Eurocar-Grawe SkyFitness Ukraine. фото

Велогонщик Олексій Касьянов: "Eurocar-Grawe SkyFitness Ukraine вже знають і дуже обережно обганяють"

У Львові стартував чемпіонат України з велоспорту на треку серед молоді, юнаків та дівчат (14-18 квітня), де перші здобутки вже мають представники команди Eurocar-Grawe SkyFitness Ukraine cycling team (Вишгород). Засновник команди, титулований велогонщик Київщини Олексій Касьянов, майстер спорту міжнародного класу з велоспорту, чемпіон України, призер міжнародних змагань з велоперегонів поділився про ідею створення цієї команди та про свої спортивні проекти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Перші нагороди велогонщиків Київщини в рамках чемпіонату України на треку

 

 

 

 

Створити власну команду з нуля – справа нетривіальна. А одразу три за кілька років? Eurocar Grawe Ukraine зараз об’єднує професійних спортсменів, аматорський склад та власну дитячу академію. Отже, вашій увазі рецепт створення великого проекту.

 

 

Команда палких прихильників спорту
Я давно розмірковував над створенням велосипедного клубу, але були сумніви, з якого саме проекту почати. Взявши участь в аматорських змаганнях "Київська велосотка" в 2016 році я дуже здивувався кількості учасників, присутності ЗМІ та фотографів, які висвітлювали цей захід. Після гонки вирішив, що потрібно починати з аматорського спорту. Він добре висвітлюється в Україні, набагато краще професійного.
Я створив аматорську команду в 2017 році. Звичайно, потрібні були фінанси. Необхідно було залучити спонсорів, яким стане до душі ідея і сам проект.
Ми хотіли дати любителям відчути смак професійного спорту. Тренування, змагання, екіпірування, підтримка – все як у профі. У підсумку вийшло дуже добре. Всі гонщики аматорської команди фінансуються за рахунок спонсорів по сьогоднішній день.

 

 

Розвивати команду потрібно з дитинства
Після роботи з аматорською командою прийшло розуміння, що дитячий спорт переживає теж не найкращі часи. На самому початковому рівні в країні вже не вистачає кадрів. Це призвело до ситуації, що в світовому пелотоні майже не залишилося гонщиків з України.
Так я вирішив зайнятися розвитком і дитячого спорту.
На мою ідею відгукнувся заслужений тренер України з велоспорту та директор ДЮСШ олімпійського резерву "ПРОМІНЬ" Дмитро Архипович Чмирук. Спільними зусиллями ми змогли відкрити дитячу секцію велоспорту в Вишгороді.
Обирали місто не випадково. Вишгород відноситься до Київської області, як і ПРОМІНЬ, і розташований недалеко від дому.
Все це починалося навесні 2018 року, а вже в минулому році вихованці секції завоювали 4 золотих, 1 срібну та 9 бронзових медалей.
Зараз ми намагаємося вибудувати структуру розвитку майбутніх гонщиків. Звичайна дитина з вулиці може почати займатися велоспортом, проявити себе на любительському рівні.
Далі у молодого гонщика є можливість виступати в професійній команді, проявити себе на міжнародних змаганнях. Кращі зможуть досягти світового рівня.

 

 

Популяризація – ключ до успіху
В дитячому спорті є багато проблем. Брак молодих тренерів, недостатньо загальної інформації про велоспорт, небезпечні дороги.
Правда, там, де ми регулярно виїжджаємо на тренування, нас вже знають і дуже обережно обганяють. Слабке інформаційне освітлення змагань, в інтернеті складно знайти інформацію про майбутні гонки та їх результати, фото або відео зі змагань.
Сучасний світ бажає бачити красиву картинку. Хороший приклад – футбол, в якому докладають усіх зусиль для популяризації свого спорту. У кожному місті є великі команди – дитячі, аматорські, професійні. Є футбольні академії та секції для маленьких дітей, а також багато чого іншого, що можна перенести в велоспорт.
Я впевнений, що якщо збільшити кількість дітей, що займатимуться велоспортом, в кожній області, ми зможемо знову виховати цілу плеяду чемпіонів світу та Європи. Велосипедний спорт починається з дитинства. Бувають винятки, але це рідкість...
Професійна команда була створена для підтримки молодих хлопців, які не змогли знайти команду за кордоном. Я на собі відчув це свого часу. Дуже добре розумію всіх хлопців, які виходять з віку юніорів в under-23 і залишаються без команди. Їм доводиться їздити тільки українські гонки, які мало хто дивиться. Відповідно майбутнього у цих молодих спортсменів немає.
Український проект дозволить хлопцям проявити себе на міжнародній арені і знайти собі вже команду світового туру.
Перший рік для команди дуже складний. Ми проходимо період адаптації, вчимося, і за нами пильно спостерігають. Всі чекають, що буде з командою далі. Або вона буде набирати обертів, або в кінці року закриється.
У цьому проблема нашого професійного велоспорту. У момент, коли потрібно підставити плече, багато чекає, поки ти впадеш. Але приклад аматорської команди обнадіює. Серед аматорів нам вдалося створити дружний колектив, я б навіть сказав, ми сім'я! Сподіваюся, в професійній команді вийде так само.

 

 

Відповідальність
Відчуваю на собі величезну відповідальність. Я прекрасно розумію, що зараз за мною йдуть 30 гонщиків. Один невірний крок може призвести до низки проблем, тому я завжди обмірковую кожну наступну дію.
Адже крім гонщиків у команди є спонсори, інтереси яких я представляти і з якими тримаю зв'язок щотижня.
Але найскладнішим для мене завжди залишається міжсезоння. Восени і взимку настає найбільш нервовий час – потрібно укладати нові угоди зі спонсорами. Ти не знаєш, що тебе чекає завтра, весь час зустрічі, телефонні розмови, листування.

 

 

Бізнес
Професійний спорт не може бути самоокупним, і це факт. Ми – рекламний майданчик, тільки на велосипеді.
Всі знають і дивляться Тур де Франс. А тепер давайте помріємо: український клуб стартує на Великій петлі і гонщики з України змагаються за топ-3 гранд-туру. Уявляєте, скільки людей дізнаються про Україну?
Успішний спортивний проект привертає увагу до країни, збільшує її привабливість для інвесторів, туристів.
Але повернемося від мрії до реальності, поки український велоспорт малоцікавий.
Я мрію, що і у нас колись з'явиться команда Світового туру. Поки це тільки лише мрії. Але чому б і ні – колись я мріяв про свою континентальну команду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Спорт вдома в умовах коронавірусу”: досвід титулованого велогонщика Олексія Касьянова

 

 

За інформацією прес-служби

команди Eurocar-Grawe SkyFitness Ukraine cycling team

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

15.04.2021

Вишгородська РДА
Читати далі
Згорнути