«SexUp / Sex education» у Василькові: про важливе - зрозумілими словами

«SexUp / Sex education» - з такою промовистою  назвою у Василькові стартував освітній молодіжний проект, спрямований на статеве виховання та сексуальну грамотність молоді Київщини, який реалізується в межах напрямку SexUp за підтримки громадської організації YouthUp.

 

 

Проект планується презентувати для молоді в різних громадах Київщини Київським обласним молодіжним центром за сприяння Управління молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації. Пілотним в серії презентацій став Васильків, до молодіжного центру якого "Твій простір" завітали Світлана Назарук, заступниця начальника Управління та Андрій Михайлов, очільник КОМЦу.

ФОТОРЕПОРТАЖ з «перчинкою»

 

 

Про що говорили? Про важливе зрозумілими словами – про статеве виховання, про сексуальну грамотність васильківської молоді.

Разом з молоддю вікової категорії 12-14 років спікерка Анастасія Забела, психологиня, дипломована експертка та популяризаторка сексуальної освіти, блогерка розглянула саме поняття "біологічна стать", первинні та вторинні статеві ознаки чоловіка та жінки. Обговорили тілесні процеси та міфи навколо них, зокрема культуру згоди. Цікавим стало обгорнення фізіологічних особливостей та відмінностей сексуальних реакцій чоловіків і жінок. Гості заходу розповіли найпопулярніші міфи про секс та багато інших «перчинок».

 

 

А що ж юні учасники? Не червоніли ставити питання делікатного характеру. Але все ж таки якщо хтось соромився, то для цього можна було задіяти анонімні стікери. Демонстрували свою обізнаність в делікатних питаннях зачаття та народження дітей, тілобудови тіла, призначення процесів всередині організму, що відбуваються загалом з інтимними частинами тіла.

 

 

Не обійшлося і без гумору, подекуди вдало маскуючи певну ніяковість. На питання спікерки, що подумаєш, побачивши в інтернеті рекламу продажу презервативів «100 штук за 10 гривень», пролунала відповідь: це б/у))

 

 

Так, багато нового, цікавого, корисного зрозумілими словами дізналися під час зустрічі від презентантів проекту учасники заходу. А саме:

 

 

«Тіло». Що це таке «біологічна стать» та первинні і вторинні статеві ознаки у чоловіків та жінок. Що таке інтерсекс. Навіщо вони існують та за що відповідають гормони. Що таке сексуальна орієнтація та гендерна ідентичність. Тілесні процеси та міфи навколо них.

 

 

«Згода на секс та безпека». Що таке культура згоди та навіщо нам питати згоду перед сексом. Вік згоди, законодавство, кримінальний кодекс. Секс під речовинами, які не радять використовувати. А також - здорові та нездорові стосунки, насильство та віктімблеймінг. Куди звертатися по допомогу вразі потреби.

 

 

«Секс та задоволення». Яким та навіщо він буває секс, найпопулярніші міфи про як виявилося не фізіологічну потребу. Що таке збочення, а що таке норма. Якими бувають кінки та фетиші - правила безпеки.

 

 

«Контрацепція». Методи контрацепції і база про них. Як обрати свій метод - звернутися до лікаря, здати аналізи, проконсультуватися. Вагітність: що робити щоб завагітніти та як вагітності уникати, популярні міфи про контрацепцію та вагітність.

 

 

Завершилася презентація, яка пробігла напрочуд швидко, подарунками від гостей для молодіжного простору Василькова "Твій простір", автограф-сесією, фото для постів в соцмережах та селфі з новими прихильниками нашої чарівної спікерки.

 

 

ФОТОРЕПОРТАЖ з «перчинкою»

Дякуємо нашим Захсникам - Збройним силам України, що тримають над нами небо!

Віримо в Перемогу над російською ордою!

Слава ЗСУ!

Слава Україні!

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

16.01.2023

м.Васильків
Читати далі
Згорнути