Спортсмени Небесної сотні. Фото

Розстріляна Київщина: дві історії спортсменів–воїнів «Небесної сотні»

Ті, що народжуються раз на століття,

умерти можуть кожен день (Ліна Костенко)

День Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Революції гідності. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста протестувальників Майдану.

 

 

Цими днями на Київщині вшановують пам'ять Героїв Небесної Сотні. Тож згадаймо 18-20 лютого 2014 року - найтрагічніші дні однієї з найстрашніших сторінок новітньої історії нашої держави.

Згадаємо саме спортсменів Київської області, які захищали честь України не тільки на спортивних аренах, а й на Майдані незалежності під час Революції гідності у складі воїнів, яких потім в народі охрестили «Небесною сотнею».

Їх двоє. Дзюдоїст Дмитро Максимов та веслувальник Віктор Швець.  Патріоти своєї країни, вони пожертвували найціннішим – життям, заради нашого світлого майбутнього, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє нації. Тож пам’ятаймо…

 

 

ДМИТРО МАКСИМОВ…

(17 листопада 1994 — 19 лютого 2014)

«Я загинув 19 лютого 2014 року від розриву бойової гранати беркутівця на розі Будинку профспілок, рятуючи своїх побратимів. Своїм тілом зміг стримати вибухову хвилю, прийнявши більшість осколків гранати на себе.

У Революції брав участь майже з перших днів. Провів багато ночей на Майдані, брав участь в охороні об'єктів Майдану, чергував у наметах.

Мені було лише 20 років. За моє вбивство досі ніхто не відповів.

Я помирав за твоє право жити в незалежній державі»

 

 

Спогади тренера

Про свого вихованця Дмитра з теплотою згадує його тренер і наставник Карен Балаян:

«Людина, від якої завжди віяло світлом. Коли Дмитро народився, виявилося, що в нього порушений слух. Але під час тренувань він намагався це приховувати, щоб тренуватися з усіма на одному рівні.

На тренуваннях він працював віддано та наполегливо, що і привело до здобутих результатів. Я впевнений, якби Дмитро був зараз з нами, він би стовідсотково взяв золото на Дефлімпійських Іграх.

Я ще це була творча людина, він записував пісні з друзями, знімав кліпи і мріяв бути відомим співаком, попри проблеми зі слухом.

Дмитро був настільки справедливим, правильним, добрим, що коли в нашій країні розпочалася Революція гідності, він потайки від нас та батьків ходив на Майдан. Там він і залишився... борючись за нашу гідність і волю....

Ми завжди будемо пам’ятати Дмитра Максимова як Людину, яка несла в собі світло. І нам всім його дуже не вистачає!»

 

 

Спортивні досягнення

Майстер спорту України, срібний (у командному заліку), призер та бронзовий (в особистому заліку) призер з дзюдо Дефлімпійських ігор у Софії 2013 року. Бронзовий призер чемпіонату світу зі східних єдиноборств серед глухих, що проходив на острові Маргарита (Венесуела) з 17 по 24 вересня 2012 року. Дмитро Максимов був надією національної збірної спортивної команди України.

 

 

Вшанування

За рішенням Спортивної федерації глухих України, Національного комітету спорту інвалідів України на честь Героя постановлено щороку проводити Відкритий всеукраїнський турнір з дзюдо серед спортсменів з вадами слуху пам’яті Дмитра Максимова. Перший такий турнір відбувся 21 червня 2014 року в спортивному комплексі “Сокіл”.

В Києві проводився турнір, присвячений пам'яті Героя Небесної сотні Дмитра Максимова.

В Ірпіні відбувався Відкритий Кубок Київської області та Всеукраїнський турнір пам`яті Дмитра МаксимоваГероя України, воїна Небесної сотні, майстра спорту міжнародного класу з дзюдо.

 

 

ВІКТОР ШВЕЦЬ…

(8 жовтня 1955 – 19 лютого 2014)

«Я загинув 19 лютого 2014 року. Обставини моєї загибелі ще досі до кінця не з’ясовані. Я був поранений вірогідно кулями снайпера. Мене, пораненого, відвезли в лікарню, а потім до райвідділку міліції. Що відбувалося з того часу – нікому не відомо. Але живим після того мене вже ніхто не бачив.

Я не бажав миритися з несправедливістю, тому хотів кращого життя для своєї сім’ї та ліпшої долі для своєї країни. І коли почалася революція, не зміг залишитися вдома. Разом з дружиною Тамарою ходив на Віче, возив теплі речі для протестувальників, брав участь у подіях на Майдані.

Мені було 58 років. За моє вбивство досі ніхто не відповів.

Я помирав за твоє право жити в незалежній державі»

 

Спортивні досягнення

У великому спорті Віктор Швець з 1974 року. Йому було запропоновано строкову і позастрокову службу в спортивній роті Київського військового округу. Призваний у танкові війська Дніпропетровська, де був снайпером. Згодом переведений до спортроти, де захищав честь Київського військового округу до 1981 року.

Майстер спорту з академічного веслування. Багаторазовий (понад п’ять років) чемпіон України, чемпіон збройних сил України, чемпіон Радянського Союзу, семиразовий чемпіон збройних сил Радянського Союзу, призер і чемпіон міжнародних змагань, член олімпійської збірної Радянського Союзу.

«Перші, а то були найважливіші і найпрестижніші перемоги Віктор мав в одиночці. Перемагали і у двійках, і в четвірках, і вісімках... - Згадує дружина Тамара Швець. - Спорт залишив на злеті стабільних перемог... Тоді треба було давати хабарі. Правильний і гордий Віктор вважав свої досягнення не продажними...»

 

 

Вшанування

На честь Віктора Швеця засновано Кубок України з академічного веслування. Цим заходом було вшановано пам’ять всіх Героїв Небесної сотні, а також всіх героїв сьогодення. Адже майбутнє можливе тільки з пам’яттю про минуле.

 

 

Вже шостий рік поспіль дружина Героя Небесної Сотні Тамара Швець є громадською діячкою і усіляк вшановує пам’ять коханого чоловіка. Пані Тамара - голова Громадської організації об’єднання родин "Небесної сотні» та активістів "Революції Гідності".

 

 

Революція Гідності стала переломним моментом у новітній історії нашої держави. Її події змінили всіх нас назавжди...

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

20.02.2020

Читати далі
Згорнути