Григорій Вовчинський. Фото

Срібну медаль виборює Григорій Вовчинський з Київщини на Паралімпіаді!

В передостанній день Паралімпіади в Пхьончхані українці виступали в лижних гонках. І здобули чергових дві нагороди.

В останньому з чотирьох особистих видів змагальної програми омріяну медаль Пхьончхана виграв один із найтитулованіших з чинних українських параспортовців – 29-річний Григорій Вовчинський з Київщини. У Ванкувері-2010 Григорій здобув чотири нагороди – по сріблу і бронзі в біатлоні і лижних перегонах. У Сочі Вовчинський здобув золото в 15-кілометровій біатлонній гонці. Після того, як вчора у Кореї Григорій став у цій дисципліні четвертим, надій на нагороду майже не залишалося.

Треба сказати, що Вовчинський у Пхьончхані почувався не найкращим чином, але все ж перед заключним стартом зібрав волю в кулак і здобув срібло у лижних перегонах на 10 кілометрів серед стоячих спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату. Програв Українець тільки японцеві Йошіхіро Ніті.

Натомість Ігор Рептюх, який на цій Паралімпіаді вже мав золото, в нинішній гонці на 10 км міг піднятися на п’єдестал разом із Вовчинським, але трохи програв на фініші володареві бронзи Маркові Аренцу з Канади. Сергій Романюк і Віталій Ситник стали в тій же дисципліні 12-м і 13-м.

Ще одну нагороду Україні в передостанній змагальний день приніс 28-річний миколаївець Максим Яровий, котрий до золота на 15-ти кілометрах у лижних перегонах сидячих спортсменів додав бронзу на дистанції вдвічі коротшій. Слідом за земляком на четвертій позиції фінішував інший українець – 18-річний тернополянин Тарас Радь.

Своє 13-те золото Паралімпіад сьогодні здобув серед незрячих спортсменів канадець Браян Макківер. Українець Ярослав Решетинський з гайдом Назаром Стефураком і Дмитро Суярко з лідером Василем Потапенком на тій же десятикілометровій дистанції класичним стилем фінішували п’ятим і шостим відповідно. Олександр Махоткін з гайдом Денисом Нікуліним – 13-м.

Найкращою з українок у гонці на 7,5 км серед стоячих спортсменок з порушенням опорно-рухового апарату була Людмила Ляшенко – шосте місце. Ірина Буй, Юлія Батенкова-Бауман і Богдана Конашак фінішували 9-ю, 10-ю та 11-ю відповідно.

Серед жінок з вадами зору на дистанції 7,5 км «класикою» найкраще проявила себе Ольга Прилуцька (гайд – Борис Бабар) – п’яте місце. Оксана Шишкова з допомогою Віталія Казакова фінішувала сьомою.

А завершилася сьогоднішня програма лижників другою перемогою на пхьончханських трасах етнічної українки Оксани Мастерс. Американка виграла золото в перегонах спортсменок на візках на п’ятикілометровій дистанції.

Перед заключним змагальним днем Україна має в доробку 21-ну нагороду – шість золотих, сім срібних і вісім бронзових. У медальному заліку наша команда п’ята після американців, нейтральних атлетів, канадців і німців.

Завтра наші спортсмени завершать змагальну частину ХІІ-ї зимової Паралімпіади двома лижними естафетами.