Спорт вдома, Федір Самойлов. Фото

“Спорт вдома в умовах коронавірусу”: досвід чемпіона світу зі скелелазіння Федора Самойлова

Коронавірус добрався до спорту й руйнує спортивні календарі. Зупинені, перенесені та скасовані змагання ряду турнірів — як обласного чи всеукраїнського, так і міжнародного рівнів. З 17 березня в Україні офіційно введено карантин у зв’язку з загрозою зараженням коронавірусною інфекцією, і спорт пішов на вимушену перерву.
Але карантин завершиться i спортсмени з новими силами знову зможуть брати участь у всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Саме тому спортсмени продовжують займатися спортом, але вже в домашніх умовах.
Управління фізичної культури і спорту Київської облдержадміністрації започатковує інформаційний спортивний проект “Спорт вдома в умовах коронавірусу”. В рамках проекту провідні спортсмени та тренери Київської області ділитимуться досвідом, як тренуються та підтримують свою фізичну форму й моральних дух в домашніх умовах.

 

Ніка Потапова, Федір Самойлов

 

Сьогодні з нами своїм спортом на карантині ділиться скелелаз Федір Самойлов, віце-чемпіон Європи з багатоборства, чемпіон світу серед студентів в багатоборстві, бронзовий призер етапу Кубку світу, 6-разовий чемпіон України. Федір, який сам родом з Луганська та вже п'ять років представляє Київську область, ізоляцію переживає в Києві, де тренується наодинці. Іноді компанію на тренуваннях йому складає подруга й колега по скелях, одна з найкращих скелелазок України, чемпіонка Європи Ніка Потапова, яка живе й тренується в Українці на Обухівщині.

 

 

- Федоре, розкажіть, які саме вправи практикуєте ви і що б порадили іншим?
- Лазити наразі можливості немає. Але в мене є турніки, гантелі, гумки, тумби, фінгерборд та інше.
Отже, поділюся тими вправами, які можна зробити і без спеціального обладнання.

Думаю, багато в кого вдома є турнік. Саме час його задіяти — вправи на турніку є дуже ефективними.
Дуже добре робити на підлозі віджимання та присідання — така можливість, звичайно, є у всіх.
Але є і спеціальне обладнання для тренування скелелазів, яке коштує не дорого, але будь-хто  може його купити. Також є спеціальна планка, за допомогою якої можна тренувати пальці (ниже на фото).

 

 

- Чи розповідаєте про власні тренування в соцмережах, даєте якісь поради публічно?  Чи маєте якість спортивні проекти в нових умовах?
- В мене є хороший друг, який володіє спортзалом. Зал комерційний і через неможливість функціювання заклад несе великі збитки. Тому ми вже з ним думали про такі речі як дистанційні тренування.
І ще ми з товаришем в найближчі дні хочемо запустити в інтернеті дуже цікавий флешмоб, в якому будь-хто може взяти участь і зробити свій внесок у спільну мету.
Поки що це невеликий секрет, але ми сподіваємося, що флешмоб розійдеться по всьому світу і людям буде цікаво взяти участь. Збираюся написати друзям з різних країн, запрошу до участі. Маю надію, що дуже багато людей відгукнеться. Адже зараз всі в усіх країнах сидять і не знають, щоб зробити, виходячи з тої ситуації, яку мають.
Я вже намагався пару челленджей запустити й раніше, але їх ніхто не захотів повторювати. Схоже, вони виявилися занадто складними.

 

 

ВІДЕО ЕФЕКТНИХ ЧЕЛЛЕНДЖЕЙ В ІНСТАГРАМ: @fedir_samoilov

Челлендж (англ. Challenge) - жанр інтернет-роликів, в яких блогер виконує завдання на відеокамеру і розміщує його в мережі, а потім пропонує повторити це завдання свого знайомого або необмеженому колу користувачів.

 

 

- Ви дуже активна людина. Які плани маєте ще, окрім челленджей і флешмобів?
- Хочу розробити та записати на відео сет вправ на портативній планочці для висів (на фото), яку можна закріпити на будь-якому дереві чи вдома. Сподіваюся, що ці вправи зможуть допомогти людям, яким подобається скелелазіння, але вони не знають, як можна тренуватись в умовах, коли всі скелелазні зали зачинені на карантин.
Але це чисто скелелазна тема. За допомогоюмаленьких планочок можна здійснювати різноманітні підтягування для пальців. На одному пальці підтягування, наприклад.

Тому якщо мій задум вдасться, це буде дуже круто.

 

 

 

- По суті, я, як і інші спортсмени - це некорисні для суспільства люди, і ми іноді живемо за рахунок цього суспільства. Ну окрім тих випадків, коли спортсмени мотивують, подають приклад або розважають хоча б. Так що було б класно комусь чимось допомогти, вмотивувати. Особливо зараз.
- Чому ж некорисні. Спорт — це найблагородніша сфера діяльності....
- Я мав на увазі, що спортсмени не виробляють матеріальні блага, як, наприклад, працівники заводів. А спортсмени користуються фінансуванням, яке надходить з податків. Тобто живуть за рахунок платників податків.

 


На фото: переконлива перемога Самойлова на етапі Кубку України зі скелелазіння (березень, 2019)

 

Шановна спортивна родино нашої Київщини, дорогі друзі й любі колеги, запрошуємо до проекту “Спорт вдома в умовах коронавірусу”! Діліться вашим досвідом і підтримаймо одне одного в цей непростий для спорту час!
Як взяти участь у проекті, читайте ТУТ
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ІНШІ ІСТОРІЇ В РАМКАХ ПРОЕКТУ “СПОРТ ВДОМА В УМОВАХ КОРОНАВІРУСУ”:
Досвід титулованого дзюдоїста Київщини Богдана Пушенка
Досвід головного тренера Київщини з тхеквондо Романа Страховського
Досвід головного тренера зі спортивних танців Вікторії Ільїної

 

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

02.04.2020

Обухівська РДА
Читати далі
Згорнути