ЧУ з біатлону, Яворів. Фото

Збірна Київщини - бронзовий призер ЧУ з біатлону

Завершився чемпіонат України з біатлону серед юніорів та юніорок, який з 15 по 18 січня приймала Львівщина.

Збірна Київської області стала бронзовим призером у загальнокомандному заліку.

Останнім номером змагальної програми була змішана естафета. І спортсмени, які набралися сил після дня відпочинку, влаштували справжній трилер, - повідомляє biathlon.com.ua.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Львівщині розпочався чемпіонат України з біатлону

Лідерами після першого етапу стали команди Київської (Анастасія Рассказова) і Тернопільської (Олександра Меркушина) областей. На передачі естафети їх розділили всього 0,3 секунди, при тому, що Рассказова використовувала один запасний патрон, а Меркушина - п'ять. Але далі у тернопільської команди були досить слабкі етапи, та й кияни після відмінного відрізку Оксани Москаленко протрималися в лідерах тільки до четвертого етапу. Далі на перші позиції стали виходити більш традиційні лідери.

Перед останнім етапом в лідери вийшла перша сумська збірна, яка й довела естафету до переможного завершення. А ось обіцяний трилер стався в боротьбі за срібло і бронзу на останньому вогневому рубежі!

На останню стійку чернігівець Сергій Телень і харків'янин Олександр Пономаренко прийшли одночасно. І останній, погано зорієнтувавшись в ситуації, почав стріляти в мішень суперника! Саша закрив дві мішені для Сергія, перш ніж зрозумів, що стріляє не по своїй установці. Сам же Телень, побачивши після трьох влучних пострілів, що всі мішені закриті, два патрона, що залишилися, випустив просто в сторону установки і відправився, як йому здавалося за медаллю.

Справді, правила, які діяли колись, дозволяли "приймати" такий широкий жест від суперників, як закриті помилково чужі мішені. І відповідно до того регламенту Телень вчинив правильно. Але нові правила наказують сигналізувати суддям, дочекатися "перезарядки" мішеней, і закрити ще дві. При цьому час очікування потім віднімається з результату на фініші. А в ситуації, що створилася Теленю були зараховані два промахи, а за невикористані в такому випадку два запасних патрони, він був покараний шестихвилинним штрафом, що, забігаючи наперед скажемо, відкинуло команду на шосте місце.

А що ж Пономаренко? Олександр, зрозумівши свою помилку, наступні три постріли зробив по своїй установці, а для того, щоб закрити мішені, які залишилися, чомусь вирішив... перезарядити запасну обойму, замість того, щоб використовувати додаткові патрони! Зухвале порушення регламенту стрільби спричинило за собою дискваліфікацію команди після фінішу.

Ситуацією скористалася друга сумська команда, яка заробила срібло, а бронзові медалі отримали юніори Київської області, навіть не зважаючи на три кола штрафу свого фінішера Владислава Новицького.

Київська область  1:29:37,6

1.  Анастасія Рассказова  (0+1)  20:44,9

2.  Оксана Москаленко  (1+3)  21:46,7

3.  Сергій Кришталь  (0+6)  22:20,0

4.  Владислав Новіцький  (3+3)  24:45,9

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

22.01.2019

Читати далі
Згорнути