Обласні спортивні ігри серед дітей «Учнівська ліга "Здорова Україна"». Презентація в Бориспільському районі

Обласні спортивні ігри серед дітей «Учнівська ліга "Здорова Україна"» - з такою назвою у закладах загальної середньої освіти Київської області стартував пілотний фізкультурно-оздоровчий проект серед учнів 5-х класів з метою мотивації школярів до здорового та активного способу життя. Проект впроваджується відповідно до модельної навчальної програми Нової української школи.

Ліга складається з чотирьох етапів («Ліга дружніх», «Ліга сміливих», «Перша ліга» та «Вища ліга») і проводиться в середніх школах Київщини з лютого по червень 2023 року.

 

 

Презентації Ліги "Здорова Україна" проводяться в кожному з семи районів Київщини організаторами Ліги - Департаментом освіти і науки та Управлінням молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації, Київським обласним відділенням (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та Київським обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Третя за ліком презентація «Учнівської ліга "Здорова Україна"» відбулася 2 березня в Борисполі для школярів та вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти територіальних громад Бориспільського району. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 
Обласні спортивні ігри серед дітей «Учнівська ліга "Здорова Україна"». Презентація в Фастівському районі
Обласні спортивні ігри серед дітей «Учнівська ліга "Здорова Україна"». Презентація в Броварському районі

 

 

На базі Бориспільського академічного ліцею імені Анатолія Федорчука в рамках презентації проекту стартував І етап обласного фізкультурно-оздоровчого заходу – «Ліга дружніх». Були проведені спортивні ігри між командами школярів у доджбол, регбі 5, корфбол, петанк та флорбол, бадмінтон, «Матч зірок» з флорболу, семінар-нарада та майстер-клас зі спортивних ігор ждя вчителів фізичної культури, презенти учасникам заходу від організаторів та партнерів. 

ФОТОРЕПОРТАЖ: "ЗНАЙДИ СЕБЕ ТУТ"

 

 

На спортивне свято рухової активності завітала почесні гості, яких гостинно зустрічала директорка Бориспільського ліцею Оксана Пономарьова — мер міста Бориспіль Володимир Борисенко, голова департаменту освіти і науки Ярослава Тростянська, Управління молоді та спорту КОДА на чолі з керівником Сергієм Тимофєєвим, Київське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та його керівник Анатолій Ільченко, директор Київського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Дмитро Шевченко.

 

 

Стартувала презентація з семінар-наради для представників навчальних закладів Фастівського регіону, де головував заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Андрій Боляк. Викладачам були надані необхідні роз’яснення щодо проведення обласного заходу «Учнівська ліга «Здорова Україна»» в рамках реалізації освітніх напрямів діяльності Нової української школи. Своїми напрацюваннями в застосуванні модульної системи Нової української школи поділилися амбасадори програми “Нова фізична культура” - вчителі фізичної культури середніх навчальних закладів Київщини. 

 

 

Практична частина семінару відбулася у форматі майстер-класу для учасників наради зі спортивних ігор з обраних модулів модельної навчальної програми Нової української школи, який провів вчитель фізичної культури Калинівської середньої школи Віталій Титарук.

 

 

І етап обласного фізкультурно-оздоровчого заходу «Учнівська ліга «Здорова Україна» – «Ліга дружніх» стартував. Спортивні ігри проводилися серед команд (учасників) з одного класу та між класами однієї паралелі з флорболу, доджболу, регбі 5, корфболу, петанку та бадмінтону. 

 

 

Так, школярі Бориспільського ліцею, учасники Ліги, завчасно розподілилися по командам на чолі з класоводами. На кожній зі спортивних локацій на учасників чекав вчитель-суддя, який власне пояснював правила участі і проводив ігри. За мету ігор було поставлено олімпійський принцип «не перемога, а участь» – тобто не виявити переможця на відміну від змагань, а взяти участь у руховій активності.

 

Доджбол

Петанк

Бадмінтон

 

Регбі-5

 

Флорбол

Корфбол 

Але будь-якій фізичній активності передує руханка, щоб розім’яти м’язи і доставити порцію кисню до всіх клітин тіла. То ж всі дорослі гості заходу і його юні учасники, дружно взяли участь у розминці.

 

 

Ефектною частиною заходу в перерві між спортивними іграми став товариський «Матч зірок» з флорболу – Команда Київської обласної військової адміністрації VS Команда вчителів ліцею. Перемогла Дружба!

 

 

Що ж до анонсованих презентів, то кожна дитина отримала сертифікати учасників та брендові об’ємні наліпки з QR-кодом, який містить оперативні фоторепортажі про Ігри протягом проведення всіх чотирьох етапів Ліги. 

 

Для спортивного розвитку ліцею організатори вручили спортивний інвентар — комплекти футбольних, баскетбольних, волейбольних м’ячів, набори для бадмінтону та тенісні ракетки. З дарунками долучився представник Фонду Катерини Білоруської Ігор Хаджинов в рамках програми “Нова фізична культура”.

 

ПРО ЛІГУ «ЗДОРОВА Україна»

Мета: формування звичок щоденної рухової активності та мотивація учнівської молоді до здорового та активного способу життя.
Завдання: сприяння активному впровадженню інноваційних технологій в діяльність закладів освіти та територіальних громад.
Ліга складається з 4-х етапів: «Ліга дружніх», «Ліга сміливих», «Перша ліга» та «Вища ліга»:
- «Ліга дружніх». Спортивні ігри проводитимуться серед команд (учасників) з одного класу та між класами однієї паралелі;
- «Ліга сміливих». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд учнівської молоді двох чи трьох не надто віддалених один від одного закладів освіти, які погодили проведення заходу (партнерів);
- «Перша ліга». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд усіх закладів загальної середньої освіти територіальної громади, які взяли участь у змаганнях «Ліги сміливих» з визначених видів Фізичної активності. Серед переможців першої ліги проводяться відбіркові ігри для участі у «Вищій лізі». Переможець бере участь у «Вищій лізі»;
- «Вища ліга». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд, які отримали право представляти свій заклад освіти за результатами ігор «Першої ліги» з усіх територіальних громад області з визначених видів Фізичної активності.

Етапи Ліги проводитимуться з врахуванням графіків освітнього процесу закладів освіти:
- Ігри «Ліги дружніх» та «Ліга сміливих» проводиться з лютого по квітень;
- «Ліги дружніх» може проводитись в режимі уроків-ігор або окремих заходів;
- Ігри «Першої ліги» проводяться в квітні – травні;
- Ігри «Вищої ліги» проводяться в травні-червні.
Під час проведення етапів Ліги учасники та команди будуть нагороджені призами та сувенірною продукцією.

 

 

Висвітлення ігор, окрім сайту, відбуватиметься в форматі фоторепортажу на офіційній Фейсбук-сторінці Управління молоді та спорту КОДА: facebook.com/SPORTKODA

ФОТОРЕПОРТАЖ: "ЗНАЙДИ СЕБЕ ТУТ"

 

#ЛігаЗдороваУкраїна 
Світлини прес-служби Управління молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації 

 

Дякуємо Збройним силам України за можливість для наших спортсменів тренуватися та виступати на обласних і всеукраїнських змаганнях, прославляти Україну на спортивному фронті міжнародних арен.

Віримо в Перемогу над московитською ордою!

Слава ЗСУ!

Слава Україні!

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

03.03.2023

Читати далі
Згорнути