Спорт вдома, Анатолій Гуральський. Фото

“Спорт вдома в умовах коронавірусу”: досвід тренера з вільної боротьби Анатолія Гуральського. ФОТО

Коронавірус добрався до спорту й руйнує спортивні календарі. Зупинені, перенесені та скасовані змагання ряду турнірів — як обласного чи всеукраїнського, так і міжнародного рівнів. З 17 березня в Україні офіційно введено карантин у зв’язку з загрозою зараженням коронавірусною інфекцією, і спорт пішов на вимушену перерву.
Але карантин завершиться i спортсмени з новими силами знову зможуть брати участь у всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Саме тому спортсмени продовжують займатися спортом, але вже в домашніх умовах.
Управління фізичної культури і спорту Київської облдержадміністрації започатковує інформаційний спортивний проект “Спорт вдома в умовах коронавірусу”. В рамках проекту провідні спортсмени та тренери Київської області ділитимуться досвідом, як тренуються та підтримують свою фізичну форму й моральних дух в домашніх умовах.

 

Анатолій Гуральський
Сьогодні своїм новим тренувальним досвідом в умовах карантину ділиться з нами провідний тренер Київської області з вільної боротьби Анатолій Гуральський, заслужений тренер України, майстер спорту СРСР. Тренерською діяльністю займається вже понад 30 років і наразі тренує юних вільників в Українці на Обухівщині. Там же, в Українці наодинці в квартирі пан Анатолій стійко переносить нові реалії життя, спілкуючись з вихованцями та їх батьками телефоном."А ще кожного ранку ганяю голубів с підвіконника за вікном. З ранку воркують, спати не дають", - жартує тренер.
ВІДЕОСЮЖЕТ: Як тренуються на карантині борці вільного стилю Київщини

 

Вихованець Анатолія Гуральського, чемпіон Євпропи U-23 Олексій Борута та Анатолій Гуральський на урочистій церемонії нагородження "Борцівської прем'єр-ліги" (грудень, 2018)

- Чи ставите завдання своїм вихованцям по тренуванню, контролюєте їх виконання?
- Тренуватися в залі нам заборонено Тому я відправив дітей тренуватися вдома. Тренуються щоправда не всі, не всіх я і контролюю. Зараз відповідальність за тренувальний процес більше на батьках. На початках карантину борці збиралися по двоє на вулиці, бігали кроси, відпрацьовували стійки і прийоми в лісі. Також робили вправи з гумою, займалися на турніках, брусах.
Чому саме батьки контролюють? Тому що якби я там з'явився, а біля мене кілька спортсменів, то б знайшлися доброзичливці, які б повідомили “куди потрібно”. Ми з батьками регулярно  зідзвонюємося і вони мені звітують, наприклад, скільки присідань робить дитина, віджимань, вправ для пресу. Також вони розтягуються, чіпляючи гуму за батарею. Тобто, щось вони все одно роблять.

 

 

 

- Чи практикуєте застосування індивідуальних планів для спортсменів?
- Я треную старшу групу школярів. Раніше вони так тренувалися: зранку була руханка перед школою. А вечірнє тренування було з п’ятої до опів на восьму вечора. Зараз вони трішки висипаються, адже час є. Ранок починають з різних вправ, тієї ж гімнастики. А о п'ятій вечора, коли мало б відбуватися тренування в залі, діти тренуються під наглядом батьків вдома, та й самі батьки часто долучаються до своїх підопічних.

 

 

- Наскільки скасовані чи перенесені змагання вплинуть на подальшу спортивну кар’єру ваших вихованців?
- Не те, щоб вплине на саму кар'єру. Зараз у всьому світі свідомі спортсмени  дотримуються карантину й особливо не тренуються. У провідних країнах спортивні зали зачинені. Мій товариш у Нью-Йорку розповів, що там жах що робиться і що їм всім зараз зовсім не до спорту. Тому в цей час спортсмени  в більш-менш однакових умовах.
Але можна вдома й не займатися спортом — адже тренер не бачить, тому тут все залежить від добросовісності самих спортсменів. Хто зараз проявляє самоконтроль, терпіння, тому легше буде увійти в форму.

 

 

- Мабуть, відчутно впливає відсутність саме спарингів?
- Звичайно! У всіх видах боротьби, боксі чим більше проведено спарингів — тим вища майстерність спортсмена.

 

 

- В цьому випадку тільки братам Грушиним пощастило...
- Так (сміється). Я думаю, що вони вдома займаються. Бо це такі хлопці, що свого не упустять. Вони витягли такий собі щасливий лотерейний квиток.

 

 

 

На фото - борці вільного стилю міста Українка, вихованці Анатолія Гуральського

 

Шановна спортивна родино нашої Київщини, дорогі друзі й любі колеги, запрошуємо до проекту “Спорт вдома в умовах коронавірусу”! Діліться вашим досвідом і підтримаймо одне одного в цей непростий для спорту час!

Як взяти участь у проекті, читайте ТУТ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ІНШІ ІСТОРІЇ В РАМКАХ ПРОЕКТУ “СПОРТ ВДОМА В УМОВАХ КОРОНАВІРУСУ”:

Досвід чемпіона світу зі скелелазіння Федора Самойлова

Досвід титулованого дзюдоїста Київщини Богдана Пушенка
Досвід головного тренера Київщини з тхеквондо Романа Страховського
Досвід головного тренера зі спортивних танців Вікторії Ільїної

 

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

03.04.2020

Обухівська РДА
Читати далі
Згорнути