ЧУ стане відбірковим турніром до чемпіонату світу в Досі-2019

Зображення

ЧУ стане відбірковим турніром до чемпіонату світу в Досі-2019

Сьогодні в Луцьку стартує чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих. А також відбудеться командний чемпіонат України з бігу на 10 000 м серед дорослих, молоді та юніорів. Прийматиме змагання з 21 по 23 серпня міський стадіон «Авангард».

Найсильніші легкоатлети України змагатимуться за звання чемпіонів та місця у складі команди на чемпіонат світу у Досі.

Розклад змагань

Перед початком чемпіонату України головний тренер збірної В’ячеслав Тиртишник відповів на запитання прес-служби ФЛАУ.

 

 

Причину перенесення чемпіонату України з Кропивницького у Луцьк знає більшість людей зі світу легкої атлетики. Проте серед вболівальників і ЗМІ все ще продовжує звучати це питання. Тож чому було ухвалене таке рішення?

На «Зірці» наразі пошкоджене покриття на доріжках, що могло привести до травм спортсменів. На жаль, відновити його до початку чемпіонату власники стадіону не встигали, тому Виконкомом ФЛАУ і було ухвалене рішення щодо перенесення змагань з Кропивницького до Луцька.

Чемпіонат України у Луцьку буде основним відбірковим турніром на чемпіонат світу у Доху. Скільки нормативів для участі у чемпіонаті світу є в українців на сьогодні і на скільки ще розраховуєте?

Так, змагання дійсно є основним відбірковим турніром до чемпіонату світу, проте варто зазначити, що відбірковий період триває до 6 вересня.

Після завершення чемпіонату України відбудеться засідання Виконкому ФЛАУ, на якому буде затверджено склад команди для участі у чемпіонаті світу станом на 24 серпня. Ці спортсмени вже точно поїдуть у Доху. Проте атлети, які до цього часу не матимуть нормативів, матимуть шанс виконати їх до 6 вересня і бути доданими до складу. Саме після цієї дати і буде остаточно сформований склад команди.

На сьогодні українцями виконано 31 норматив. Змішана і жіноча естафетні команди 4х400 метрів посідають 15-ті місця, і оскільки відбираються 16 команд, вони зберігають високі шанси на участь. З урахуванням потенційних нормативів на чемпіонаті України і разом з учасниками естафети наша команда, найімовірніше, виросте приблизно до сорока спортсменів.

На які види вболівальникам варто звернути особливу увагу?

Цікаво буде поспостерігати за всім чемпіонатом, але особливо виділив би жіночі і чоловічі стрибки у висоту, там очікується напружена і непередбачувана боротьба. На жіночій і чоловічій 400-метрівці відбуватиметься відбір до естафетних команд. При цьому у жінок бігтимуть, зокрема, Анна Рижикова й Ольга Ляхова, які вже мають нормативи у своїх коронних дисциплінах – з бігу на 400 метрів з бар’єрами і 800 метрів відповідно, – але позмагаються ще й за місце в естафеті.

Цікавою має бути також боротьба у секторі для метання молота як у чоловіків, так і у жінок, та з бігу на 100 метрів з бар’єрами і 400 метрів з бар‘єрами серед жінок.

 

 

Фото (с)Дмитро Вакулка

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Читати далі
Згорнути