Всеукраїнські змагання з легкої атлетики «Різдвяні старти». Фото

«Різдвяними стартами» легкоатлети Київщини увірвалися в новий рік (ФОТО)

Призери і призерки чемпіонатів світу і Європи, лідери світового сезону-2020, рекордсменки України і світу у різних вікових категоріях… Ні, це не склад учасників етапів «Діамантової ліги» чи серії World Indoor Tour. Це склад Всеукраїнських змагань з легкої атлетики «Різдвяні старти», які 9 січня відбулися у Києві, - повідомляє Федерація легкої атлетики України.

Для легкоатлетів Київщини так починати сезон вже стало доброю традицією.

У чоловічих горизонтальних стрибках відбулося відразу два повернення. Одне з них – Сергія Никифорова у сектор для стрибків у довжину. Никифоров пропустив майже весь літній сезон у 2019 році через запалення легень. Минулий був не набагато ліпшим. І хоч зі здоров’ям усе було краще, та через пандемію і карантинні обмеження виступити йому так ніде і не вдалося. Був лише чемпіонат України, та і той видався не таким, яким би його хотілося бачити атлету і тренеру.

У 2021-й Никифоров ввійшов зовсім з іншим настроєм і намірами. Йому вдалося перемогти, показавши результат 7,92 метри, що, за словами Сергія, не так і погано для початку року. Попереду – чемпіонат України у приміщенні і відбір на чемпіонат Європи у приміщенні та Олімпійські ігри.

У змаганнях зі стрибків з жердиною серед чоловіків найкращим став Владислав Малихін (5,50 м).

Було на кого подивитися і на доріжках, і мова не лише про жіночу 60-метрівку. Програму «Різдвяних стартів» відкривали змагання зі спортивної ходьби на 5000 метрів. На старт у змаганнях серед жінок вийшла бронзова медалістка чемпіонату світу Людмила Оляновська, а серед чоловіків – бронзовий призер Кубка Європи у складі чоловічої команди вихованець легендарного скорохода Анатолія Соломіна Едуард Забуженко. Обоє прогнозовано перемогли, показавши час 20.59,1 хв і 19.07,5 хв відповідно.

Анна Плотіцина (8,25 с) найшвидше подолала 60 метрів з бар’єрами.

Загалом найбільше нагород здобули спортсмени Київської обласної ШВСМ.

Серед них також Оксана Кулагіна - 2 місце у спортивній ходьбі на 5000 м, Марія Ященко - 3 місце у стрибках з жердиною, Ярослав Богдан - 3 місце у штовханні ядра та 3 місце в бігу на 60 м з/б, Ілля Кравченко - 3 місце у стрибках з жердиною, Анна Плотіцина - 1 місце у бігу на 60 м з/б, Анастасія Черемісіна - 3 місце у стрибках в довжину, Дмитро Іванов - 2 місце у бігу на 400 м, Марія Буряк - 1 місце у бігу на 400 м та 1 місце у бігу на 200 м, Роман Фесенко - 1 місце у бігу на 800 м та 2 місце в бігу на 400 м, Дарина Вдовиченко - 1 місце у бігу на 800 м, Сергій Нікулін – 2 місце у бігу на 400 м.

Увесь п’єдестал зайняли легкоатлетики Київщини у бігу на 1500 м, Вікторія Шкурко стала найшвидшою, Олександра Лупіч посіла 2 місце, третьою прийшла до фінішу Віталіна Бондаренко.

Демонстрували медальний результат і представники інших спортивних закладів Київської області. Так, представниця Броварського спортивного фахового коледжу Катерина Сазонова стала другою у бігу на 800 м серед жінок (2:20.68).

Здобули нагороди спортсмени з Київського обласного центру олімпійської підготовки. Андрій Солтан став найкращим в бігу на 3000 м серед чоловіків (8:38.24). Кирило Андрущенко (20:38.9h)  взяв срібло, а Станіслав Богатирьов (22:53.4h  – бронзу у спортивній ходьбі на дистанції 5000 м.

Та цього року змагання буди особливими не лише через склад учасників. На них згадували Заслуженого тренера України Юрія Горбаченка, який пішов з життя у 2019 році. У пам’ять про нього десять найкращих атлетів і атлеток саме зі стрибкових дисциплін, яких визначали за таблицею очок Всесвітньої легкої атлетики, отримали спеціальні призи – грошові премії, надані приватною особою.