чемпіонат України з шахів, Львів. фото

Президент Київської обласної федерації шахів: «Прогнозую постійне збільшення інтересу до шахів»

Днями завершився у Львові чемпіонат України з шахів серед клубних команд. Цього разу команда Київської області «Puzzle Rush» була однією з фаворитів, адже її склад включав такі відомі імена як: Антон Коробов ( український шахіст, майстер спорту України міжнародного класу, міжнародний гросмейстер (2003). Чемпіон Європи з бліцу 2013 року. ), Рауф Мамедов (гросмейстер, який неодноразово вигравав чемпіонат Азербайджану), Артем Омеля (міжнародний гросмейстер), Анастасія Рахмангулова (українська шахістка, майстер спорту України (2011), міжнародний майстер серед жінок (2012)), Віталій Бернадський (український шахіст, гросмейстер (2014)), Семен Гребенюк (майстер спорту України з шахів (2017)  та інші, не менш титуловані шахісти.

 

 

Формуванням команди займався  відомий меценат, з минулого року - президент Київської обласної федерації шахів Олексій Кавилін. На його думку, змагання не лише стимулюють спортсменів до вдосконалення своєї гри, а й популяризують шахи. В першу чергу, серед молоді. Шахи формують витримку, швидкість прийняття правильних рішень, самокритичність.

З ним погоджується шахістка Анастасія Рахмангулова: «Я думаю, що безумовно є позитивні моменти від гри в шахи: розвиток того ж логічного мислення, планування наперед»

Тож пріоритетним напрямком в своїй роботі Олексій Кавилін вважає заохочення дітей до шахів. А для цього необхідно демонструвати якнайбільше прикладів висококласних ігор нинішніх гросмейстерів у форматі майстер-класів та участі в змаганнях. Як зазначив Антон Коробов: «Дуже добре, що ми змогли сформувати команду, мені здається, що є майбутнє і майбутнє досить цікаве».

Зіркові шахісти з «Puzzle Rush» взяли участь у швидких та блискавичних шахах. В напружених і цікавих протистояннях вони посіли другі призові місця чемпіонату України з шахів. Це є суттєвим успіхом за останні роки для Київської області.

«Вся команда молодці і взагалі навіть нікому нічого сказати, всі боролися як єдине ціле. Це найголовніше, я вважаю, в команді. Щоб був командний дух, а там далі вже перемоги прийдуть і більше, так що все нормально», - поділився враженнями Семен Гребенюк - майстер спорту України з шахів.

Загалом змагання тривали впродовж десяти днів, з 5 до 14 травня, учасниками яких були 16 клубних команд, понад 120 учасників, більше 20 міжнародних гросмейстерів.

Чи є секрет перемоги? Напевно у кожного він свій.  «Щоб досягати високих цілей в шахах, потрібно жертвувати своїм часом, і займатися кожен день», - вважає Віталій Бернадський.

Про цікавість до шахів може свідчити і той факт, що серіал від Netflix «Ферзевий гамбіт» за перші чотири тижні його подивилося 62 млн осіб, а рейтинг imdb складає на сьогодні 8,6. Тож можна очікувати на подальше збільшення прихильників цієї гри, яка об’єднує людей незалежно від віку, мови, походження та статків.

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

20.05.2021

Читати далі
Згорнути