Спорт вдома в умовах коронавірусу, Страховський. Фото

“Спорт вдома в умовах коронавірусу”: досвід головного тренера Київщини з тхеквондо Романа Страховського

Коронавірус добрався до спорту й руйнує спортивні календарі. Зупинені, перенесені та скасовані змагання ряду турнірів — як обласного чи всеукраїнського, так і міжнародного рівнів. З 17 березня в Україні офіційно введено карантин у зв’язку з загрозою зараженням коронавірусною інфекцією, і спорт пішов на вимушену перерву.
Але карантин завершиться i спортсмени з новими силами знову зможуть брати участь у всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Саме тому спортсмени продовжують займатися спортом, але вже в домашніх умовах.
Управління фізичної культури і спорту Київської облдержадміністрації започатковує інформаційний спортивний проект “Спорт вдома в умовах коронавірусу”. В рамках проекту провідні спортсмени та тренери Київської області ділитимуться досвідом, як вони тренуються та підтримують свою фізичну форму й моральних дух в домашніх умовах.

 

Роман Страховський
Сьогодні про спорт вдома, свій та своїх підопічних — а мова піде про такий вид єдиноборств як олімпійське тхеквондо - розповідає Роман Страховський, головний тренер Київської області з тхеквондо, майстер спорту України з тхеквондо ВТФ, тренер вищої категорії відділення тхеквондо Ірпінської ДЮСШ. Переживає карантин в епоху пандемії пан Роман вдома в Ірпіні з дружиною Юлею, майстром спорту з тхеквондо ВТФ, учасницею чемпіонатів Європи та світу і трирічною донькою Ерікою, яка завдяки своєму бойовому характеру не дає батькам сумувати взагалі.

 

Роман та Еріка Страховські

Тхеквондо — бойове мистецтво, олімпійський вид спорту та національний вид спорту в Кореї. Тхеквондо є одним з найбільш систематизованих і науково обґрунтованих бойових мистецтв світу.

ВІДОСЮЖЕТ: Як юні тхеквондисти відпрацьовують прийоми з батьками

 

 

- Чи ставите завдання своїм вихованцям для тренувань, чи практикуєте застосування індивідуальних планів? Якщо так, то яких?
- Так. До моїх завдань входить біг на місці, стрибки, присідання. Якщо приватний будинок, рекомендую біг у дворі. Також  якісна розминка, повна розтяжка на всі шпагати, відпрацювання ударів на рівні корпусу і голови більш 30 хвилин.
До завдань входить повторення всіх пумсе (пумсе - це техніка пересувань. Входить до складу формальних вправ і є, по суті, основою базової техніки - авт.), формальний комплекс вправ, бій з тінню.
А ще раджу не забувати щодня робити віджимання і прес, вправи на турніку і брусах, якщо такі доступні.

 

- Чи контролюєте виконання поставлених завдань вашими підопічними?
- Наші спортсмени роблять тренування, знімають її на відео і відзначають нас в соціальній мережі Інстаграм. Так ми бачимо роботу спортсменів на дому.
І я запрошую спортсменів фото, відео своїх тренувань виставляти в історію свого інстаграма і відзначати нас @imperato_tkd
- Як підтримуєте моральний дух у ваших підопічних?
- Нагадую, що карантин не вічний, віруси закінчуються, а життя триває і тренування не зупиняються.
- Чи проводите з вашими підопічними  online-тренування?
- Ні.

 

 

- Чи маєте свій власний комплекс вправ?
- Так, вправа загальної фізичної підготовки і зрозумілі для нашого клубу вправи.
- Скільки часу приділяєте спорту щоденно?
- Завдання триваюсь від 30 до 45 хвилин, в залежності від того, хто як впорається.
- Чи маєте умови для занять спортом, тренажерне обладнання?
- Не маю.

 

 

- Чи розповідаєте про власні тренування в соцмережах, чи даєте якісь поради публічно, чи маєте якість спортивні проекти в нових умовах?
- Ні.
- Наскільки скасовані чи перенесені змагання вплинуть на подальшу спортивну кар’єру ваших вихованців?
- Вплинуть. Ми готувалися до чемпіонату України з тхеквондою. А тепер через перерві потрібно починати все з початку, так як був відмінений тренувальний процес. Але ми то що. Я не заздрю спортсменам і тренерам, які підводили пік своїх спортсменів до Олімпійських ігор...

 

На всіх фото вихованці Романа Страховського

Шановна спортивна родино нашої Київщини, дорогі друзі й любі колеги, запрошуємо до проекту “Спорт вдома в умовах коронавірусу”! Діліться вашим досвідом і підтримаймо одне одного в цей непростий для спорту час!
Як взяти участь у проекті, читайте ТУТ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Спорт вдома в умовах коронавірусу”: досвід головного тренера зі спортивних танців Вікторії Ільїної

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

01.04.2020

Читати далі
Згорнути