Сергій Фандіков - про шалену боротьбу за місце в олімпійській збірній на Кубку України з веслування на байдарках і каное

Сьогодні в акваторії міста Дніпро завершився Кубок України з веслування на байдарках і каное пам’яті олімпійської чемпіонки Юлії Рябчинської серед дорослих та юніорів, який тривав з 9 по 12 квітня.

Цей старт став першим відбором до олімпійської збірної України.

В результаті Київщина має одне місце в олімпійській команді.

«За сумою двох дистанцій 500 м і 200 м Юлія Юрійчук посіла четверте місце та  и увійшла до п’ятірки спортсменок на Олімпійські ігри в Токіо. Для вихованки Олексія Семикіна Олімпійські ігри-2021 стануть першими в кар’єрі», - коментує прес-службі Управління молоді та спорту Київської обласної держадміністрації тренер та офіційний представник команди на змаганнях Сергій Фандіков.

Шанс потрапити до лав збірної мав і продовжує мати Іван Семикін, вихованець та продовжувач веслувальної династії Семикіних.

«Є варіанти добору ліцензій. Якби на світі наша четвірка виборола ліцензію (в 2019 році), то все було б по-іншому й Семикін  вже був би у складі олімпійської збірної, - провадить далі Сергій Петрович. - Якщо в байдарці у жінок склад визначився, то в чоловіків ще будуть змагання з добору ліцензій - перед етапом Кубка світу, на Європі та на ЧС в Барнаулі. Там все і визначиться».

Також окремо відзначимо виступ Даніїла Платаша, який на цих змаганнях у байдарці-одиночці безапеляційно переміг на всіх дистанціях серед юніорів, а загалом в його медальному доробку п’ять золотих нагород у всіх п’яти заїздах.

Вашій увазі потужний медальний здобуток, який наші байдарочники Київської області поповнювали щодня.

В перший день були заплановані змагання на дистанції 1000 м: стали відомі переможці в двох олімпійських видах – в одиночках серед каноїстів і байдарочників.

Переможцем в одиночці серед юніорів з веслування на байдарках став Даніїл Платаш.

Другого дня визначалися переможці ще в трьох видах олімпійської програми: в каное- і байдарці-двійці на дистанції 1000 м» серед чоловіків і в байдарці-одиночці, 500 м серед жінок.

Чемпіоном України в байдарці-двійці серед жінок став екіпаж у складі двох Діан, Соловйової (Київська область) та Рибак (Житомирська область), вихованок тренерів Володимира Соловйова та Зінаїди Литвинської.

Ще одне золото виборола підопічна Юрія Лисяного Анастасія Юркевич в байдарці-четвірці у складі збірного екіпажу.

Іван Семикін вчергове став володарем Кубку України в байдарці-одиночці на 500 м.

В К-1 500 м Даніїл Платаш здобув своє друге золото на цьому Кубку.

Юлія Юрійчук в К-1 на дистанції 500 м стала бронзовою призеркою змагань. Підготував спортсменку до змагань тренерський штаб Олексія Семикіна та Володимира Iщенка.

Третій день став «найсмачнішим» для прихильників веслування, адже в цей день були розіграні медалі відразу в 7-ми з 12-ти олімпійських дисциплін: на дистанції 500 м (в ранковій сесії) – жіночі байдарка- і каное-двійка, «байдарці-четвірці, 500 м» серед жінок і чоловіків, на дистанції 200 м (у вечірній сесії) – в одиночках (байдарка – жінки і чоловіки, каное – жінки).

Представник Київщини Даніїл Платаш та Іванна Дяченко в К-2 мікс на дистанції 500 м стають чемпіонами України.

Друге за сьогодні золото виборює екіпаж  представниці Київщини Анастасії Юркевич / Ольги Демчиної, також в байдарці-двійці 500 м.

В заключний, четвертий день змагань визначилися переможці в двійках і четвірках на дистанції 200 м. Завершили програму змагань заїзди на дистанції 500 м.

К-2, 200 м - Наталія Докієнко (Київська область) / Анастасія Горловка (тренери Бобильова М.Р., Докієнко І.О., Семикін О.І.) - золото

К-2, 200 м - Анастасія Юркевич (КО) / Ольга Демчина (Волинська область) - бронза

К-4, 200 м жінки - Анастасія Юркевич (КО), Іванна Андрюхів / Дарина Зав’ялова (Київ) / Ольга Демчина - срібло

К-4, 200 м юніори - Даніїл Платаш (КО) / Влад Лисяний (КО) / Бугайов Дмитро (КО) / Даніїл Куценко (Дніпро) - золото

К-1, 5000 м - Діана Соловйова - бронза

«Окремо відзначу спортсменів, які також старалися виступити якомога краще, але виступили по мірі своєї підготовки. Це Іра Ясненко, Дмитро Бецько, Олександр Товкач, Андрій Рябій, Артем Фирсик, Тетяна Токар, Євгенія Горбатенко, Данії Кузьмін», - завершує свої коментарі Сергій Фандіков, якому Управління молоді та спорту висловлює подяку за оперативне висвітлення Кубку України з веслування на байдарках і каное з Дніпра.

Кубок завершився. Команда Київщини готуватиметься до чемпіонату України серед молоді та юніорів, а також на особистий чемпіонат України. Марафон, запланований на 11-13 травня, перенесли на осінь.

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/