Самбо Київщини: спортивне, бойове та пляжне у здобутках-2019

Продовжуємо серію публікацій про підсумки спортивного сезону-2019, згадуємо 2019 рік, яким він був для представників Київщини у різних видах спорту.

Підсумував здобутки самбістів Київської області за 2019 рік в спортивному, бойовому та пляжному самбо президент Київської обласної федерації самбо і старший тренер молодіжної збірної Вадим Скрипаль.

Вадим Скрипаль

Самбо - один з найпопулярніших видів спортивних єдиноборств, що виник в СРСР і в даний час широко культивується на міжнародній спортивній арені. Самбо, його ще називають «невидимою зброєю», поєднує в собі фізичну культуру і видовище, спорт і самозахист.

Відзначимо, що найтитулованіший самбіст Київщини Богдан Пушенко цьогоріч увійшов до складу штатної спортивної команди Київської області з резервного спорту з олімпійських видів. Сподіваємося, що офіційне працевлаштування на посаді спортсмена-інструктора також позитивно вплинуло на високий результат зараз і допомагатиме здобувати титули в майбутньому.

Начальник Управління фізичної культури і спорту Сергій Тимофєєв вручає посвідчення штатної збірної Богдану Пушенку

В чемпіонаті України з боротьби самбо Артем Станилога (74 кг), Богдан Пушенко (81кг ) посіли другі місця. Ігор Кохан (100 кг) став третім.

Чемпіонат Європи серед старших юнаків (Кіпр, Лімасол): Богдан Пушенко (81 кг) виборює бронзову медаль.

Богдан Пушенко

Чемпіонат світу серед юніорів та юнаків (Ташкент, Узбекистан): Богдан Пушенко – 3 місце. Максим Станилога - 3 місце серед юніорів.

Богдан Пушенко, тренер В'ячеслав Гостар

Кубок України з самбо серед молоді (Кароліно-Бугаз): Богдан Пушенко (87 кг) – 1 місце серед старших юнаків. Максим Станилога (68 кг) - 2 місце серед юніорів. Антон Плахотник (+100 кг) - 2 місце серед юніорів.

Богдан Пушенко, Антон Плахотник

Чемпіонат України серед кадетів з самбо (27 жовтня, Ужгород): Ольга Дріг – срібло.

Чемпіонат України з боротьби самбо серед юнаків старшого віку (31 січня-3 лютого, Херсон): Богдан Пушенко – віце-чемпіон України.

Відкритий Всеукраїнський турнір з боротьби самбо серед ветеранів-майстрів, присвячений пам’яті героїв Чорнобиля (11 травня, Славутич). У У змаганнях брали участь команди із Білорусі, Донецької, Львівської, Харківської, Сумської, Чернігівської областей, а також із Києва, Одеси, Вінниці, Краматорська, Славутича. Срібним призером змагань став славутичівець Євген Шубін (+100 кг).

Бойове самбо також розвивають на Київщині. І не просто розвивають, а є здобутки.

27-28 вересня в польському Жешуві відбувся чемпіонат Європи з бойового самбо. Олександр Гуляєв (68 кг) став срібним призером.

Чемпіонат світу з бойового самбо: Ірпінець Ярослав Амосов (до 82 кг) став чемпіоном світу. Олексій Кривець (57 кг) здобув бронзову нагороду.

Відзначилися Київщини і в пляжному самбо.

Чемпіонат України з пляжного самбо (Затока): Вадим Скрипаль (90 кг) посів 1 місце.

Поки підбивалися підсумки року, що минув, вже маємо нові здобутки у 2020-му.

23-25 січня у Сумах відбувався молодіжний чемпіонат України зі спортивного і бойового самбо. Максим Станилога (68 кг) – 2 місце. Антон Плахотник (+100 ), Артем Станилога (74 кг) - 3 місце.