Спортивний фестиваль ФСТ Колос, Ксаверівка. Фото

Спортивний фест у Ксаверівці: фінальні змагання здорової Нації

Цієї сонячної і по-літньому теплої суботи затишна Ксаверівка на Васильківщині, заснована у XVIII столітті Гетьманом Ксаверієм Браницьким, приймала спортивний фестиваль за участю атлетів-аматорів з різних куточків Київщини спортивної.

 

 

А відбувалися тут за сприяння Управління фізичної культури і спорту, Ксаверівської сільради, обласної організації ФСТ «Колос» спільно з Васильківською фінальні змагання з гирьового спорту, дартсу, перетягування канату, міні-футболу в рамках фізкультурно-оздоровчого фестивалю Київської області -2019 “Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація”.

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

Понад 200 спортсменів у складі 13-ти команд завітали до Ксаверівки боротися за право вважатися найкращими та гідно представити свій регіон. Це доволі цікаві і потрібні змагання, які проводяться протягом року і традиційно завершуються восени фіналами з різних видів спорту. Такі турніри покликані запалити зацікавленість спортом, бажання займатися спортом, вести здоровий спосіб життя, дотримуватися у грі справедливості і честі, адже спорт – це той так потрібний усім оптимізм, заряд бадьорості та енергії, найблагородніша сфера нашого життя.

 

Павло Соловей, Сергій Тимофєєв

ПАРАД-ВІДКРИТТЯ

В числі поважних гостей взяв участь у змаганнях Сергій Тимофєєв, начальник Управління фізичної культури і спорту та голова оргкомітету Фестивалю: «Я переконаний, що у здоровому тілі однозначно здоровий дух. Кожному учаснику змагань бажаю отримати позитивні емоції, продемонструвати найкращу техніку, досягти найвищого спортивного результату. Адже ви сьогодні є прикладом для нашої малечі, ви є представниками здорового способу життя та активного відпочинку, який популяризує галузь фізичної культури і спорту. Окремо дякую товариству "Колос" за проведену роботу. А для призерів і переможців передаю 80 квитків на матч Прем’єр-ліги між "Динамо" та "Дніпро-1"».

 

Павло Соловей, Григорій Скорук, Сергій Тимофєєв

Привітав учасників змагань на ксаверівській землі сільський голова Григорій Скорук: «Трішки історії нашого села хочу вам повідати. В нас функціонує загальна школа, де навчається 698 учнів. Є дитячий садок, де виховується біля 40 діток. Працює амбулаторія. Є Будинок культури, в якому цьогоріч вдалося перекрити дах. А сьогодні я вітаю вас на спортивному святі у нашому селі та бажаю вам спортивних злетів. Удачі, терпіння і мужності вам на змаганнях!»

 

Григорій Скорук, Сергій Тимофєєв

Про фестиваль прес-службі Управління спорту вдалося поспілкуватися з головним суддею змагань, колоритним Валентином Філончуком, який дуже серйозно ставиться до покладеної на нього місії і ось уже багато років судить такі турніри:

 

Валентин Філончук

- Вже 43 роки труджуся в Немішаєвському агротехнічному коледжі, працював завкафедрою, керівником спорту, зараз – викладачем фізичної культури і спорту. Маємо в закладі 1500 людей, отже є з ким працювати.

- Як часто такі ігри судите і як триває відбір до фіналу?

- Сьогодні суджу вже фінальні змагання, а ми ж перед цим проводимо кущові. Такі змагання проводимо в тому ж Немішаєвському коледжі, виїжджаємо до Броварського, Бориспільського, Іванківського районів, проводили заходи у Вишгороді. Таким принципом по черзі відбуваються зональні змагання. Наприклад, зібралися чотири-п’ять команд з різних районів зіграти у волейбол. Визначили переможця, який власне і поїде на фінальні змагання. Тобто у фіналі фестивалю беруть участь переможці зональних змагань. І сьогодні, зігравши між собою, вони отримають кубок, медалі та нагороди.

- Які часові рамки такого турніру?

- Кущові змагання проводимо протягом року, з весни до осені. Зараз ми завершуємо фестиваль, і наступні відбіркові змагання розпочнуться з початком весни вже у 2020 році. Тобто, спортсмени задіяні постійно.

- Хто бере участь спортивному фестивалі?

- Спортсмени-любителі, професіоналів у нас немає. Працюючий контингент, студенти навчальних закладів, взагалі всі бажаючі.

- Що треба для того, аби стати офіційним учасником змагань?

- В кожному районі представлене спортивне товариство «Колос». Обираєте вид спорту, який вам подобається, і записуєтеся: волейбол, міні-футбол, баскетбол, волейбол пляжний, дартс, шахи, шашки, настільний теніс, гирьовий спорт, перетягування канату. Власні здібності ви продемонструєте у своїх колективах під час гри і в результаті успішного виступу голова районної ради «Колосу» везе вас на зональні змагання. Якщо станете переможцем зональних змагань, то потрапите на фінальні. Взагалі, щоб стати учасником, потрібне головне – ваше бажання.

- Якою є мета змагань?

- Головною метою є залучення до занять спортом щонайбільшої кількості учасників – не тільки молоді, взагалі людей будь-якого віку. Власним прикладом залучаємо дітей, адже вони бачать, що дорослі грають й самі вже виявляють бажання спробувати власні сили.

 

 

Після урочистого параду відкриття, виступу танцювальних і вокальних місцевих колективів фінальні змагання обласного фестивалю “Рухова активність – здоровий спосіб життя – здорова нація” оголосили відкритими.

 

 

«Дорогих гостей вітаємо круглим, пишним короваєм, шанобливо хліб підносимо, і вклонившись, щиро просимо: любий гостю наш, прийми хліб гостинний, коровай ксаверівський». Так за давньою української традицією привітали гостей запашним короваєм господарі свята. А в обласному управління спорту вже склалася і власна традиція. Сергій Тимофєєв, якому цього разу допомагав голова обласного «Колосу» та ідейний натхненник змагань Павло Соловей, преломив пахучий коровай з усіма учасниками змагань, які радо пригощалися, адже український хліб має величезну духовну силу.

 

 

МІНІ-ФУТБОЛ

На доглянутому смарагдовому газоні сільського стадіону розпочалися матчеві зустрічі з міні-футболу. До фіналу вийшли шість команд, і вирішено було грати по коловій системі.

 

 

Одночасно два матчі приймав стадіон. ФК «Білоцерківський район» VS «Тетіївський район» та ФК «Яготинський район» VS «Миронівський район». Не змогли розпечатити ворота суперників білоцерківці та тетіївці, команди грали на рівних на досить високому професійному рівні, адже до складу збірних увійшли футболісти ФК «Граніт» та ФК «Алекс». В іншій парі впевнено перемогли яготинці, обігравши миронівців з рахунком 2:1. Далі переможці грали з представниками Бородянщини та Бориспільщини.

 

 

В результаті змагань місця в турнірній таблиці розподілилися наступним чином. Чемпіонський титул заслужено виборов Яготинський район. Срібним призером змагань став Білоцерківський район. А на третьому місці опинився Бориспільський. 4, 5 і 6 місця посіли Миронівський, Тетіївський та  Бородянський райони відповідно.

 

 

Атмосфера свята і спортивного духу відчувалася й на трибунах. Жіночки полишали свої хатні справи та з цікавістю споглядали за перебігом подій, бабусі з дідунями поприводили свої онуків та привчали то культури вболівання. Виділявся на футбольному матчі в імпровізованому фансекторі під табло, яке вже давно наказало довго жити, місцевий мешканець. Хлоп попросив звертатися до нього на ім’я Нємєц. Мабуть, «ехо війни», проте поводився фанат пристойно, зігувати не пропонував і діду за спробу не дякував. Взагалі вболівальники щиро включалися у футбольну гру, по-доброму називавали футболістів паталахами та радили не ускладнювати гру.

 

 

ГИРЬОВИЙ СПОРТ

Паралельно з футбольними на околиці стадіону вирували грирьові пристрасті. Тут було все згідно фейр-плей: процедура зважування, щоб не потрапити в одну категорію, пред’явлення паспортів як доказ права захищати честь того чи іншого регіону. По четверо чоловіків увійшло до команди, а переможця вже визначали за сумою балів.

 

 

Гирьовики з дванадцяти районів боролися за місця на п’єдесталі пошани у чотирьох вагових категоріях. І командні місця розподілилися наступним чином: І місце – Яготинський, ІІ місце – Переяслав Хмельницький, ІІІ місце – Васильківський.

4 місце посів Богуславський, 5  – Бориспільський, 6 –  Тетіївський, 7 – Миронівський, 8 – Сквирський, 9 – Ставищанський, 10 – Білоцерківський, 11– Рокитнянський, 12 – Бородянський райони.

 

 

В особистих виступах супертяжів у ваговій категорії понад 90 кг І місце посів Сергій  Маринин (Васильківський р.), ІІ місце – Олег Сподоба (Тетіївський р.), а третім став Олександр  Половець (Миронівський р.).

Вагова категорія  до 90 кг: І місце –  Юрій  Голота Переяслав-Хмельницький р.), ІІ місце – Віктор Фещенко (Рокитнянський р.), ІІІ місце – Володимир Кулькіський (Сквирський р.).

Вагова категорія до 80 кг: І місце – Євген  Шепілов (Миронівський район), ІІ місце – Анатолій Яковченко (Переяслав-Хмельницький р.), ІІІ місце – Руслан Медведенко (Богуславський р.).

Вагова категорія до 70 кг: І місце –  Владислав  Малій (Яготинський р.), ІІ місце – Василь Неділько (Бориспільський р.), ІІІ місце – Олександр Литовченко (Бориспільський р.).

 

 

ДАРТС

А в місцевому Будинку культури гравці метали стріли у круглу мішень, визначаючи чемпіона та призера з дартсу.

До речі, гра зародилася кілька сторіч тому на Британських островах. Дотепер дартс є традиційною грою, яка часто входить до програми спортивних фестивалів по всій країні.

 

 

Прискіпливо слідкував, в «яблучко» чи поза зовнішнім кільцем поцілив дротик, традиційний офіційний спостерігач та учасник змагань з дартсу Максим Горай з бородянського відділу спорту.

Вболівальники й тут активно спостерігали за метанням та влучанням. Одні радили гравцям відпочивати, інші – звужувати руки. Було атмосферно.

 

Максим Горай

Чемпіонкою турніру серед жінок стала найвлучніша Наталія Трохимчук (Білоцерківський р.). Срібло та бронзу повезли додому Інна Немержицька (Сквирський р.) та Ольга Дараган (Яготинський р.) відповідно.

Серед чоловіків найкращим став власне сам Максим Горай (Бородянський р.). Друге місце посів Владислав Куделя (Миронівський р.). Третім став Віктор  Гурчинський (Білоцерківський р.).

Командні місця: І місце – Білоцерківський, ІІ – Миронівський, ІІІ – Яготинський,   4 - Бородянський, 5 – Сквирський, 6 –  Бориспільський, 7 – Рокитнянський, 8 – Васильківський, 9 – Ставищанський, 10 – Переяслав-Хмельницький, 11 – Тетіївський райони.

 

 

ПЕРЕТЯГУВАННЯ КАНАТУ

І на завершення фінальних змагань одинадцять команд мірялися силою у перетягуванні канату.

Цікавою історичною подробицею є той факт, що у програму Олімпійських ігор 1900—1920 перетягування канату входило як дисципліна легкої атлетики, потім фігурувало як самостійний вид спорту. В наш час перетягування канату як окремий вид спорту є неолімпійським видом і входить до програми Всесвітніх ігор.

 

 

Та повернімося до результатів. Найвищу сходину п’єдесталу пошани посіла канатна команда Миронівського району. Срібним призером турніру став Іванківський район. Команда Васильківщини виборола бронзу.

Відзначимо і непризові місця. Яготинський район став четвертим. П’яте місце розділили між собою Сквирський, Білоцерківський, Бориспільський та  Тетіївський райони. А дев’ятими стали команди Рокитнянського, Ставищанського та Бородянського районів.

ПІДСУМКИ ФЕСТИВАЛЮ-2019 ПІСЛЯ 12-ТИ ВИДІВ СПОРТУ

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

01.10.2019

Богуславська РДА
Бориспільська РДА
Тетіївська РДА
Яготинська РДА
Переяслав-Хмельницька РДА
Васильківська РДА
Миронівська РДА
Сквирська РДА
Ставищенська РДА
Білоцерківська РДА
Рокитнянська РДА
Бородянська РДА
Іванківська РДА
Читати далі
Згорнути