення змагань.

За останні 8 років на території Київщини проводились на найвищому рівні близько 16 змагань фіналів та півфіналів Чемпіонатів України серед юнаків та дівчат (м.Біла Церква, ДЮСШ «Юність»; м.Буча; м.Вишгород).

На протязі 16 років в м.Біла Церква проводились змагання Всеукраїнського турніру «Матч поколінь».

Щорічно проводяться близько 10 змагань Чемпіонатів області  серед всіх верств населення, а також дуже багато змагань різного рівня в тому числі і міжнародні.

Остані новини Київської області