Перші Всеукраїнські змагання з адаптивного гольфу: реабілітація військових із ампутаціями

Після важких поранень та втрати кінцівок військовослужбовці із Київщини та Львівщини вчилися не лише ходити вже металевими ногами, але й опанували один із адаптивних видів спорту – гольф. Команди тренувалися порізно, аби зрештою продемонструвати свої навички під час всеукраїнських змагань, які відбулися 30-31 жовтня. Хто став лідером та виборов право представляти Україну у Сполучених Штатах Америки, читайте в матеріалі «Моєї Київщини».

 

 

У процесі реабілітації військових є декілька надважливих нюансів. По-перше, це процес комплексний. Зокрема, коли йдеться про втрату кінцівок, то відновлення не завершується виготовленням та встановленням протеза. Тут важливе все: від проведення самої ампутації – до прийняття свого нового тіла та соціалізації.

По-друге, одним із вагомих чинників пришвидшення реаблітації є спільнота однодумців, відтак чимало ветеранів російсько-української війни знаходять підтримку та сенс життя у спорті.

Існує чимало адаптивних видів спорту, розроблених для людей із інвалідністю. Популярні як одиночні змагання (веслування на тренажерах, стрільба з лука, велоспорт, плавання, настільний теніс чи біг, стрибки в довжину, штовхання ядра та метання диска), так і командні (волейбол сидячи, баскетбол та регбі на кріслах колісних, а також гольф). Специфіка в тому, що змагаються між собою ті, у кого аналогічні або ж схожі травми.

 

 

В перших Всеукраїнських змаганнях з адаптивного гольфу для військових із ампутаціями взяоли участь 8 гольфістів. Чотири гравці з Львівщини та стільки ж із Київщини.

Столичний регіон представляли військовослужбовці, які наразі проходять реабілітацію в Київській обласній клінічній лікарні №2: В’ячеслав Цюх, Давид Юнг і Костянтин Картавцев. З початку травня вони тренувалися на полі гольф-клубу Козина. До слова, упродовж усього гольф-сезону реабілітацію гольфом там пройшли 175 військових із ампутаціями. 

Львів’яни – пацієнти реабілітаційного центру “Superhumans”, що у Винниках, неподалік міста Лева. До змагань тренувалися на маленькому полі, тож уперше мали досвід гри на великому.

Гравцям неабияк пощастило з погодою: було тепло та сонячно. Та передусім – цікаво та весело. Як зауважили у Всеукраїнській федерації гольфу, наразі є 10 гравців, які зацікавлені й надалі займатися адаптивним гольфом. Тож їх вирішили познайомити між собою, аби вони здружилися та мали командний дух.

Із-поміж гравців обирали чотирьох найкращих. Саме вони у складі збірної представлятимуть нашу країну на лютневих змаганнях у США із тамтешніми ветеранами з ампутованими кінцівками.

Чемпіоном турніру став Костянтин Кашула, другу позицію розділили Давид Юнг і В’ячеслав Цюх з Київщини. А бронзу змагань отримав Дмитро Лисенко. Усіх учасників нагородили дипломами та цінними подарунками.

 

 

Це була перша сторінка розвитку адаптивного реабілітаційного гольфу в Україні. Далі – більше, обіцяють організатори. Адже цей спорт – це не змагання задля змагань, а можливість українським військовослужбовцям знайти однодумців, отримати нові позитивні емоції та враження, а також довести насамперед собі, що їм під силу підкорити п’єдестали ще багатьох чемпіонатів.

Невеличкий спойлер – наступного сезону Всеукраїнська федерація гольфу планує провести сімейний турнір із адаптивного гольфу. Тож разом із військовими з ампутаціями зможуть позмагатися й близькі їм люди.

 

 

Джерело: Портал «Моя Київщина»

Дякуємо Збройним силам України за можливість для наших спортсменів тренуватися та виступати на обласних і всеукраїнських змаганнях, прославляти Україну на спортивному фронті міжнародних арен.

Віримо в Перемогу над московитською ордою!

Слава ЗСУ!

Слава Україні!

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

08.11.2023

Читати далі
Згорнути