Обласні спортивні ігри серед дітей «Учнівська ліга "Здорова Україна"». Презентація в Броварському районі

Обласні спортивні ігри серед дітей «Учнівська ліга "Здорова Україна"» - з такою назвою у закладах загальної середньої освіти Київської області стартував пілотний фізкультурно-оздоровчий проект серед учнів 5-х класів для залучення до фізичної активності в форматі спортивних ігор ста відсотків дітей. Проект впроваджується відповідно до модельної навчальної програми Нової української школи.

Ліга складатиметься з чотирьох етапів («Ліга дружніх», «Ліга сміливих», «Перша ліга» та «Вища ліга»), проводитиметься в середніх школах Київщини з лютого по червень 2023 року.

 

 

Перша презентація «Учнівської ліга "Здорова Україна"» відбулася 15 лютого для її учасників - вчителів та школярів шкіл Броварського району, у Великодимерському ліцеї: спортивні ігри між командами школярів, «Матч зірок» з флорболу, семінар-нарада та майстер-клас зі спортивних ігор, презенти учасникам заходу від організаторів та партнерів.

Загалом такі презентації Ліги для учасників Ігор планується провести в кожному з семи районів Київщини протягом найближчого часу організаторами Ліги за підтримки Київської обласної військової адміністрації: Департамент освіти і науки КОДА, Управління молоді та спорту КОДА, Київське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та Київський обласний центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

ФОТОРЕПОРТАЖ: "ЗНАЙДИ СЕБЕ ТУТ"

 

 

На споритивне свято рухової активності завітала особисто заступниця голови Київської обласної військової адміністрації Жанна Осипенко. А також серед почесних гостей, яких як завжди гостинно зустрічала директорка Великодимерського ліцею Тетяна Філіпова - представники департаменту освіти і науки, Управління молоді та спорту КОДА на чолі з керівником Сергієм Тимофєєвим, Київське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та його керівник Анатолій Ільченко, директори Всеукраїнського та обласного центрів фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Андрій Ребрина та Дмитро Шевченко.

 

 

Отже, стартував захід у спортивній залі великодимерської школи з ігор у флорбол, доджбол, корфбол, петанк та регбі-5, де п’ятикласники завчасно розподілилися по командам на чолі з класоводами. На кожній зі спортивних локацій на учасників чекав вчитель-суддя, який власне пояснював правила участі і проводив ігри. За мету ігор було поставлено олімпійський принцип «не перемога, а участь» – тобто не виявити переможця на відміну від змагань, а взяти участь у руховій активності.

 

 

Але будь-якій фізичній активності передує руханка, щоб розім’яти м’язи і доставити порцію кисню до всіх клітин тіла. То ж всі гості заходу дружно взяли участь у розминці Fun Up від титулованої чирлідерки та учасника Олімпійських ігор у стрибках з жердиною Олександра Корчміда.

 

 

Ефектною частиною заходу в перерві між спортивними іграми став товариський «Матч зірок» з флорболу – команда Київської обласної військової адміністрації VS команда вчителів школи. Перемогла Дружба!

 

 

На семінар-нараді, де головував заступник голови Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Андрій Боляк, викладачам були надані необхідні роз’яснення щодо проведення обласного заходу «Учнівська ліга «Здорова Україна»» в рамках реалізації освітніх напрямів діяльності Нової української школи.

 

 

Завершилася презентація майстер-класом для учасників семінару зі спортивних ігор у доджбол, регбі 5, корфбол, петанк та чирлідинг.

 

 

Що ж до анонсованих презентів, то кожна дитина отримала сертифікати учасників та брендові об’ємні наліпки з QR-кодом, який містиме фоторепортажі про ігри протягом проведення всіх чотирьох етапів ліги. Партнер ліги, директор Представництва міжнародного Благодійного Фонду "Parimatch Foundation" в Україні Вадим Місюра вручив громаді комплекти спортивного інвентарю.

 

 

ПРО ЛІГУ «ЗДОРОВА Україна»

Мета: формування звичок щоденної рухової активності та мотивація учнівської молоді до здорового та активного способу життя.

Завдання: сприяння активному впровадженню інноваційних технологій в діяльність закладів освіти та територіальних громад.

Ліга складається з чотирьох етапів: «Ліга дружніх», «Ліга сміливих», «Перша ліга» та «Вища ліга»:

«Ліга дружніх». Спортивні ігри проводитимуться серед команд (учасників) з одного класу та між класами однієї паралелі.

«Ліга сміливих». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд учнівської молоді двох чи трьох не надто віддалених один від одного закладів освіти, які погодили проведення заходу (партнерів).

«Перша ліга». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд усіх закладів загальної середньої освіти територіальної громади, які взяли участь у змаганнях «Ліги сміливих» з визначених видів Фізичної активності. Серед переможців першої ліги проводиться відбіркові ігри для участі у «Вищій лізі». Переможець бере участь у «Вищій лізі».

«Вища ліга». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд, які отримали право представляти свій заклад освіти за результатами ігор «Першої ліги» з усіх територіальних громад області з визначених видів Фізичної активності.

Етапи Ліги проводитимуться з врахуванням графіків освітнього процесу закладів освіти:

- Ігри «Ліги дружніх» та «Ліга сміливих» проводиться з лютого по квітень;

- «Ліги дружніх» може проводитись в режимі уроків-ігор або окремих заходів.

- Ігри «Першої ліги» проводяться в квітні – травні.

- Ігри «Вищої ліги» проводяться в травні-червні.

Під час проведення етапів Ліги учасники та команди будуть нагороджені призами та сувенірною продукцією.

Висвітлення ігор, окрім нашого сайту, відбуватиметься в форматі фоторепортажу на офіційній Фейсбук-сторінці Управління молоді та спорту КОДА

 

 

 

#ЛігаЗдороваУкраїна

ФОТОРЕПОРТАЖ: "ЗНАЙДИ СЕБЕ ТУТ"

Світлини прес-служби Управління молоді та спорту КОДА 

Дякуємо Збройним силам України за можливість для наших спортсменів тренуватися та виступати на обласних і всеукраїнських змаганнях, прославляти Україну на спортивному фронті міжнародних арен.

Віримо в Перемогу над московитською ордою!

Слава ЗСУ!

Слава Україні!

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

16.02.2023

Читати далі
Згорнути