Дарина Слобода, чемпіонат Європи з легкої атлетики. Фото

Євро з легкої атлетики: аналітика багатоборств

Минулими вихідними столиця волинського краю Луцьк приймав командний чемпіонат Європи з легкоатлетичних багатоборств в елітному дивізіоні. Подія знакова, аналогів якої в українській легкій атлетиці часів незалежності ще не було. Змагання такого масштабу наша держава приймала вперше в історії.

 

 

У Луцьку виступало вісім провідних команд європейського легкоатлетичного багатоборства зі збірною України, яка виграла попередні схожі змагання в естонському Таллінні 2017 року на чолі. Інша річ, що в окремих команд чи спортсменів є інші пріоритети і українським Євро вони заради втілення своєї мети вирішили пожертвувати. То стосується зокрема й чемпіонки світу серед молоді Аліни Шух з України, яка вирішила сконцентруватися на Євро серед юніорів, - інформує «Главком».

 

 

Зрозуміло, що головним легкоатлетичним стартом поточного року є чемпіонат світу, який відбудеться у вересні в столиці Катару Досі. Усі провідні спортсмени зараз ретельно готуються саме до цих змагань. Хтось – поза межами Луцька. А для когось, скажімо, для збірних Білорусі та Естонії змагання в Україні були одним з етапів відбору на першість планети. Тому в Луцьку спортсмени  цих країн намагалися продемонструвати максимальні результати.

 

 

Двоякі враження залишила  від свого виступу й збірна України. Травма лідера чоловічої команди Олексія Касьянова, котрий випав після третього виду, відкинула нашу команду на четверте місце в підсумковому протоколі. Натомість дівчата начебто виступили успішно.

 

 

Команда України, в складі якої змагалася наша Дарина Слобода, посіла 4 місце у Командному чемпіонаті Європи з легкоатлетичних багатоборств Супер ліги. Перемогла команда Естонії, команда Білорусі на другому місці, третя команда Великої Британії.

 

 

Більше того, представниця Київщини Дарина Слобода виграла особисту першість семиборок. Досить рівно пройшла всі види і перемогла в індивідуальному заліку. Дарина перемогла з особистим рекордом (6165 очок), але сумою залишилася незадоволена. Причина проста: такий результат не ґарантує місця на чемпіонаті світу. А отже доведеться надолужувати згаяне в рамках чемпіонату України. Отже в результаті блискучого виступу у Дарини - персональний рекорд у метанні списа (42.98м), у стрибках у висоту вона стала найкращою з результатом 1,78 м, перемога у жіночому семиборстві та виконаний норматив Майстра спорту України міжнародного класу.

 

 

Ось що Дарина Слобода розповіла в коментарі ФЛАУ: «Я вірила у себе. І моя віра мене не підводить. Я рада особистому рекорду, але після змагань все одно будуть до себе претензії. Найважче те, що за сумою очок я не маю того, чого хотіла. А саме показати вищий результат, щоб забезпечити собі норматив на чемпіонат світу. Я і вчора, і сьогодні відчувала в собі сили зробити це. Тепер буду боротися за нього на чемпіонаті України.

Коронний вид, 800 метрів, мене трішки підвів. Мабуть, я віддала всі сили другій спробі зі стрибків у довжину – вона була далекою, але з заступом. В цілому, всі види були рівними, близькими до особистих рекордів. Але РВ встановила лише з метання списа і за сумою семиборства.

Приємно виступати вдома, стіни допомагають. Тут і мама, і сестра, і тренер. Всі мене дуже сильно підтримували».

 

 

Зрештою, змагання у Луцьку були цікавими й сповненими інтриги. Особливо гострою була боротьба в секторах для стрибків у висоту й стрибків з жердиною серед чоловіків.

 

 

Фото Івана Вербицького, ФЛАУ та з відкритих джерел

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

09.07.2019

Читати далі
Згорнути