Сергій Никифоров, Берлін. Фото

Сергій Никифоров: «Я заслужив бронзову медаль чемпіонату Європи»

Українець Сергій Никифоров з прапором в руках святкував і радів бронзової медалі чемпіонату Європи зі стрибків у довжину, навіть не підозрюючи про те, що в цей момент доля нагороди висить на волосині.

 

 

Німці завжди вражали своєю точністю. І навіть сьогодні в медіа-центрі з'явилося оголошення: «Приблизно о 17:45 можливі дощ та гроза». В 17:49 по даху застукав дощ. Однак точність дала збій під час фіналу зі стрибків у довжину серед чоловіків.

Спочатку виникли питання щодо коректності виміру результатів албанця Ізміра Смайлая. Будучи впевненими в тому, що його третя спроба була більш далекою, ніж сказали судді, албанці домоглися того, щоб Смайлай продовжив боротьбу. Перегляд спроби зайняв близько 20 хвилин, в результаті чого три фінальні спроби замість традиційної вісімки виконували дев'ять атлетів.

Що відбувалося і з чим була пов'язана така тривала пауза, Сергій Никифоров, який лідирував на той момент з результатом 8,13 м, не знав. Так само як і не знав про те, якою буде розв'язка змагань.

Спочатку грек Малтіадіс Тентоглу вийшов на перше місце, а потім продовжили виникати питання по вимірюванню. І якщо у Никифорова і шведа Тобіаса Нільсона Монтлері все виглядало так, що їм сантиметрів не доміряли, то ось у німця Фабіана Хайнле ситуація була зворотна. У заключній спробі судді наміряли 8,13, але стрибок виглядав не настільки далеким. Навіть сам спортсмен, побачивши результат, був непідробно здивований. Однак саме ця спроба вивела його на друге місце (по другій найкращій спробі).

Спустившись до журналістів в мікст-зону, Никифоров ще не знав, що поки він святкує медаль, в TIC розглядають протести. Як мінімум, за участю шведів і українців. ЗМІ синьо-жовтих країн тільки й встигали перемовлятися і передзвонюватися зі своїми командами в пошуках відповідей, однак тих все не було ...

«Близько було і золото, але мені завжди щастить трохи. Я не здаюся: і далі буду працювати, тренуватися і покращувати себе. Але я задоволений своїм виступом. Я хотів медаль, і навіть більше: хотів стати чемпіоном Європи, але трохи не вийшло. Постараюся виграти чемпіонат Європи в приміщенні, а потім успішно виступити на чемпіонаті світу в Дохі, адже це дуже складний турнір. Важливо не опустити руки, - ще радів медалі Никифоров. - Я не розумів, чому після третьої спроби судді так довго тримали червоний прапор і ніхто не стрибав. За цей час я трохи перегорів ... Я перший раз потрапив в таку ситуацію.
Виходячи на старт, думав про те, що потрібно реалізовувати себе з перших спроб. Розумів, що це головний старт року і конкуренція буде серйозною. Тому налаштовував себе на те, що треба робити все чисто і чітко.

Хотілося б, звичайно, більше стартувати на міжнародних змаганнях. Думаю, мені б це допомогло. Тренер мене грамотно готує, але ось цього змагального досвіду за кордоном все ж не вистачає».

«Як? Результати ще не офіційні? - здивувався він, почувши від журналістів про це. - У шведа міг бути більш далекий стрибок? Але ж і у мене було більше, ніж поміряв. Але я ніколи не сперечаюся з суддями. Навіть не думав, що комп'ютер може так помилятися. Не чекав, що може бути такий збій системи... Сподіваюся, що наші тренери теж подадуть протест (що і сталося - прим.авт.).

Ну от як? Мало було інтриги в секторі, коли то один, то другий показував далекі стрибки, так треба було ще додати з вимірюванням ... Прям в труну хочуть загнати. Сподіваюся, все закінчиться в нашу сторону. Хочу залишитися з медаллю, я її заслужив ».

Після розгляду всіх протестів комісія не стала відбирати медаль в українця.

 

 

Ольга НІКОЛАЄНКО,

для XSPORT.ua з Берліна

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

10.08.2018

Читати далі
Згорнути