Риболовний спорт

ГО «Київська обласна федерація риболовного спорту»

Бацула Валерій Юрійович, президент

050 295 52 83

valeco@ukr.net

Місто Київ, вулиця Сирецька, 33А

 

Федерація риболовного спорту інвалідів "Рисі"

Анатолій Кислов, президент

050 705 02 03

akislov@ukr.net

Договір про співпрацю з федерацією не підписано

Риболовний спорт

Рибальський спорт або Спортивне рибальство — ловля риби спортивними снастями (вудками, спінінгами тощо), вид активного відпочинку, що практикується, як спорт або хобі. Спортивні рибалки мають об'єднання та клуби, які проводять регулярні змагання.

Спортивне рибальство є екологічно виправленою похідною рибальства, як вида розваги. Філософія цього виду спорту полягає в популяризації принципу «спіймав-відпустив» (англ. Catch and release) і бережного ставлення до риби, із заподіянням мінімальної шкоди. До спортивної також часто відносять коропову ловлю, причому короп не є видом, що потребує охорони, а навпаки — інвазивним, тому рятування за збереження його популяцій є, скоріше, питанням етичним та філософським, ніж екологічно доцільним. Те саме стосується ловлі срібного карася, товстолоба, білого амура.

Для спортивної риболовлі багатьма фірмами випускаються спеціальні гачки без зачіпок (англ. Barbless hook), аби не травмувати рибу додатково під час видалення гачка та надати рибі більше шансів втікти від рибалки.

В деяких країнах, як наприклад Бразилія, набув широкої популярності принцип в спортивному рибальстві «спіймав-заплатив», що передбачає внесення таксованої вартості за кожний зловлений екземпляр в касу спортивного об'єднання.

Одною з найпопулярніших технік спортивного рибальства є ловля на покльовку (або французька ловля), який застосовує лише пряме вудилище, волосінь, поплавок, гачок і допоміжні елементи монтажу. Серед інших широко використовуваних технік відомі такі, як англійська ловля, болонська ловля, «на волосину», блешніння, донна ловля, пряма ловля, з човна.

Остані новини Київської області