“Спорт вдома в умовах коронавірусу”: досвід майстра спорту міжнародного класу з сумо Вікторії Царук

Коронавірус добрався до спорту й руйнує спортивні календарі. Зупинені, перенесені та скасовані змагання ряду турнірів — як обласного чи всеукраїнського, так і міжнародного рівнів. З 17 березня в Україні офіційно введено карантин у зв’язку з загрозою зараженням коронавірусною інфекцією, і спорт пішов на вимушену перерву.
Але карантин завершиться i спортсмени з новими силами знову зможуть брати участь у всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Саме тому спортсмени продовжують займатися спортом, але вже в домашніх умовах.
Управління фізичної культури і спорту Київської облдержадміністрації створює інформаційний спортивний проект “Спорт вдома в умовах коронавірусу”. В рамках проекту провідні спортсмени та тренери Київської області діляться досвідом, як тренуються та підтримують свою фізичну форму й моральних дух в умовах домашньої ізоляції.

 

Вікторія Царук з донькою Поліною

Майстер спорту міжнародного класу з сумо Вікторія Царук розповіла про своє перебування на самоізоляції та яким спортом займається сумоїст вдома в умовах карантину. Вікторія - призерка чемпіонату світу та Європи, багаторазова призерка міжнародних рейтингових турнірів, член збірної України. Також наша спортсменка працює викладачем кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму Переяслав-Хмельницького державного університету імені Григорія Сковороди.
“На карантині я перебуваю вдома, в приватному будинку в Переяславі, разом з семирічною донькою Поліною. Чесно дотримуюсь умов карантину, хоча це надзвичайно складно. Донька також бере участь в моїх тренуваннях і вже потихеньку контролює тренувальний процес та підбадьорює”, - розповідає прес-службі Управління фізичної культури і спорту Вікторія Царук.

 

 

- Чи маєте свій власний комплекс вправ?
- Так, маю свій комплекс вправ. З урахуванням нового місця проведення тренування, а саме власного подвір'я, комплекс вправ трохи модернізований та удосконалений.

- Які умови для занять маєте саме вашим видом спорту?

- Маю трохи, але цього недостатньо. Тому доводиться застосвувати допоміжні підручні засоби - бутлі з водою, камені, цегла і таке інше.

 

 

- Чи маєте індивідуальний план тренувань від тренера?
- Від тренера не маю конкретного плану. Займаюсь самостійно.

- Чи контролює тренер ваші тренування?
- Я вже в такому віці, що мене вже неможливо контролювати, більше того, це і непотрібно. Тренуюсь я для себе і чітко знаю, для чого це мені потрібно.

 

 

- Скільки часу приділяєте спорту щоденно?
-  Щоденно близько чотирьох годин в день приділяю фізичним навантаженням різного направлення. Це зарядка та два тренування загальної фізичної підготовки на різні групи м'язів. В принципі, те, що я виконую, є цілком  достатім для мене.

- Тренуєтеся наодинці чи з практикуєте online-тренування?
- Наодинці. І дуже не вистачає роботи в парах, на жаль. Це ще добре, що живу в приватному будинку, а не в квартирі. Допомагає в тренувальному процесі донька Поліна.

 

 

- Чи розповідаєте про власні тренування в соцмережах, даєте якісь поради публічно? Маєте якісь спортивні проекти в нових умовах?

- В принципі, не планувала робити це публічно. Але тепер, прийнявши участь у вашому проекті, знявши відеоролики тренувань і побачивши результат роботи, я залишилася задоволена. Думаю, можливо ще пару тренувань зафільмую на камеру, але не обіцяю. Це трохи відволікає.

 

ВІДЕОСЮЖЕТ ТРЕНУВАНЬ СУМОЇСТА НА КАРАНТИНІ ВІД ВІКТОРІЇ ЦАРУК. Блок 1-й

ВІДЕОСЮЖЕТ ТРЕНУВАНЬ СУМОЇСТА НА КАРАНТИНІ ВІД ВІКТОРІЇ ЦАРУК. Блок 2-й: Тренування з шинами

 

 

- Наскільки скасовані чи перенесені змагання вплинуть на вашу подальшу спортивну кар’єру?
- Я сподіваюсь, що скасовані турніри будуть проведені пізніше. Оскільки вони є ліцензійними, на яких ми заробляємо бали для отримання ліцензії на Всесвітні ігри в 2021 році. Ми вже через карантин змушені були пропустити один такий турнір.

 


На фото: Міжнародний рейтинговий турнір з сумо «Erd cup» (11-12 січня в Ерді, Угорщина).  Вікторія Царук виборола два срібла у категорії +80 кг та абсолютній

 

Шановна спортивна родино нашої Київщини, дорогі друзі й любі колеги, запрошуємо до проекту “Спорт вдома в умовах коронавірусу”! Діліться вашим досвідом і підтримаймо одне одного в цей непростий для спорту час!
Як взяти участь у проекті, читайте ТУТ

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ІНШІ ІСТОРІЇ В РАМКАХ ПРОЕКТУ “: СПОРТ ВДОМА В УМОВАХ КОРОНАВІРУСУ”

Досвід плавця Олександра Олексишина та його дівчини Анни Козир
Досвід тренера з вільної боротьби Анатолія Гуральського

Досвід чемпіона світу зі скелелазіння Федора Самойлова

Досвід титулованого дзюдоїста Київщини Богдана Пушенка
Досвід головного тренера Київщини з тхеквондо Романа Страховського
Досвід головного тренера зі спортивних танців Вікторії Ільїної

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

06.04.2020

м.Переяслав-Хмельницький
Читати далі
Згорнути