Пілоти Київщини стали абсолютними чемпіонами світу з вищого пілотажу

Вперше в історії України національна збірна по літаковому спорту виборола "золото" чемпіонату світу з вищого пілотажу. А абсолютним чемпіоном світу зі спортивної авіації став пілот Ігор Чернов.

Як повідомляє прес-служба Білоцерківського вантажного авіаційного комплексу, збірну України на змаганнях представляли три високопрофесійні пілоти - Ігор Чернов, Тимур Фаткулін та Дмитро Погребицький на літаку Extra EA330 XL, бортовий UR-TIM. Усі вони є членами білоцерківського аероклубу "Пілот".   

 

 

Останні кілька місяців на аеродромі "Біла Церква" тривала активна підготовка головної команди країни з вищого пілотажу до міжнародних змагань. Під керівництвом досвідчених тренерів, майстрів спорту по аеробатиці Тамари Довгаленко, Галини Супруненко та Валерія Наливайка пілоти самовіддано та наполегливо відпрацьовували кожен елемент, аби гідно представити нашу країну на чемпіонаті світу з літакового спорту. І їх зусилля побачив увесь світ...

Так, з 7 по 13 липня в Бржецлаві (Чехія) відбувався чемпіонат WIAC2019 (2ND FAI WORLD INTERMEDIATE AEROBATIC CHAMPIONSHIP). За право вважатися найкращими боролися 26 спортсменів з 6 країн світу - Чехія, Великобританія, Австрія, Угорщина, Польща та Україна.

Блискучу перемогу першості наші спортсмени-авіатори вибороли у чехів та британців, які відповідно здобули срібні та бронзові нагороди.

"Золото" отримали українці, зокрема Ігор Чернов став абсолютним чемпіоном світу зі спортивної авіації за програмою "Інтермедіа", продемонструвавши найкращий результат у трьох вправах. Ще в одній номінації кращим став Тимур Фаткулін, тому гімн України звучав після кожного дня змагань.  

Дмитро Погребицький на своїй сторінці в Фейсбуці подякував усім, хто мав відношення до цієї перемоги, в тому числі головного тренера збірної Валерія Наливайко: «Ось і збулася моя мрія. Я став чемпіоном світу з літакового спорту. Наша збірна команда завоювала всі перші місця у всіх вправах. Приємно було слухати тільки український гімн», - написав Погребицький.

За словами директора аероклубу "Пілот" Костянтина Брички, ця перемога є знаковою для нашої країни. "Раніше на чемпіонатах Європи та світу по літаковому спорту наша Збірна посідала треті та четверті місця. Ми завжди гідно представляємо Україну й пишаємось, що в нас є ще такі відчайдухи пілоти, які живуть спортивною авіацією. Якщо Ігор Чернов неодноразово був призером міжнародних авіазмагань, то Дмитро Погребинський та Тимур Фаткулін - вперше брали участь в подібних змаганнях такого рівня. Уявіть, вони відразу стали Чемпіонами світу, чим не можемо не пишатись", - зазначив Костянтин Петрович.

На його думку, підтримка спортивної авіації на рівні країни та зокрема міста Білої Церкви, де тренується Національна збірна України, має бути більш якісною. "На жаль, сьогодні триває активна робота по обмеженню та забороні використання спортивної авіації в районі аеродрому "Біла Церква". Забудовники приаеродромної території постійно скаржаться і наполягають на припиненні польотів нашої авіації, ставлячи в пріоритет власний бізнес, ніж розвиток спорту в Україні та популяризацію авіації в Білоцерківському регіоні".   

Результати змагань можна переглянути тут:

https://civa-results.com/2019/WIAC_2019/team_R002s01s02s03s04.htm

https://civa-results.com/2019/WIAC_2019/multi_R002s01s02s03s04.htm

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

18.07.2019

Читати далі
Згорнути