Чемпіонат України з армспорту, Львів. Фото

Як змагалися рукоборці на чемпіонаті України попри карантин

Поки всі відмовляються, вони зважилися. Організатори XXVII чемпіонату України з армспорту серед дорослих та XVII чемпіонату України з армспорту серед ветеранів у Львові, як і їхні сусіди в Івано-Франківську, де в суботу відбувався міжнародний чемпіонат зі спортивної ходьби, зваживши усі ризики, вирішили провести змагання. Так, цими вихідними, 14 -15 березня Львів прийняв рукоборців з 21 регіону України.

 

 

- Захід відбувся «згідно чинного», до 200 чоловік, серед дорослих і без вболівальників. Організатори і учасники дотримались всіх вимог і рекомендацій, вказаних у постанові Кабміну й наказі Міністерства молоді та спорту «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19, - розповідає голова Київського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Українська федерація армспорту» Вікторія  Каргопольцева в коментарі прес-службі Управління фізичної культури і спорту.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спорт на карантині: на Київщині відмінено та обмежено спортивні заходи

- Змагання відбувалися потоками, за віковими категоріями. Наприклад, відмагалася група 14 чоловік, вийшли із залу, зайшла наступна група з 32 спортсменів. На змаганнях повністю дотримувались вказівок і рекомендацій керівництва Львова та медслужб - в залі на вимогу господарів знаходилося не більше 50 осіб, проводилися різноманітні заходи з дезінфекції. Ми уникали масового скупчення людей в спортивній залі.

 

 

- Яких саме заходів щодо профілактики захворюваності в умовах карантину вживали?

- Кожні пів години – 40 хвилин технічний персонал в медичних масках обробляв зал спеціальними розчинами, підлога пилососилася, дезінфікувалися поверхні, до яких доторкалися армрестлери, зал провітрювався. Також проводили додаткові дезінфекційні роботи після виступу кожного потоку спортсменів.

Перед початком змагань до аудиторією звернувся лікар та проінструктував, яких саме норм безпеки треба дотримуватися, нагадав про вимоги Постанови Уряду. Тому спортсмени без примусу постійно мили руки, на столах та на вході в зал були розміщені антисептики для рук.

 

 

- Якою була атмосфера без вболівальників?

- Панувала атмосфера підтримки. Адже армрестлінг – це такий вид спорту, де всі підтримують один одного, співіснують дружно та разом розвивають армспорт. Тому і в залі команди замість вболівальників підтримували одна одну. Звичайно, якщо команда не була суперником в боротьбі. Тому не було атмосфери смутку, ніхто не сумував.

- Хтось з команди відмовлявся їхати на змагання у зв’язку з загрозою захворювання?

- Ні. Всі заявлені 14 чоловік, а це 10 дорослих та чотири ветерани, відправилися до Львова. І що немало важливо, всі спортсмени лишилися задоволені.

 

 

- Чи вплинули карантинні обмеження на результат?

- Жодним чином. Ми здобули дві нагороди серед ветеранів - Микола Хіценко став чемпіоном України, змагаючись на праву руку та срібним призером – на ліву у вазі +110 кг серед представників дев’яти регіонів.

Серед дорослих команда Київщини виборола п’ять срібних та одну бронзову нагороди. Я й сама стала призеркою – виступаючи у ваговій категорії 65 кг, на правій руці виборола срібло. Ще два срібла на обох руках взяла Любов Польовенко у вазі 70 кг. Другою на ліву руку та третьою на праву стала Ірина Рожещенко (+70 кг). Єдину, срібну медаль серед чоловіків виборов Дмитро Вознюк, змагаючись на ліву руку у вазі +110 кг. Трішки не вистачило до п’єдесталу пошани Богдані Близнюк (70 кг) - вона стала четвертою, проте виконала розряд кандидата в майстри спорту.

 

 

- Окремо відзначу рівень підготовки та проведення Чемпіонату – як завжди у Львівської федерації армспорту – все відбувалося на високому рівні. Навіть працювала система відеоповторів та сповільнена зйомка. Тому, якщо виникав спірний момент, учасник міг переглянути  боротьбу.

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

16.03.2020

Читати далі
Згорнути