турнір з кікбоксингу WAKO серед початківців, Вишневе. фото

Тренер Віктор Шерганов: «На турнірі з кікбоксингу WAKO хотілося б більш об’єктивного суддівства»

Днями на Київщині відбувся щорічний турнір з кікбоксингу WAKO серед початківців в усіх розділах «First Step». Спортсмени зібрались на майданчику «Street Fight» міста Вишневе.

На татамі виходили лише новачки, а на ринг піднімались вже більш досвідчені бійці. Загальна кількість учасників була більше 200 людей! Приїхали спортсмени зі столиці та Київщини, із Хмельницької, Чернігівської, Житомирської та Черкаської областей. Заявились навіть бійці з Республіки Білорусь.

 

 

Київщина була представлена кількома командами. А от, власне, місто Вишневе – у тому числі бійцівським клубом «TEKKEN», засновником та головним тренером якого є майстер спорту з боксу, срібний призер чемпіонату України-2021 з кікбоксингу, діючий спортсмен WAKO і професійний тренер з боксу та кікбоксингу Віктор Шерганов.

 

 

Спеціальному кореспонденту Управління молоді та спорту Київської обласної державної адміністарції Людмилі Русановій вдалося поспілкуватися з іменитим тренером.

- Цей турнір вважаю ідеальним для «обстрілки» спортсменів і для здобуття змагального досвіду, -  розповідає Віктор Олександрович. – Такі поєдинки допомагають учасникам почувати себе більш впевнено в важливіших турнірах, в реальному бою відпрацювати технічні навички, перевірити фізичні можливості, попередити психологічне вигорання. Останній пункт – особливо важливий і завжди присутній у початківців.

 

 

- Як довго тренуються ваші бійці перед тим, як взяти участь у змаганнях?

- Зовсім мало. На цьому турнірі, наприклад, в мене виступали спортсмени, які прийшли в клуб лише від 1 до 3 місяців назад.

- І багато перемог?

- Кожен з них пішов з нагородою! В нас чотири перших місця та п’ять других.  

 

 

- Чи може поразка, навпаки, взагалі відбити охоту в молодого спортсмена тренуватися далі?

- Може. Саме тому я вважаю необхідним пускати спортсменів на турніри для початківців. Там фізична шкода здоров’ю не буде суттєвою. А пережити поразку психологічно та рухатись далі я навчу.

 

 

- Чи багато спортсменів відмовляється брати участь навіть у таких змаганнях?

- Є й такі. Проте, я переконаний, що саме змагання – невід’ємна частина тренувального процесу, отже, кожен етап підготовки має закінчуватись подводкою до турнірів, роботою над помилками та підбиттям проміжних підсумків. Саме такі маленькі перемоги (а вийти і боротися до останнього, не здаватися – це теж перемога) додають впевненості у своїх силах, дисциплінують, закаляють характер, налагоджують комунікацію між спортсменами, тренерами та любителями єдиноборств. Я вважаю, якщо кожного дня ти не отримуєш одну маленьку перемогу, то в тебе ніколи не буде великого тріумфу. Пояснюю це своїм спортсменам, і це стимулює їх працювати кожного дня.

 

 

- Які недоліки ви б відмітили на цьому турнірі?

- Хотілося б більш об’єктивного суддівства та якісної організації. Аби спортсмени-початківці через такі нюанси не розчаровувались у нашому виді спорту.

- Наскільки розвинений кікбоксинг саме у вашому регіоні Київщини?

- Найбільше він розвинений у Вишневому, Боярці та Тарасівці. В інших містах та регіонах – значно менше. Тому такі турніри цінні ще в цьому плані. Адже популяризують ударні єдиноборства, насамперед, серед молоді. Особисто моя головна мета – зробити молодь Київщини більш спортивною.

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

24.06.2021

Києво-Святошинська РДА
Читати далі
Згорнути