Чемпіонат Балканських легкоатлетичних федерацій з марафону, Болгарія. Фото

Представниця спортивного танцю – володарка бронзи чемпіонату Балканських легкоатлетичних федерацій з марафону (ФОТО)

Маємо дуже і дуже приємні новини з Болгарії, з чемпіонату Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з марафону, що відбувався цієї неділі, 13 вересня.

У командному заліку жіноча збірна України перемогла, а чоловіча посіла друге місце.

В індивідуальному заліку представниця Київської області Світлана Советченко посіла третє місце серед жінок.

Так, Юлія Тарасова і Світлана Советченко повертаються в Україну з переможним командним кубком. Виграти їм допомогли успішні виступи в індивідуальному заліку – Тарасова виграла срібну медаль (2:59.43 год), а Советченко стала бронзовою медалісткою (3:00.32 год). Швидше на чемпіонаті бігла лише болгарка Марінела Нінева (2:57.53 год).

Нагадаємо, що спортивне амплуа Світлани – зовсім не біг, а танці, вірніше танцювальний спорт. За словами її батька, президента Київського обласного відділення  "Всеукраїнської федерації танцювального спорту" та офіційного представника спортсменки на марафоні Вадима Советченка, біг в їхній родині розпочинався як хобі, а тепер ось, «добігалася», - жартує пан Вадим. Світлана Советченко  - суддя Всеукраїнської федерації танцювального спорту України, керівник клубу ТС "Славутич Стар", майстер спорту, переможниця та призерка міжнародних змагань wdsf, входить до топ-20 найкращих пар світу world ranking wdsf 2012.

«Я жива і добігла! За 2,5 тижні до старту запропонували пробігти за збірну України. Такий шанс я упустити не могла. Це було несподівано приємно і дуже хвилююче, адже не хотілося підвести команду, загальний залік по двом учасникам. А зірку Юлію Тарасова підводити взагалі не хотілося. На час не бігла. Траса складна, але красива, в два кола. На другому колі сонце так гріло, що багатьох просто «вирубувало». 42 км під відкритим сонцем, 20-25 градусів тепла. Розуміючи, що шансів друге місце наздогнати немає, а четверта бігунка дуже далеко, останні сім кілометрів не вимотувала себе. Тому стала третьою в абсолюті, а збірна України дівчаток - першою!, - емоційно коментує відразу після змагань бронзова призерка марафону Світлана Советченко. – Дякую нашій команді. Стільки позитиву і підтримки. Інна Золотова, Тарас Сало, Артем Казбан, Юлія Тарасова. Але звичайно окремо подяку висловлюю Вадиму Советченку, що завжди поруч, що підтримуєш і допомагаєш. Дякую за пропозицію Федерації легкої атлетики України, за те, що відчула себе спортсменом. Сподіваюся, не підвела».

Управління молоді та спорту Київської обласної державної адміністрації на чолі з Сергієм Тимофєєвим вітає Світлану з бронзою та тішиться успіхами разом зі спортивною родиною Советченків.