Софія Кушнір, ЧЄ, Македонія. Фото

Українські борчині вільного стилю стають беззаперечними лідерами на чемпіонаті Європи

Після того, як завершився чемпіонат Європи з вільної боротьби серед юнаків, з якого золото для Київщини привіз Владислав Остапенко, естафету  перехопили дівчата. Змагання відбувалися з 14 по 19 травня в македонській столиці Скоп’є, участь в яких взяли борчині Київщини у складі збірної команди України.

Рахунок медалям вищої проби в нашій команді відкрила наймолодша 14-річна спортсменка Софія Кушнір з Київщини. Вихованка Олександра Кутакова та Наталії Белаш стала чемпіонкою у ваговій категорії 40 кг.

Нині в Скоп'є Софія в двох початкових раундах впевнено переборола польку Донату Марту Олексика і туркеню Еліф Ішкін, достроково взявши верх по балам над Альоною Куриленко з Білорусі і в фіналі знову перемогла Ішкін - 6 до 4.

«Золота малявка! Впевнено і сміливо! З хорошим налаштуванням на боротьбу й перемогу!», - ділиться своєю радістю особистий тренер Софії Олександр Кутаков.

Загалом молоді спортсменки показали неймовірний результат - 7 медалей, серед яких чотири золоті, срібна та дві бронзові. В результаті успішних виступів українська збірна посіла перше місце в загальнокомандному заліку, ставши беззаперечним лідером в європейській жіночій боротьбі.

Також за золото боролася Альбіна Рілля (46 кг) і стала віце-чемпіонкою. Ще одна фіналістка вийшла переможницею і посіла перше місце - Софія Винник (53 кг). У фіналі категорії 61 кг, також не обійшлося без українки - Антоніни Кулагіної, котра також стала чемпіонкою. У вазі 69 Анастасія Альпєєва  завоювала бронзу. Оксана Чудик (до 65 кг) у фіналі впевнено переборола угорку. Ще одну бронзу до скарбнички збірної команди України поклала володарка медаль такого ж світового карбування та срібло першості Європи-2017 Тетяна Профатілова (до 49 кг).

Нагадаємо, що Євро-2018 мав відбутися в Київському Палаці спорту.  Але у зв’язку з начебто неможливістю надання в повній мірі державних гарантій для забезпечення рівних можливостей участі спортсменів всіх без винятку країн, рішенням Міжнародної федерації боротьби UWW за погодженням з МОК чемпіонат Європи з боротьби перенесено з Києва до Скоп’є (Македонія).