Чемпіонат світу з боротьби U-23, Будапешт. Фото

Українські борці тріумфально повернулися з чемпіонату світу

У Будапешті (Угорщина) завершився чемпіонат світу з трьох видів боротьби U-23. Останніми на мадярські килими вийшли майстри греко-римського стилю. Вчора їх і зустрічав аеропорт «Київ»: всю команду та призерів ЧС зустрічали рідні та близькі, преса, представники федерації та вболівальники.

Як же виступили борці Київщини в трьох стилях боротьби? Здобуто три медалі. Срібло виборола Аліна Акобія, бронзу – Ірина Коляденко в жіночій боротьбі. Ще одну бронзу взяв класик Артур Політаєв.

Греко-римська боротьба

Збірна країни з класичного стилю боротьби виборола на світовій першості одну золоту та дві бронзові нагороди. Свій внесок до медальної скарбнички зробив Борець із Київщини.

Артур Політаєв (67 кг) у кваліфікації переміг 5:0 фіна Рамі Петрі Сиряє, але потім програв 4:10 майбутньому чемпіонові - Могамедові Ібрагіму Ельсаєду з Єгипту. Завдяки суперникові вихованець Дмитра Пікалова та СК «Олександр Невський»  перейшов у втішний турнір, де спершу переміг 6:4 Сін Гуаня з Китаю, а потім - 3:1 Хальмурата Ібраґімова з Киргизстану. В сутичці за бронзу Артур, який уже двічі був бронзовим призером Євро серед 23-річних і вигравав світовий чемпіонат-2012 серед кадетів, впевнено здолав 9:0 японця Кацуакі Ендо.

Прес-службі Управління фізичної культури і спорту вдалося розпитати Артура про виступ відразу після приземлення:

«Вчора був дуже тяжкий день, після програшу у перший день боротьби . На мене чекали втішні поєдинки, а їх до малого фіналу два, і ці сутички пройшли з перервою у 20 хвилин. У другій втішній сутичці зустрівся  з борцем з Киргизстану. Була рівна боротьба , завдяки моїй активності у другому періоді судді віддали переможний бал мені. За бронзову нагороду боровся з чемпіоном світу-2018 до 23-х років у ваговій категорії 63 кг з Японії . Налаштовувався на тяжкий поєдинок, але завдяки активності у першому періоді і роботі в партері вдалось закінчити сутичку чисто технічно 9:0 . Емоції зашкалювали , дуже багато сил було віддано для цієї медалі. Пройдено довгий шлях, зроблено багато праці, пролито чимало поту, крові і сліз . Тепер трошки відпочину і буду далі працювати , тому що моя головна мета - це медаль Олімпійських ігор. Так що готуємось на ліцензійні турніри».

Дмитиро Кременєв (130 кг) вибув після першої сутички. Для супертяжа української збірної U-23 цьогорічний чемпіонаті світу став першим в цій віковій групі.

Ще один представник Київщини Олександр Грушин у вазі до 63 кг програв в чвертьфіналі, а потім не зміг пробитися у сутичку за бронзу крізь втішний турнір.

Жіноча боротьба

Жіноча збірна команда України з сріблом і трьома бронзами посіла третє загальнокомандне місце на ЧС.

Найліпше виступила Аліна Акобія. Вона виграла срібло у ваговій категорії до 57 кілограмів. Бронзову нагорода здобула Ірина Коляденко (до 65 кг).

Переможниця двох останніх чемпіонатів Європи серед юніорок Аліна Акобія дві перших перемоги у Будапешті – над білорускою Валерією Ярмолою і росіянкою Мариною Симонян – здобула на туше.

Правда, фінальну сутичку Японці Сає Нанджо підопічна тренера Олександра Кутакова теж програла достроково – 0:10. Так чи інакше, Акобія зробила крок вперед у порівнянні з молодіжним чемпіонатом світу-2017. Тоді у польському Бидґощі українка виграла бронзу.

Це четверта нагорода нашої спортсменки з міжнародних змагань у цьому році. Аліна чемпіонка Європи U-20, срібна призерка чемпіонатів Європи U-23 та світу U-20, тепер ще й срібна призерка чемпіонату світу U-23.

Ще одна борчиня з Київщини Ірина Коляденко (до 65 кг) цьогоріч створила сенсацію, здобувши сріблог на дорослому чемпіонаті світу. Тому її бронза в Будапешті виглядає закономірною. Правда, старт вийшов для вихованки Володимира Яременка невдалим. Вона поступилася 4:6 майбутній чемпіонці, японці Есузу Еномото. Але після того було дві поспіль переконливих перемоги у втішному турнірі. Спершу Коляденко поклала на лопатки американку Майю Ґабріеллу Нельсон, а потім здобула ще одну чисту перемогу над румункою Кріштою Інче.

Ось що про виступ своєї підопічної прес-службі Управління фізичної культури і спорту розповів сам Володимир Яременко:

«Ірина була однією з фавориток у категорії до 65 кг. Адже майже місяць тому вона виборола "срібло" передолімпійського чемпіонату світу. В першій сутичці жереб звів з японкою. Пропустивши атаку та накат на початку поєдинку,  Іра за 20 секунд до фінального свистка пропустила разючу атаку. В підсумку 4-6. Японка впевнено потім виграла всі поєдинки й стала чемпіонкою світу. Іра знову бронзова тут, але вже трішки з присмаком гіркоти. Можна виграти у всіх…»

Вільна боротьба

Українська збірна вільного стилю здобула на чемпіонаті світу в Будапешті дві бронзи. На жаль, представники Київщини на п’єдестал пошани на потрапили.

Близьким до здобуття нагороди був чемпіон Європи-2018 серед молоді Олексій Борута, який представляє вагову категорію до 70 кг. Але вихованець Анатолія Гуральського програв у сутичці за бронзу з мінімальним рахунком 0:1 японцеві Гарукі Сено і став п’ятим.

У втішних сутичках боротьбу припинив Василь Сова (до 92 кг).