Керлінг

Всеукраїнська федерація кьорлінгу

Віце–президент Кочик Ірина Станіславівна

+38 (044) 536 12 77

info@curlingukraine.org

04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 60-А

 

Підписано договір про співпрацю з федерацією

Керлінг

Ке́рлінг (від англ. to curl — «завертатися», «закручуватися») — олімпійський вид спорту, гра на льоду між двома командами, мета якої розташувати важку гранітну шайбу (камінь) ближче до цілі, ніж шайба команди-супротивника. За своїм принципом гра схожа на боулінг на траві.

Керлінг: канадська монета 25 центів 2007 р.
У керлінг грають дві команди по чотири гравці, які почергово кидають гладенькі відполіровані гранітні шайби крижаною доріжкою у напрямку до цілі, відзначеної на доріжці концентричними колами. Два гравці допомагають спрямувати шайбу в потрібну точку за допомогою спеціальних щіток, якими вони натирають лід у напрямку руху шайби. Гра ділиться на енди, в кожному з яких командам нараховуються очки, залежно від того, скільки своїх шайб виявилося ближче до цілі, ніж найближча шайба команди-супротивника. Гра складна, як технічно, так і стратегічно.

Керлінг входить до програми Олімпійських ігор, починаючи з Олімпіади 1998 в Нагано. У 2006 Міжнародний Олімпійський комітет прийняв рішення ретроспективно визнати офіційними змагання з керлінгу, що проводилися в рамках Міжнародного спортивного тижня в 1924. Під час Олімпіади 1932 теж проводився показовий матч із керлінгу між командами США та Канади.

Остані новини Київської області