Юрій Старков, пауерліфтинг. Фото

Юрій Старков: "Ми намагаємося тримати форму, щоб молоді хлопці мали з кого брати приклад"

Українська бездопінгова федерація пауерліфтингу (УБФП) цими вихідними проводила в Ладижині ХІ чемпіонат України з окремих вправ пауерліфтінгу.

Ми вже розповідали про досягнення на цих змаганнях провідного пауерліфтера Київщини Ярослав Гав'яди, який виборов золоті нагороди.

А сьогодні прес-служба Управління фізичної культури і спорту мала за честь особисто познайомитися та поспілкуватися із зірковим наставником Ярослава – Юрієм Старковим, заслуженим тренером української бездопінгової федерації пауерліфтингу, суддею національної категорії, майстром спорту міжнародного класу з пауерліфтингу.

 

 

З розмови стало ясно, що Юрій Олександрович не тільки тренує та й сам досі виступає серед ветеранів, представляючи рідний Богуслав, а він буквально живе, дихає цим силовим видом спорту.

- Я особисто за вісім років у ветеранському русі здобув 25 кубків та 125 медалей. Майже в кожній федерації пауерліфтингу маю європейські та світові рекорди серед ветеранів.

- Якими власними трофеями можете похвалитися з цього чемпіонату?

- Я особисто виборов три кубки як ветеран.

- Як прокоментуєте виступ Ярослава?

- Ярослав взагалі унікум. Він дуже слухняний, з ним легко працювати, він захоплюється цим видом спорту і дійсно вкладає в нього свою душу і серце. Ярослав – онук мого покійного друга, тому мені вдвічі приємніше його тренувати. На цих змаганнях мій вихованець взагалі виступив найкраще – більше за всіх присів зі штангою (225 кг) і став абсолютним чемпіоном. Перше місце посів в жимі лежачи - 120 кг. У становій тязі серед дорослих поступився досвідченому спортсмену п’ятьма кілограмами, першим став у становій тязі – 260 кг та отримав кубок за абсолютну першість серед юнаків.

- Хто ще представляв область і які успіхи?

- Участь брала команда з 12 чоловік з Богуслава та здобула вісім кубків. Також поїхав Обухів. Три кубки виборов власне Ярослав. Володарем кубку Чемпіонату став студент Богуславського гуманітарного коледжу імені Івана Нечуя-Левицького Олександр Клименко в жимі лежачи. Також кубок взяв Максим Кабалик, який несе службу поліцейським в Києві.

Хотів би відзначити 65-річного ветерана Олександра Островського, який дуже добре виступив і взагалі, перебуваючи в дуже добрій фізичній формі, часто бере високі нагороди на змаганнях. (Островський Олександр Михайлович – майстер спорту з пауерліфтингу, має 7 рекордів України, 2 рекорди Європи, 2 світових рекорди, - прим. прес-служби).

- Які плани на найближче майбутнє?

- 15-17 травня наша команда виступатиме в Луцьку на чемпіонату світу дуже потужної Федерації WPAU. Це будуть сильні змагання, адже до Луцька завітають 760 пауерліфтерів з 24 країн світу.

Взагалі ми, ветерани пауерліфтингу, намагаємося тримати форму, щоб молоді хлопці мали з кого брати приклад.

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

18.04.2019

Читати далі
Згорнути