Олімпіада-2018. Німецьке золото у лижному двоборстві. Українець Пасічник – 30-й Рейт

Чогось вони там, мабуть, не знають. Невже італійцям і німцям ніхто не може підказати, що нести стяг на церемонії відкриття – то поганий знак? Вони ж наївні не знають. І за незнанням виграють. Вчора в шорт-треку тріумфувала прапороносець Італії Аріанна Фонтана. Сьогодні в північному двоборстві – німець Ерік Френцель. А в нас тим часом ті спортсмени, які на щось претендують, сахаються національного стяга до початку Олімпіад, як антипко кадила. Віддуватися доводиться відвертим туристам.

Френцель сьогодні був вельми переконливим. На дистанції. У стрибках він показав п’ятий результат, який дав йому 36 секунд відставання від лідера, австрійця Франца-Йозефа Рерля. Проте, зважаючи на непереконливі бігові риси Франца-Йозефа, реально побоюватися Ерік серед тих, хто розташувався за підсумком першої частини двоєборства вище, міг лише лідера поточного світового сезону Акіто Ватабе з Японії.

Власне, наздогнавши Ватабе-старшого в середині дистанції, німець і японець в компанії австрійця Лукаса Клапфера і норвежця Ярля Маґнуса Ріібера поступово пішов у відрив.

Переможну атаку Френцель вирішив здійснити на останньому перед виходом на лижний стадіон підйомі. Ватабе протримався десь до середини схилу і почав відставати, а інші двоє здалися ще швидше. У підсумку Френцель своє друге після Сочі-2014 золото виграв, маючи на фінішному відрізку велику перевагу.

Ватабе, як і чотири роки тому, теж став другим. Змінився лише бронзовий призер. Щоправда, новий медаліст у цій дисципліні Лукас Клапфер у Сочі володів бронзою в командній першості.

Додав у порівнянні з показаним у стрибку результатом і українець Віктор Пасічник. 25-річний тернополянин стрибнув на 89,5 метрів, отримав за цю спробу 84 бали і на лижню вийшов з відставанням три хвилини і шість секунд від лідера. На дистанції Віктор почувався ліпше, піднявся на шість позицій і програв чемпіонові менше трьох хвилин. Для порівняння: в Сочі-2014 українець у цій дисципліні був 42-м.

Цікаво, що слідом за Пасічником фінішував француз Джейсон Ламі-Шаппюї, олімпійський чемпіон ванкувера-2010 на цій дистанції.

Північне двоєборство
(трамплін 90 м + гонка переслідування 7,5 км за системою Ґундерсена)