Ольга Книш. Фото

Олімпіада-2018. Слалом завершився гучною сенсацією. Українка - 45-та

У це важко повірити, але майже непереможна у поточному сезоні Мікаела Шиффрін, яка вчора виграла гігантський слалом уже в Пхьончхані, залишилася взагалі без медалі у своєму улюбленому виді – слаломі спеціальному.

Чемпіонка Сочі-2014 у цій дисципліні ускладнила собі життя ще тоді, коли за підсумками першої спроби показала четвертий час після швейцарки Венді Голденер, шведок Фріди Гансдоттер та Анни Свен Ларссон.

Порушницею ж спокою у спробі №2 стала 20-річна чемпіонка світу серед юніорів Катаріна Ґалльгубер з Австрії. В першому старті вона, показавши дев’ятий час, особливо не вразила. Зате в другій спробі продемонструвала фантастичну ходу, привізши за окремо взятою спробою найближчій переслідувачці, якою виявилася Гансдоттер, 0,71 секунди!

Як наслідок, Ґалльгубер випередила у підсумковому протоколі усіх, за винятком Голденер і Гансдоттер.

Золото ж 32-річної шведки, яка раніше тричі була призеркою чемпіонатів світу в слаломі, абсолютною сенсацією, звісно, не назвеш. Однак враховуючи, що досі на олімпійський п’єдестал не підіймалася й новоспечена володарка срібла Венді Голденер, загальний статус сенсаційності ця гонка заслужила сповна.

Українка Ольга Книш може пишатися вже тим, що подолала обидві спроби і посіла загальне 45-те місце. Правда, майже 20-секудне відставання від чемпіонки лякає.