Збірна України з дзюдо – п’ята у змішаному командному турнірі на Євро U-23

В боснійському Сараєво завершилась континентальна першість серед спортсменів до 23 років з дзюдо. В заключний змагальний день були розіграні нагороди змішаного командного турніру.

Участь у ньому взяла і збірна України, до складу якої увійшли: Назар Кулєшов (до 73 кг), Марат Крижанський (до 90 кг), Олексій Єршов та Євгеній Балєвський (понад 90 кг), Софія Бордінських (до 57 кг), Наталія Чисяткова, Карина Саркісян (до 70 кг), Руслана Булавіна, Діана Семченко (понад 70 кг). Київщину представляла новоспечена бронзова призерка цього Євро Анастасія Чижевська.

У першому раунді наша команда мінімально перемогла сильну збірну Азербайджана (4:3).

У чвертьфіналі наша команда зустрічалася зі збірною Грузією. Доля поєдинку вирішувалася у додатковій сутичці у категорії понад 78 кг, де перемогу одержала грузинка, яка зуміла виконати кидок на іппон, і тим самим вивела свою команду до півфіналу.

Наша збірна відправилася боротися у втішний раунд, де зустрілася з господарями татамі з Боснії та Герцеговини, яку досить впевнено здолала з рахунком (4:2).

У поєдинку за бронзу наші дзюдоїсти зійшлися з командою Угорщини, яка в свою чергу у півфіналі поступилася збірній Німеччини. Угорці були сильнішими.

У підсумку наша збірна посіла підсумкове п’яте місце у змішаному командному турнірі. Чемпіонами ж тут стала збірна Туреччини, яка у фіналі здолала команду Німеччини. Бронза – у грузинів та угорців.

Нагадаємо результат дзюдоків Київщини на чемпіонаті Європи з U-23 з дзюдо (28-30 жовтня, Сараєво, Боснія і Герцеговина), в рамках якого власне і відбувався змішаний командний турнір.

Анастасія Чижевська стала бронзовою призеркою у змаганнях жінок та вазі до 57 кг.

Денис Тупицький посів п’яте місце у змаганнях серед чоловіків вагової категорії до 60 кг. Впевнено долаючи своїх суперників, Денис вийшов до півфіналу, де зустрівся зі спортсменом Азербайджану Талібовим та поступився йому у сутичці за вихід до головного фіналу. Азербайджанець у підсумку став чемпіоном, а наш спортсмен у сутичці за бронзу програв супернику з Нідерландів. Але стати п’ятим серед 20-ти найсильніших дзюдоїстів континенту – це вже солідний досягнення.

Підготували вихованців Київської обласної ШВСМ до змагань тренери Олександра Старкова та Карен Балаян.

Нагадаємо, що в липні цього року Чижевська виборола срібну медаль на Європейських іграх серед студентів в Лодзі (Польща). Тупицький на початку серпня здобув срібло на Кубку Європи в столиці Латвії.