Бейсбол

Київська обласна федерація бейсболу та софтболу

Сомотов Станіслав, президент КОФБС. Головний менеджер та головний тренер команди "Атма" (Київська область)

stanislav.somotov@fbis.kiev.ua

 

Федерація бейсболу та софтболу України

044 425 84 66

095 353 67 76

info@fbsu.com.ua

Договір про співпрацю з федерацією не підписано

Бейсбол

Бейсбо́л (англ. baseball) — спортивна гра з м'ячем і битою. Гра відбувається між двома командами з дев'яти гравців, які по черзі грають у захисті та в нападі.

 

Завдання команди, яка грає в нападі, — заробити ран (пробіжку). Для цього гравцям потрібно відбивати битою м'яч, який кидає пітчер, а тоді послідовно пробігти через чотири бази у напрямку проти годинникової стрілки. Є чотири бази: перша, друга, третя і домашня. Ран зараховується, коли гравець пройшов усі бази і повернувся на домашню.

 

Під час гри в нападі гравці по черзі грають проти пітчера команди, яка захищається. Завдання пітчера — не дозволити заробити ран. Для цього йому потрібно «вивести з гри» гравця (заробити «аут»), що стоїть на відбиванні, будь-яким з декількох способів. Гравець нападаючої команди, який досяг бази, пізніше може спробувати досягти наступних баз під час гри в нападі його партнерів по команді. Коли команда, яка захищається, заробить три аути, команди міняються позиціями. Команда-гість грає в нападі першою. Коли команди по черзі зіграли в нападі і захисті, це складає собою один ігровий відрізок — інінґ. Гра складається з дев'яти інінґів. Перемагає команда, яка на момент завершення гри, заробила більше ранів.

 

Бейсбол розвинувся зі старіших ігор з м'ячем і битою, які існували в Англії до середини XVIII століття. Імігранти привезли гру до Північної Америки, де поступово була розроблена її сучасна версія. До кінця XIX століття бейсбол став національним видом спорту у США.

 

Бейсбол популярний у Північній Америці, деяких регіонах Центральної та Південної Америки, Карибах, Східній Азії, особливо у Японії. Входив до програми Літніх олімпійських ігор з 1996 (Атланта) по 2008 рік (Пекін). Різновид бейсболу з більшим м'ячем називається софтболом.

Остані новини Київської області