Міжнародний день людей з інвалідністю

Спорт завжди влаштовує свято для тих, хто прагне боротьби

В залі народного центру «Зустріч», що в місті Переяслав-Хмельницький  зібралися спортсмени з особливими потребами, тренери-викладачі, працівники обласного центру, почесні гості та меценати.

А об’єднала всіх гостей одна-єдина справа, направлена на зміцнення здоров’я, сили, мужності, досягнення високих спортивних вершин та самоствердження в житті.

Отже, зустріч була приурочена підведенню підсумків спортсменів різних нозологій та тренерів-викладачів на Паралімпійських та Дефлімпійських іграх, чемпіонатах Світу, Європи, України до Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається щорічно 3 грудня та 25-ої річниці створення регіонального центру «Інваспорту».

Серед присутніх чужих не було. Зібралися і ті, хто вже добився успіхів на різних аренах і ті, хто тільки-но став на стежину спортивної боротьби, і ті, хто долучився до цієї правої справи.

 

Почесні гості

Окрім спортсменів на свято завітали почесні гості. Серед них був і Сергій Тимофєєв, начальник управління фізичної культури і спорту Київської облдержадміністрації, який спочатку зі сцени привітав спортсменів з їх здобутками та незвичайним прагненням жити й перемагати. А протягом святкового вечора вручав всім винуватцям події почесні грамоти, дипломи, Кубки та подарунки.

Звичайно, на святі була і його головна розпорядниця, улюблениця своїх вихованців,  начальник регіонального центру «Інваспорт» Марія Віниченко,  завдяки якій свято відбулося весело, цікаво та з організацією на найвищому рівні.

Також серед гостей були багато інших поважних та небайдужих людей, представників владних, освітніх та спортивних установ Київщини. Київську обласну школу вищу спортивної майстерності представляла її чарівна очільниця Лариса Шарай. Вітати прийшов навіть причетний свята спорту отець Віталій Чорний – іерей Наливайківської церкви Святого Миколая Макарівського району Київського Патріархату. Не проігнорував і свято особливих людей міський голова Переяслав-Хмельницького Тарас Костін. Були й інші не менш високі гості, всіх і перерахувати важко, але кожен став причетним до успіхів цих сильних людей.

 

Святково-спортивний вечір

Увесь вечір гості зі сльозами на очах промовляли зі сцени щирі слова, слова про те, як вдячні та пишаються спортивними досягненнями спортсменів з фізичними вадами та сильними духом, які прославляють нашу Київщину та Україну на вітчизняній та міжнародній аренах. Саме у запеклій спортивній боротьбі, де іноді допомагає навіть фортуна, і виборюються перемоги.

І увесь вечір за святковим частуванням вирувала емоціями урочиста церемонія нагородження кращих спортсменів Київщини в різних номінаціях та їх тренерів. Святкового настрою додавали виступи художніх колективів Переяслав-Хмельницького. А який захват у присутніх викликало  романтичне танго у виконанні подружжя спортсменів Олени Глушкової та Сергія Сіверського! Захват і сльози. І це не перебільшення, адже красуня Олена в розкішній сукні танцювала… на візку!

 

Номіновані та нагороджені

 

Номінація «Ветерани спорту»

Дергунова Інна (Бориспіль) – заслужений майстер спорту України з волейболу серед спортсменів з вадами слуху. Багаторазова чемпіонка та призерка Міжнародних змагань з волейболу. Чемпіонка XX Дефлімпійських ігор в м. Мельбурні (Австралія, 2005 року). Нагороджена орденом «Княгині Ольги III ступеня».

Акопян Олена (Бровари) – заслужений майстер спорту України з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату, кавалер ордена «За заслуги», нагороджена орденами «княгині Ольги». Учасниця чотирьох Паралімпійських ігор.

Якимчук Тетяна (Боярка) – заслужений майстер спорту України з легкої атлетики серед спортсменів з вадами слуху. Учасниця чотирьох Дефлімпійських ігор. Визнана кращою спортсменкою десятиріччя. Нагороджена орденом «За заслуги III ступеня».

Іваненко Олег – голова громадської організації інвалідів «Прагнення», майстер спорту міжнародного класу з плавання серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Рекордсмен Книги Гіннеса з добового паратриатлону.

Самченко Руслан – майстер спорту України з лижних гонок. Учасник Паралімпійських ігор з лижних гонок та біатлону.

Лавський Микола (Бровари) – майстер спорту України міжнародного класу з футболу серед спортсменів з вадами слуху. Чемпіон та призер Дефлімпійських ігор. Нагороджений орденами «За мужність».

Рудківська Тетяна– майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики серед спортсменів з ураженнями опорно-рухового апарату. Фіналістка 3-х Паралімпійських ігор.

Номінація «Зірки» нагороджені учасники та призери XXIII Дефлімпійських ігор

Байрамова Юлія – майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики

Єзловецька Наталія – заслужений майстер спорту України з легкої атлетики

Донченко Дмитро – майстер спорту України міжнародного класу з пляжного волейболу

Мосійчук Ірина – майстер спорту України міжнародного класу з волейболу

Семізенко Інга – майстер спорту України міжнародного класу з волейболу

Винниченко Галина – кандидат до збірної України з волейболу

Носенко Микола – заслужений майстер спорту України з легкої атлетики

Збірна команда України з волейболу сидячи, срібні призери чемпіонату Європи у складі:

Майстри спорту України: Шевченко Сергій, Битченко Денис, Андрусенко Анатолій, Прищепа Андрій, Остринський Петро, Горякін Руслан. Майстри спорту України міжнародного класу: Прищепа Катерина, Самойленко Аліна.

Номінація «Зірки «За високі спортивні досягнення»

Нагороджені чемпіони, призери та учасники літних Паралімпійських ігор, чемпіонату Світу:

Кононова Олександра – Заслужений майстер спорту України з зимових видів спорту, володарка 10-ті хрустальних кубків

Вовчинський Григорій – Заслужений майстер спорту України з зимових видів спорту

Федина Олексій - Заслужений майстер спорту України з плавання. Чемпіон 3-ох Паралімпійських ігор. Нагороджений орденами «За заслуги»

Здорик Марія – майстер спорту України міжнародного класу з плавання

Колпакчи Аліса – майстер спорту України міжнародного класу з паратриатлону

Даниліна Людмила – Заслужений майстер спорту України міжнародного класу з легкої атлетики

Єсіна Ольга – майстер спорту України з фехтування на візках

Шавкун Сергій – майстер спорту України міжнародного класу з фехтування на візках

Сироїд Віталій – спортсмен з легкої атлетики

Аврамич Юрій – спортсмен з настільного тенісу

Номінація «Зірки «За високі спортивні досягнення»

Нагороджені чемпіони та призери чемпіонату Європи та Світу:

Бондар Ігор – майстер спорту України міжнародного класу з академічного веслування, майстер спорту України з волейболу сидячи, лижних гонок, плавання. Срібний призер чемпіонату Світу.

Кузнєцов Олександр – срібний призер чемпіонату Світу 2017 року і багаторазовий чемпіон України з параармсорту.

Закревський Василь – Заслужений майстер спорту України з паратриатлону, чемпіон та призер чемпіонату Європи та Світу.

Олексюк Віта – майстер спорту України з паратриатлону, срібна призерка Кубку Світу.

Жильцова Любов – Заслужений майстер спорту України з шахів, гросмейстер. Призерка Всесвітній шаховій Олімпіаді.

Номінація «Заслужені тренери України»

Стельмах Сергій – тренер з легкої атлетики

Остапенко Микола – тренер з волейболу

Якимчук Євген – тренер з легкої атлетики

Ситнікова Яна – тренер з плавання

Лагутенко Раїса – тренер з плавання

Борболюк Надія – тренер з фехтування на візках

Номінація «Тренери»

Стельмах Анжела тренер з легкої атлетики

Мищенко Леонід тренер з волейболу сидячи

Ліщінська Тетяна тренер з паратриатлону

Хіценко Микола тренер з параармспорту

Михайловський Володимир тренер з легкої атлетики

Пишняк Іван тренер з лижних перегонів

Номінація «Наші надії»

Нагороджено чемпіонів та призерів фінальних змаганнях спартакіади «Повір у себе»:

Верезуб Юлія – чемпіонка Спартакіади з легкої атлетики м. Переяслав-Хмельницький

Бунтовська Анастасія – чемпіонка Спартакіади з легкої атлетики м. Обухів

Борисова Дар’я – срібна призерка Спартакіади з настільного тенісу Макарівський район

Номінація «За високу професійну діяльність».

Богінський Олег – начальник учбово-спортивного відділу регіонального центру «Інваспорт»

Пісков Юрій – фахівець II категорії регіонального центру «Інваспорт»

Каурайнен Олександр – заслужений працівник фізичної культури і спорту України, заслужений тренер України, директор дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів регіонального центру «Інваспорт»

Ющук Людмила – головний бухгалтер регіонального центру «Інваспорт»

Всім відомий той факт, що кожний мешканець планети «Земля» має фізичні вади, тому в висвітленні цієї проблеми та її розв’язані велику допомогу надають засоби масової інформації, а саме газети та телебачення. Тому господарі святи вирішили віддати належне найкращим ЗМІ, які протягом багатьох років співпрацюють з Київським регіональним центром «Інваспорт», освітлюючи змагання різного рівня, успіхи та проблеми особливих спортсменів: телеканал «Авіс», прес-службу управління фізичної культури та спорту та прес-служби регіонального центру «Інваспорт».

За допомогу, розвиток та підтримка спортивного руху людей з фізичними вадами відзначили меценатів та спонсорів Київщини, які протягом багатьох років надавали спортсменам Київщини спонсорську допомогу.

І окремо за вагомий внесок у розвиток освіти для спортсменів з обмеженими фізичними можливостями Київщини нагороджено Віктора Куйбіду, професора, доктора історичних наук, декана факультету «Фізичне виховання» Переяслав-Хмельницького університету імені Григорія Сковороди

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

30.11.2017

Переяслав-Хмельницька РДА
м.Переяслав-Хмельницький
Читати далі
Згорнути