Чемпіонат Київщини зі спортивного орієнтування, Бабин Яр. Фото

Василь Березовський: «Цими змаганнями ми намагалися привернути увагу до трагічної сторінки у світовій історії»

Близько 300 спортсменів з 14 областей України та один атлет з Норвегії зібралися цієї прохолодної суботи на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр». Тут, у лісопарковій зоні Києва відбувався відкритий чемпіонат Київської області зі спортивного орієнтування.

А холодна погода цієї днини зовсім не завадила успішно орієнтуваися на місцевості, адже за словами учасників, це той вид спорту, якому ні проливний дощ, ні шалена спека не завадить вийти на траси та шукати, що вказано в схемі.

 

 

Змагання розраховані на два дні. Першого дня проводилися особисто-командні змагання на спринтерських дистанціях – орієнтувалися як на території самого комплексу, так і в навколишніх вулицях, чим викликали неабияке зацікавлення у перехожих, та навіть заінтересували групу іноземних туристів, що завітала віддати шану до пам’ятника жертвам нацизму. Так звані «бермуди» з захопленням та неприхованими емоціями проходили як починаючі спортсмени, так і досвідчені орієнтувальники – вікова категорія сягала від 10 до 77 років! І змагалися з таким запалом, що в прагненні перемогти навіть компаси губили. Але завдяки вправному, хоча і дуже юному «ринг-анонсеру», який грамотно та цікаво інформував учасників та гостей про перебіг подій,  все і всі знаходилися. А всі, хто втомився, запрошувалися перепочити на яскравих гамаках з жартом названих лаунж-зоною.

ФОТОРЕПОРТАЖ 1-ГО ДНЯ ЗМАГАНЬ

 

 

Про другий день змагань «Київ регіон кап» на середніх дистанціях поблизу музею Пирогово та з результатами всього чемпіонату ви матимете змогу ознайомитися в наступній новині, а поки до вашої уваги інтерв’ю з головним тренером зі спортивного орієнтування Київської області Василем Березовським.

 

Василь Березовський та Андрій Подгаєцький, голова Київського обласного відокремленого підрозділу федерації спортивного орієнтування України

Прес-службі Управління фізичної культури і спорту вдалося поспілкуватися з паном Василем, головним ідейним натхненником розвитку спортивного орієнтування в області, людиною, які дуже любить свою справу і вкладає в неї душу відразу по завершенню першого дня змагань.

 

 

- Ваші враження, пане Василю від змагань? Яким він був, перший день?

- Дуже вражений великою кількістю учасників, які прибули до нас на відкритий чемпіонат Київської області, що проводиться в Києві та селищі Пирогово. Близько 280 спортсменів стартували і сьогодні бігали по дистанції спринт. Це та дистанція, коли спортсмен починає бігати в мікрорайоні міста, а потім переходить до паркової зони. Тобто дуже цікаве швидкісне орієнтування і воно дуже добре впливає на популяризацію самого орієнтування – багато людей чують і бачать, що це за вид спорту. Наприклад, деякі дітки бояться виходити до лісу, а тут їм все знайоме, адже змагання відбуваються в звичних для них асфальтних джунглях, де вони можуть все для себе знайти. А якщо вони не дай Бог загубилися, то завжди мають можливість перепитати орієнтири у перехожих.

До речі, таке свято ми влаштовуємо кожного року завдяки нашому обласному Управлінню фізичної культури і спорту.

 

 

- Чемпіонат присвячений відразу кільком людям і подіям…

- Цей чемпіонат ми присвячуємо людині, яка починала розвивати орієнтування в Київській області – це Анатолій Литвинчук. Він був футболістом, але дуже любив орієнтування. З цим видом спорту він познайомився в Чернівецькій області і приніс його до нас, втіливши спортивне орієнтування в життя. Завдяки Литвинчуку в 1996 році ми відкрили в спортивній шкоді Ірпеня відділення орієнтування. Це стало відправною точкою розвитку орієнтування на Київщині.

 

 

- У змаганнях взяли участь особливі категорії учасників з вадами слуху…

- Взагалі орієнтування входить до програми дефлімпійських ігор. Головний секретар змагань – це головний тренер збірної команди України  з дефлімпійського спорту. Приблизно 20 спортсменів в нас бігає з вадами слуху, доволі непогано орієнтуючись на місцевості.

 

 

- Які регіони присутні, окрім Київщини?

- До нас завітали спортсмени з Чернігівщини, Сумщини, Одеси, Дніпра, географія дуже розгалужена, хоча деякі регіони представлені лише кількома учасниками. В нас із Сумською областю дуже дружні стосунки, вони завжди приїжджають до нас на змагання. До речі, у чемпіонаті бере участь навіть один спортсмен з Норвегії, Omland Harald (Norway), а йому далеко за 50 років.

 

 

- Змагання відбувалися в дуже сакральному місці, де під час другої світової війни відбулися трагічні події масового знищення нацистами мешканців Києва і військовополонених. Чи не бентежило це?

- Цей день змагань тому і присвячений, окрім пам’яті Литвинчука, Міжнародному дню визволення в'язнів нацистських концтаборів, який відзначається щороку 11 квітня. Люди можуть казати, що проводити тут чемпіонат - це святотатство. Але ми навпаки хочемо привернути увагу молоді до тих подій, на яких вони не дуже добре знаються. Навіть дехто з киян тут був уперше і вони поняття не мають, що то за Бабин Яр. Це була трагічна сторінка в історії людства, але вона мала місце і ми повинні про неї пам’ятати, щоб ніколи знову вона не повторилася.

 

 

- На змаганнях ви більше головний тренер чи виконуєте ще якісь функції?

- Більше як головний тренер. Головний суддя Чемпіонату власне і керував змаганнями, а я допомагаю в проведенні.

 

 

- Якщо бажаєте, маєте змогу висловити подяку причетним до цього чудового свята.

- І задоволенням. Дуже нам допомогло керівництво Управління фізичної культури і спорту, нашої спортивної школи в Ірпені, центру «Спорт для всіх». Ми задіяли спонсорів, які нам дуже допомогли – це Isostar – спортивне харчування, Camp Bad – все для відпочинку в лісі. Також це торгова марка структурованої лужної води «Вода-SOS». До речі, з тих пір, як я познайомився з цією живою водою, сам регулярно її купую, адже термін зберігання лише сім днів. Також це дитячі спонсори – цукерки і печиво ТМ «Ранок», «7 Days», вони також нам дуже допомагають. Звичайно, будь яке свято неможливе без спонсорів, а наші партнери розуміють важливість популяризації спорту.

 

Лаунж-зона для всіх бажаючих

За результатами змагань, що свідчить про їхній рівень, можна було слідкувати on-line на плазмі в спеціально облаштованому наметі

Контрольні пункти розташовані зокрема в знакових місцях меморіального комплексу

Пам'ятний знак-хрест розстріляним у Бабиному Яру членам Організації українських націоналістів (м)

Збірна команда Київської області

Та сама іноземна делегація

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

15.04.2019

Читати далі
Згорнути