Обласні спортивні ігри серед дітей «Учнівська ліга "Здорова Україна"». Презентація в Бучанському районі

Обласні спортивні ігри серед дітей «Учнівська ліга "Здорова Україна"» - з такою назвою у закладах загальної середньої освіти Київської області стартував пілотний фізкультурно-оздоровчий проект серед учнів 5-х класів з метою мотивації школярів до здорового та активного способу життя. Проект впроваджується відповідно до модельної навчальної програми Нової української школи.

Ліга складається з чотирьох етапів («Ліга дружніх», «Ліга сміливих», «Перша ліга» та «Вища ліга») і проводиться в середніх школах Київщини з лютого по червень 2023 року.

 

 

Шоста за ліком презентація «Учнівської ліга "Здорова Україна"» відбулася 14 березня в Місті-Герої Ірпені, на базі Ірпінського ліцею №1 для школярів Ліцею та вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти територіальних громад Бучанського району.

На території Ірпінської міської територіальної громади російські окупанти безжалісно і цинічно знищували дитячі садочки і школи, і перший ліцей не став виключенням. Проте заклад вже максимально відновлено, про бомбардування нагадує лише поцяткований обстрілами фасад будівлі та спогади очевидців.

 

 

Презентації Ліги "Здорова Україна" проводяться в кожному з семи районів Київщини організаторами Ліги - Департаментом освіти і науки та Управлінням молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації, Київським обласним відділенням (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та Київським обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

 

В рамках презентації проекту в Ірпінському ліцеї стартував І етап обласного фізкультурно-оздоровчого заходу – «Ліга дружніх». Були проведені спортивні ігри між командами школярів у доджбол, регбі-5, корфбол, петанк та флорбол, бадмінтон, «Матч зірок» з флорболу, семінар-нарада та майстер-клас зі спортивних ігор для вчителів фізичної культури, і, звичайно ж, презенти учасникам заходу та громаді від організаторів та партнерів.

ФОТОРЕПОРТАЖ: "ЗНАЙДИ СЕБЕ ТУТ"

 

 

На спортивне свято рухової активності завітала почесні гості - Організатори проекту: голова департаменту освіти і науки Ярослава Тростянська, Управління молоді та спорту КОДА на чолі з керівником Сергієм Тимофєєвим, Київське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та його керівник Анатолій Ільченко, директор Київського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Дмитро Шевченко.

 

 

Стартувала презентація з семінар-наради для вчителів фізичної культури навчальних закладів Вишгородського регіону. Сергій Тимофєєв  за допомогою Євгенії Бачинської, ректорки Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів надали викладачам необхідні роз’яснення щодо проведення обласного заходу «Учнівська ліга «Здорова Україна»» в рамках реалізації освітніх напрямів діяльності Нової української школи.  Своїми напрацюваннями в застосуванні модульної системи Нової української школи поділилися амбасадори програми “Нова фізична культура” - вчителі фізичної культури середніх навчальних закладів Бучанщини.

 

 

Практична частина семінару відбулася у форматі майстер-класу для учасників наради зі спортивних ігор з обраних модулів модельної навчальної програми Нової української школи, які проводили представники Оргкомітету та спеціально запрошений представник федерації Київщини з флорболу Данило Абеляшев.

 

 

І етап обласного фізкультурно-оздоровчого заходу «Учнівська ліга «Здорова Україна» – «Ліга дружніх» стартував. Спортивні ігри проводилися серед команд (учасників) з одного класу та між класами однієї паралелі з флорболу, доджболу, регбі-5, корфболу, петанку та бадмінтону.

 

 

Так, школярі Ірпніського ліцею, учасники Ліги, завчасно розподілилися по командам на чолі з класоводами. На кожній зі спортивних локацій на учасників чекав вчитель-суддя, який власне пояснював правила участі і проводив ігри. За мету ігор було поставлено олімпійський принцип «не перемога, а участь» – тобто не виявити переможця на відміну від змагань, а взяти участь у руховій активності.

 

Флорбол

Доджбол

Корфбол

Регбі-5

Бадмінтон

Але будь-якій фізичній активності передує руханка, щоб розім’яти м’язи і доставити порцію кисню до всіх клітин тіла. То ж всі дорослі гості заходу і його юні учасники дружно взяли участь у розминці, яку яскраво запалювали вихованці спортивного клубу «Умка».

 

 

Що ж до анонсованих презентів, то кожна дитина отримала сертифікати учасників та брендові наліпки з QR-кодомякий містить оперативні фоторепортажі про Ігри протягом проведення всіх чотирьох етапів Ліги.

Для спортивного розвитку ліцею організатори вручили спортивний інвентар — комплекти футбольних, баскетбольних, волейбольних м’ячів, набори для бадмінтону та тенісні ракетки.

 

 

ПРО ЛІГУ «ЗДОРОВА Україна»

Мета: формування звичок щоденної рухової активності та мотивація учнівської молоді до здорового та активного способу життя.

Завдання: сприяння активному впровадженню інноваційних технологій в діяльність закладів освіти та територіальних громад.

Ліга складається з 4-х етапів: «Ліга дружніх», «Ліга сміливих», «Перша ліга» та «Вища ліга»:

- «Ліга дружніх». Спортивні ігри проводитимуться серед команд (учасників) з одного класу та між класами однієї паралелі;

- «Ліга сміливих». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд учнівської молоді двох чи трьох не надто віддалених один від одного закладів освіти, які погодили проведення заходу (партнерів);

- «Перша ліга». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд усіх закладів загальної середньої освіти територіальної громади, які взяли участь у змаганнях «Ліги сміливих» з визначених видів Фізичної активності. Серед переможців першої ліги проводяться відбіркові ігри для участі у «Вищій лізі». Переможець бере участь у «Вищій лізі»;

- «Вища ліга». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд, які отримали право представляти свій заклад освіти за результатами ігор «Першої ліги» з усіх територіальних громад області з визначених видів Фізичної активності.

Етапи Ліги проводитимуться з врахуванням графіків освітнього процесу закладів освіти:

- Ігри «Ліги дружніх» та «Ліга сміливих» проводиться з лютого по квітень;

- «Ліги дружніх» може проводитись в режимі уроків-ігор або окремих заходів;

- Ігри «Першої ліги» проводяться в квітні – травні;

- Ігри «Вищої ліги» проводяться в травні-червні.

Під час проведення етапів Ліги учасники та команди нагороджуватимуться призами та сувенірною продукцією.

 

 

Висвітлення Ігор, окрім сайту, відбувається в форматі фоторепортажу на офіційній Фейсбук-сторінці Управління молоді та спорту КОДА: facebook.com/SPORTKODA

ФОТОРЕПОРТАЖ: "ЗНАЙДИ СЕБЕ ТУТ"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Презентація в Вишгородському районі

Презентація в Обухівському районі

Презентація в Бориспільському районі

Презентація в Фастівському районі

Презентація в Броварському районі

#ЛігаЗдороваУкраїна

 

Світлини прес-служби Управління молоді та спорту

Київської обласної військової адміністрації

Дякуємо Збройним силам України за можливість для наших спортсменів тренуватися та виступати на обласних і всеукраїнських змаганнях, прославляти Україну на спортивному фронті міжнародних арен.

Віримо в Перемогу над московитською ордою!

Слава ЗСУ!

Слава Україні!

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

15.03.2023

Читати далі
Згорнути