чемпіонат Європи з боротьби, Македонія. фото

Євро-2021. Три медалі на чотирьох здобули борці Київської області серед спортсменів до 23-х років

В Скоп`є (Македонія) з 17 по 23 травня тривав чемпіонат Європи з  вільної, жіночої та греко-римської боротьби серед спортсменів до 23 років.

Київщину у складі національної команди представляло четверо борців, троє з яких повернулися з медалями – золото та дві бронзи здобули вихованці Київської обласної школи вищої спортивної майстерності.

Аліна Грушина-Акобія стала чемпіонкою Європи U-23 з жіночої боротьби у ваговій категорії 57 кг. У фіналі підопічна Олександра Кутакова не залишила жодного шансу своїй суперниці, рахунок сутички 8-0.

Бронзову нагороду виборола Лілія Маланчук. Вихованка Олександра Мазуркевича стала призеркою у вазі 50 кг.

В результаті жіноча збірна Київщини посіла перше загальнокомандне місце континентальної першості.

А першу медаль команді приніс Валентин Бабій – він став бронзовим призером Євро-2021 з вільної боротьби у ваговій категорії 79 кг.

Нагадаємо шлях до бронзового фіналу вихованця Київської обласної школи вищої спортивної майстерності та тренера Валерія Падальця. Після двох перемог над ізраїльтянином (10-0) та болгарином (12-1) наш спортсмен виборов собі путівку до півфіналу у ваговій категорії 79 кг. У емоційній та напруженій півфінальній сутичці наш спортсмен з рахунком 11-7 поступився борцю з Росії Халіду Яхнєєву. Достойна була боротьба!

За крок до медалі зупинився Валентин Шкляренко – борець греко-рмського стилю став п’ятим у вазі 97 кг. Поступившись росіянину в 1/4 фінала, наш спортсмен вдало використав свій шанс у втішній сутичці і виборов своє право продовжувати боротьбу за нагороди. Але в сутичці за бронзу Валентин поступився борцю з Греції.

Своїми думками з приводу виступів українців на чемпіонаті Європи поділився президент Асоціації спортивної боротьби України Олег Кравченко:

"На цьому чемпіонаті ми пересвідчилися, що наш найголовніший резерв має реальні можливості поповнити основний склад дорослих команд в наступному сезоні! Вітаю особистих наставників борців та дівчат. Вітаю всіх меценатів і благочинців, хто фінансово підтримує боротьбу й в різний спосіб допомагає нашим спортсменам готуватися та здобувати для країни високі нагороди. Всім бажаю міцного здоров‘я, добра, внутрішніх сил, завзяття, наснаги та нових досягнень!".