Ольга Книш. Фото

Олімпіада-2018. Суперсенсаційно Чехія виграє золото. Україна з результатом +9.49

То було щось вражаюче. Те, що згадуватимуть десятиліттями. Австрійка Анна Файт, випередивши на 11 сотих секунди Тіну Вайратер з Ліхтенштейну, розуміла, що випередити її ніхто не зможе. Прописна фаворитка Ліндсі Вонн зі США, яка виступала першою, провалилася, тому й здатних поліпшити продемонстрований Анною час не залишалося. Начебто. А отже, Файт – олімпійська чемпіонка, перша в олімпійській історії гірськолижного спорту спортсменка, яка виграла одну дисципліну на двох Іграх поспіль. Анна на цю перемогу заслуговувала, бо після тріумфу в Сочі-2014 встигла перенести кілька операцій, два роки з її кар’єри фактично випали. Повернення у спорт далося Файт ціною величезних зусиль.

У наступних хвилин 15 після виступу Файт встигла прийняти чимало привітань. Зокрема до неї підходив президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах.

На старт 22-річної чешки Естер Ледецкої, яка розпочинала змагання 26-ю, попервах ніхто не звернув уваги. Навіть коли спортсменка вдало пройшла стартові позначки, це сприймалося як явище тимчасове. Не більше. Однак коли Естер залишилася лідером й після проходження найважчого відрізку, так званої «долини Блакитного Дракона», сенсація виглядала реальністю. Але щоб така!

Коли Ледецка перетнула фінішну стрічку і подивилася на табло, то довго не могла зрозуміти, що сталося. Вона завмерла, незворушно дивилася в одну точку, а після паузи тихо промовила: «Oh, no…» Не могла повірити в те, що відбулося, й Файт.

Треба сказати, що Естер Ледецка – дворазова чемпіонка світу в паралельному гігантському слаломі у сноубордингу, дисципліні, в якій виступає українка Аннамарі Данча. Рішення спробувати себе в гірських лижах Естер прийняла в 2016-му. Бо захотіла нових вражень. Сноубордингу вона при цьому не залишала й торік навіть виграла другий у кар’єрі титул чемпіонки світу. В гірських лижах у Ледецкої понині найбільшими успіхами були перемоги у тренувальних заїздах перед гонками на етапах Кубка світу. В офіційних стартах результати були невисокими. Тому те, що нині вчинила Естер, шокувало, мабуть, не лише її суперниць, а й її саму.

Гірськолижний спорт Super-G. Жінки
45 учасниць

1. Естер Ледецка (Чехая) – 1.21,11
2. Анна Файт (Австрія) - +0,01
3. Тіна Вайратер (Ліхтенштейн) – 0,11
4. Лара Ґут (Швейцарія) - +0,12
5. Йоанна Шнарф (Італія) - +0,16
6. Федеріка Бріньоне (Італія) - +0,38
6. Ліндсі Вонн (США) - +0,38
8. Корнелія Гюттер (Австрія) - +0,43
9. Мішель Ґізін (Швейцарія) - +0,46
10. Вікторія Ребенсбурґ (Німеччина) - +0,51

43. Ольга Книш (Україна) - +9.49

Естер Ледецка – єдина на цій Олімпіаді спортсменка, яка виступить у двох різних видах спорту. Медалі у паралельному гігантському слаломі в сноубордингу, де однією з головних фавориток буде чинна чемпіонка світу з Чехії, мають відбутися 24 лютого, у передостанній день Олімпіади-2018.

За інформацією https://www.ua-football.com

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

18.02.2018

Читати далі
Згорнути