Підготовки до участі спортсменів України у зимових Олімпійських та Паралімпійських іграх

З 9 по 25 лютого 2018 року у місті Пхьончан (Південна Корея)  відбудуться ХХІІІ зимові Олімпійські ігри та ХІІ зимові Паралімпійські ігри

На нещодавному засіданні Оргокомітету з підготовки до ігор спортивну спільноту України було поінформовано, як наразі відбувається підготовка участі українських спортсменів в Олімпіаді-2018.

ХІІІ зимові Олімпійські ігри

У 15-ти видах спорту за 100 комплектів нагород змагатимуться близько трьох тисяч атлетів з 80 країн світу.

Станом на жовтень українськими спортсменами завойовано 15 ліцензій, які вже офіційно підтверджені: 11 в біатлоні (п’ять – чоловіки, шість – жінки) та чотири у фігурному катанні (танці на льоду та в одиничному катанні чоловіків і жінок). Наразі триває ліцензійний відбір в інших видах спорту і завершиться у січні 2018 року.

Відповідно до критеріїв, розроблених НОК України та федераціями зимових видів спорту, затверджено склад кандидатів на участь в Іграх у кількості 57 чоловік. За найбільш оптимістичними прогнозами близько 40 українських спортсменів зможуть бути представлені в 11 з 15 видах спорту зимової Олімпіади. Однак, в реальності слід очікувати менші показники.

Спортсмени-кандидати на завоювання ліцензій від України здійснюють підготовку за окремою олімпійською програмою фінансування у 2017 році на суму 54,64 мільйони гривень. Витрати, пов’язані з участю у зимових олімпійських іграх у 2018 році складають 9,4 мільйони гривень.

Згідно Єдиного календарного плану спортивних заходів з загального бюджету Міністерства молоді та спорту використано для підготовки у 2015 році 48,98 мільйонів гривень, у 2016-му – 59,61, в 2018-му освоєно 52,57 мільйонів.

Важливою складовою заходів, які здійснюються Міністерством – є закупівля сучасно обладнання та інвентарю. Вже придбано та по окремих позиціях завершуються придбання обладнання та предметів довгострокового використання, спортивного одягу, взуття, аксесуарів, спортивного інвентарю та парадної форми на загальну суму 21,22 мільйони гривень.

Зокрема, Міністерство молоді та спорту  разом із Федерацією біатлону вирішило питання переоснащення національної збірної з біатлону сучасними гвинтівками. Міністерство закупило 12 німецьких гвинтівок калібру 5,6 мм фірми Anshutz у повній комплектації. Ще чотири гвинтівки для збірної придбали спонсори, яких залучила Федерація біатлону України. Державним коштом для збірної було також придбано лижі, палки, лижоролери, патрони, пульсометри та спеціальні високогірні рації.

ХІІ зимові Паралімпійські ігри

Для забезпечення підготовки та участі у Паралімпійських іграх в корейському Пхьончані у 2017 році за окремою бюджетною програмою передбачені видатки у сумі 20,2 мільйони гривень. У проекті Держбюджету на 2018 пік заплановано видатки у сумі 10,27 мільйонів гривень.

Суттєвим внеском Уряду у створення гідних та соціально-справедливих умов для наших паралімпійців стало рішення про відчутне збільшення призових. За поданням Мінмолодьспорту була ухвалена постанова Кабінету міністрів України №367 від 8 червня 2016 року, завдяки якій майбутні чемпіони зимової Паралімпіади отримають 125 тисяч доларів США по курсу Нацбанку на момент виплати. Срібні призери будуть винагороджені 80 тисячами, а за бронзу буде виплачено 55 тисяч.

Порівняно з іграми у Ріо призові збільшені втричі. На зимових Паралімпійських іграх-2014 Україна посіла четверте загальнокомандне місце, здобувши 25 медалей.

Враховуючи лідерство національної збірної команди у зимовому сезоні 2016-2017 років, а також позиції наших співвітчизників у міжнародних рейтингах,  сподіваємося, що Україна буде гідно представлена на Паралімпіаді. А також сподіваємося на медалі і в зимових Олімпійських іграх у Кореї.

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

01.11.2017

Читати далі
Згорнути