Відкриття воркаут-майданчиків у Фастівському районі. Фото

Своє 97-річчя Фастівщина розкішно відзначила відкриттям трьох спортивних майданчиків

Цього непростого 2020 року через карантинні обмеження скасовано чи перенесено спортивні заходи, назавжди змінені спортивні календарі, але розбудова спортивної інфраструктури Київщини не припинялася. Адже карантин завершиться, а поява в області нових спортивних об’єктів стане запорукою розвитку здорової, спортивної нації.

 

 

Фастівський район 19 серпня відзначав своє 97-річчя! І з такої нагоди іменинниця, дбаючи про здоров’я нації, подарувала своїм мешканцям нові об’єкти спортивної інфраструктури. Збудовані workout-майданчики з тренажерним обладнанням та штучним покриттям в рамках Програми розвитку фізичної культури і спорту «Київщина спортивна».

 

 

На церемонію відкриття тренажерних комплексів завітав начальник Управління фізичної культури та спорту Київської обласної державної адміністрації Сергій Тимофєєв, який організовував, брав участь та пильнував увесь процес створення майданчиків – від закупівлі спортивного обладнання до його облаштування, що власне і звершилося урочистостями з нагоди відкриття.

 

 

Відтепер тренувати своє тіло і дух зможуть прихильники здорового способу життя на території трьох опорних загальноосвітніх навчальних закладів Фастівського району – Кожанський навчально-виховний комплекс "Заклад загальної середньої освіти I-III ступенів - заклад дошкільної освіти" (село Кожанка, вулиця Шевченка, 171), Веприцька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (село Веприк, вулиця Стеценка, 3) та Дідівщинський навчально-виховний комплекс «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів - заклад дошкільної освіти» (село Дідівщина, вулиця Незалежності, 2).

ФОТОРЕПОРТАЖ ЦЕРЕМОНІЇ ВІДКРИТТЯ

 

 

Зауважимо, що цього ж дня щасливими володарями двох новеньких воркаутів стали мешканці Макарівщини в Бишеві й Червоній Слободі , та про врочисте відкриття об’єктів мова піде в іншій новині.

 

 

В рамках робочого візиту Київщиною за дорученням голови Київської облдержадміністрації Василя Володіна, окрім відкриття нових спортоб’єктів Сергієм Тимофєєвим було здійснено інспекцію спортивної інфраструктури, проведено робочі наради та зустрічі з громадою.

 

 

“На виконання програми розвитку фізичної культури і спорту «Київщина спортивна», яку ініціювала Київська обласна державна адміністрація та підтримали депутати Київської обласної ради, за рахунок обласного бюджету та коштів платників податків всієї області Адміністрацією було закуплено 46 комплектів спортивного обладнання для облаштування воркаут-майданчиків саме на території опорних навчальних закладів, - відзначив Сергій Тимофєєв. - До населених пунктів Фастівського та Макарівського районів у 2019-му передано комплекти спортивного обладнання та технологічних комплектуючих на загальну суму 323 533,50 гривень за кожен для облаштування на території опорних навчальних закладів майданчиків для занять workout. Зауважу, що облаштовувалися майданчики коштом місцевих бюджетів. Загалом в рамках проекту із запланованих у 2020-му 46-ти аналогічних майданчиків на сьогоднішній день 28 вже запрацювали з часу послаблення карантину».

 

 

WORKOUT-МАЙДАНЧИКИ

Що ж представляє собою сам workout -майданчик? На штучному газоні розташовані 11 тренажерів: жим від грудей - верхня тяга, СК Воркаут, жим ногами, маятник–твістер, повітряний ходок, батерфляй (без сидінь), гребний тренажер, Хос Райдер, степпер–тренажер для привідних та відвідних мʼязів стегна, орбітрек, важільна тяга. Зі зручностей за проєктом облаштовані лава та урна.

 

 

"Workout" - це сучасний соціально-спортивний рух, який охоплює все більшу кількість молоді. Основна ідея руху - можливість для тренування свого тіла і духу є завжди і всюди, а різноманіття вправ з власною вагою дозволить підібрати навантаження будь якого рівня складності. Регулярні заняття на спортивних тренажерах для воркауту дадуть відмінний результат у формуванні красивої фігури без зайвих витрат на відвідування спортзалів. Хто займається воркаутом,  не тільки розвиваються фізично, а й зміцнюють силу духу.

 

 

Після хвиль послаблень карантину один за одним на території опорних навчальних закладів Київщини відкриваються новозбудовані майданчики для workout. Із запланованих 46 воркаут-майданчиків 28 вже офіційно відкрито у Шкарівці (Білоцерківський район), Гоголеві (Броварський район), Жукині (Вишгородський район), Стайках (Кагарлицький район), Потіку (Миронівський район), Студениках (Переяславський район), Озерній (Білоцерківський район), Іванівці та Красилівці (Ставищенський район), Пролісках (Бориспільський район), Волошинівці (Баришівський район), Шамраївці (Сквирський район), Пархомівці (Володарський район), два в Тетієві, в Кашперівці, Денихівці та П’ятигорах (Тетіївський район), Богуславі (Богуславській ОТГ), Новому Заліссі (Бородянській ОТГ), Катюжанці (Вишгородський район) та Загальцях (Бородяський район), Воронькові (Бориспільський район), Кожанці, Веприку та Дідівщині (Фастівський район), в Бишеві і Червоні Слободі (Макарівський район). Далі буде...

 

 

За яким графіком функціонуватимуть відкриті споруди, залежатиме від епідемічної ситуації в регіоні, адже адаптивний карантин триває як мінімум до 31 серпня. Але відзначимо, що на майданчиках тренуватимуть своє тіло і дух як вихованці навчальних закладів, так і мешканці громади. А до мешканців окреме прохання – бережіть ці тренажери, цінуйте спортивний подарунок – і спорткомплекс ще довго слугуватиме вашому фізичному здоров’ю.

 

 

УРОЧИСТОСТІ СПОРТИВНОГО СВЯТА

Що ж до урочистої церемонії з нагоди відкриття спортивного об’єкту, то святковий захід відбувався з дотриманням всіх рекомендацій Уряду, Мінмолодьспорту, протиепідемічних правил, встановлених МОЗ та рішень головного державного санітарного лікаря і регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 

 

Завітали на урочистості, окрім заслуженого працівника фізичної культури і спорту Сергія Тимофєєва, представники Фастівської районної державної адміністрації, місцевого самоврядування, господарі майданчика - представники начальних закладів та місцева громада. 

 

 

Звернувся до гостей свята з вітальним словом виконуючий обов’язки голови Фастівської РДА Юрій Волков. Взяли участь в урочистостях завідувач сектору молоді та спорту Тетяна Раджанова разом з головним спеціалістом Наталією Демків та директором ДЮСШ Олександром Чечко. Долучилися до свята його організатори – голови сіл та заступники Наталія Обремська (с.Кожанка), Ольга Кравченко (сьВеприк) Олена Йовенко (с.Дідівщина). Раділи разом з вихованцями господарі майданчиків – директор кожанського закладу Ірина Мусієнко, очільниця веприцької щколи Валентина Халюк та в.о. директора дідівщинської школи Наталія Недогибенко.

 

 

«Вже понад тисячу років існує приказка «У здоровому тілі  - здоровий дух». Тому ми бажаємо, щоб новий майданчик став для дітей місцем, де б вони відточували свою спортивну майстерність не тільки на уроках фізкультури, а й на дозвіллі. Ми переконані, що цей майданчик ніколи не пустуватиме і стане додатковим імпульсом для розвитку спортивного потенціалу Кожанської молоді», - лунало у Кожанці.

 

 

«Створення умов для занять спортом дасть можливість виховувати здорову націю. Завдання на сьогодні полягає в ефективному використанні таких майданчиків. Є надія, що відтепер завдяки спільним зусиллям влади і громади школяр та молодь Веприка у вільний час надаватимуть перевагу заняттям спортом на цьому майданчику», - відзначали у Веприку.

 

 

«З таким спортивним майданчиком займатися спортом почнуть усі, навіть ті, хто не займався. Тому дякуємо обласній, місцевій владі, спонсорам за чудовий спортивний дарунок. Любіть спорт, займайтеся спортом і тоді ви проживете довге й щасливе життя», - тішилися в Дідівщині.

 

 

Святково виглядали самі церемонії відкриття, не дивлячись на тінь коронавірусу та сховані за масками посмішки гостей. Коли настала хвилююча мить і під звуки урочистих акордів було оголошено про відкриття спортивних майданчиків, гості свята радо випробували свої сили та вміння на спортивних тренажерах. А юні спортсмени розважали гостей вуличною гімнастикою на тренажерах, аматорськими і професійними танцювальними номерами, українською піснею та тішили гордими розповідями про своє село.

 

 

І яке ж свято без дарунків? Сергій Тимофєєв вручив школі сітку з футбольними, волейбольними та баскетбольними м'ячами, а гостям свята - сувенірну продукцію з символікою обласного управління спорту.

 

 

ПРО ШКОЛИ ТА ВИХОВАНЦІВ

Всі наші церемонії відкриття спортивних майданчиків на території опорних навчальних закладів за доброю традицією супроводжуються екскурсіями школами. Ось і у Кожанці, Веприку та Дідівщині очільники ввірених їм шкіл з гордістю провели київську делегацію шкільними класами, де плекають різнобічний розвиток особистості школярів, виховують учня як людину моральну та патріотично спрямовану, людину культури з розвиненим естетичним і етичним ставленням до самої себе і навколишнього світу.

 

 

Кожне село, кожна школа, кожен мешканець по-своєму унікальні.

Так, ще при вході до кожанської школи печальним фактом сьогодення зустріли гостей пам’ятні таблички про найсміливіших її вихованців. Загинув на російсько-українській війні, захищаючи від ворожого чобота цілісність, суверенітет та незалежність своєї землі Герой України Андрій Галущенко. А 2 лютого вже подвійну страшну звістку зустріло село – відразу двоє побратимів-земляків пали на полі бою в один день, Сергій Гуріч та Андрій Сабадаш.

 

 

Веприк же знаменитий своїм зірковим земляком, який захищав нашу країну вже на спортивних аренах всього світу – тут народився олімпійський чемпіон з легкої атлетики Віктор Цибуленко. Загалом школа дуже спортивна, та  найбільше тут шанують боротьбу. Сліпило очі від безлічі медалей, які гордо принесли з собою на церемонію Богдан Романів та Іван Кузьменко, володарі численних титулів і нагород всеукраїнського та європейського рівнів з панкратіону та японського бойового мистецтва джиу-джитсу.  А ще тут у світлинах на стінах шкільних коридорів живе пам’ять про всіх учнів школи, випуски яких почалися ще на початку минулого століття. «Давненько все те було… але його не забудеш, не викинеш із життя».

 

 

ДОВІДКОВО

На території Київської області діє програма розвитку фізичної культури і спорту «Київщина спортивна» на 2017—2020 роки, в рамках якої з метою розвитку спортивної інфраструктури Київською обласною державною адміністрацію та її структурним підрозділом, Управлінням фізичної культури і спорту закуповується обладнання та технологічні комплектуючі для облаштування спортивних майданчиків. Встановлення спортивних майданчиків проводиться за рахунок коштів місцевого бюджету.

Цьогоріч в рамках Програми заплановано зведення наступних 68 об’єктів:

- 15 мультифункціональних майданчиків з гумовим покриттям розміром 32х18 м для занять чотирма ігровими видами спорту

- 7 міні-футбольних полів зі штучним покриттям розміром 42х22 м та майданчиками з вуличними тренажерами

- 46 майданчиків для Workout зі штучним газоном та тренажерами на території опорних закладів.

В процесі будівництва спортивних майданчиків Управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації оперативно інформує про розвиток спортивної інфраструктури в різних регіонах нашої області протягом 2020 року.

#Київщинаспортивна

ФОТОРЕПОРТАЖ ЦЕРЕМОНІЇ ВІДКРИТТЯ

 

 

Фото прес-служби Управління фізичної культури і спорту

Київоблдержадміністрації

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Розвиток інфраструктури на Київщині: 68 спортоб'єктів облаштовується у 2020-му
Розвиток спортивної інфраструктури на Київщині: 69 об’єктів за три роки
Будівництво мультифункціональних майданчиків за державною субвенцією

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

20.08.2020

Фастівська РДА
Читати далі
Згорнути