Обласні спортивні ігри серед дітей «Учнівська ліга "Здорова Україна"». Фінальний акорд на Білоцерківщині

Обласні спортивні ігри серед дітей «Учнівська ліга "Здорова Україна"» - з такою назвою у закладах загальної середньої освіти Київської області реалізовується пілотний фізкультурно-оздоровчий проект серед учнів 5-х класів з метою мотивації школярів до здорового та активного способу життя. Проект впроваджується відповідно до модельної навчальної програми Нової української школи.

Ліга складається з чотирьох етапів («Ліга дружніх», «Ліга сміливих», «Перша ліга» та «Вища ліга») і проводиться в середніх школах Київщини з лютого по червень 2023 року.

 

 

Фінішним в серії презентацій проекту «Учнівської ліга "Здорова Україна"» став презентаційний захід сьогодні, 16 березня в Білій Церкві, на базі Білоцерківського ліцею-гімназії №12 для школярів ліцею та вчителів фізичної культури закладів загальної середньої освіти територіальних громад Білоцерківського району. Відтепер в середніх школах Київщини повним ходом розпочався перший етап - «Ліга дружніх», а подекуди вже й наступний раунд - «Ліга сміливих».

 

 

Так, презентації Ліги "Здорова Україна" проводилися протягом місяця в кожному з семи районів Київщини організаторами Ліги - Департаментом освіти і науки та Управлінням молоді та спорту Київської обласної військової адміністрації, Київським обласним відділенням (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та Київським обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

 

В рамках презентації проекту в Білоцерківському ліцеї стартував І етап обласного фізкультурно-оздоровчого заходу – «Ліга дружніх». Були проведені спортивні ігри між командами школярів у доджбол, регбі-5, корфбол, петанк та флорбол, бадмінтон, виступи з чирлідингу, «Матч зірок» з флорболу, семінар-нарада та майстер-клас зі спортивних ігор для вчителів фізичної культури, презенти учасникам заходу від організаторів та партнерів.

ФОТОРЕПОРТАЖ: "ЗНАЙДИ СЕБЕ ТУТ"

 

 

Спортивне свято рухової активності вшанувала справжня плеяда почесних гостей: заступниця міського голови Білої Церкви Катерина Возненко, начальник освіти Білоцерківської міської ради Юрій Петрик, начальник управління з питань молоді та спорту Білоцерківської міської ради Олексій Копишинський, титулований легкоатлет-скороход, учасник Олімпійських ігор, нині директор стадіону «Трудові резерви» Назар Коваленко, президент Федерації легкої атлетики Київської області Сергій Мартинов. 

 

 

І, звичайно ж, ідейні натхненники та організатори проекту: голова департаменту освіти і науки Ярослава Тростянська, Управління молоді та спорту КОДА на чолі з керівником Сергієм Тимофєєвим, Київське обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України та його керівник Анатолій Ільченко, директор Київського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Дмитро Шевченко.

 

 

Стартувала презентація з семінар-наради для вчителів фізичної культури навчальних закладів Білоцерківського регіону. Сергій Тимофєєв  за допомогою Євгенії Бачинської, ректорки Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів надали викладачам необхідні роз’яснення щодо проведення обласного заходу «Учнівська ліга «Здорова Україна»» в рамках реалізації освітніх напрямів діяльності Нової української школи. 

 

 

 

Своїми напрацюваннями в рамках семінар-наради в застосуванні модульної системи Нової української школи поділилися амбасадори програми “Нова фізична культура” - вчителі фізичної культури середніх навчальних закладів Білоцерківщини.

 

 

 

Практична частина семінару відбулася у форматі майстер-класу для учасників наради зі спортивних ігор з обраних модулів модельної навчальної програми Нової української школи, які проводили представники Оргкомітету та амбасадори Нової української школи, проекту “Нова фізична культура”.

 

 

 

Так, перший етап обласного фізкультурно-оздоровчого заходу «Учнівська ліга «Здорова Україна» – «Ліга дружніх» офіційно стартував і на Білоцерківщині. Спортивні ігри проводилися серед команд (учасників) з одного класу та між класами однієї паралелі з флорболу, доджболу, регбі-5, корфболу, петанку та бадмінтону.

 

 

Так, школярі Білоцерківського ліцею, учасники Ліги, завчасно розподілилися по командам на чолі з класоводами. На кожній зі спортивних локацій на учасників чекав вчитель-суддя, який власне пояснював правила участі і проводив ігри. За мету ігор було поставлено олімпійський принцип П'єра де Кубертена «Головне не перемога, а участь» – тобто не виявити переможця на відміну від змагань, а взяти участь у руховій активності.

 

Корфбол

 

Флорбол

 

Доджбол

 

Регбі-5

 

Бадмінтон

 

Петанк

Але будь-якій фізичній активності передує руханка, щоб розім’яти м’язи і доставити порцію кисню до всіх клітин тіла. То ж всі дорослі гості заходу і його юні учасники, дружно взяли участь у патріотичній розминці, яку запалював Зразковий ляльковий театр “Фантазія”.

 

 

 

Що ж до анонсованих презентів, то кожна дитина отримала сертифікати учасників та брендові наліпки з QR-кодом, який містить оперативні фоторепортажі про Ігри протягом проведення всіх чотирьох етапів Ліги.

 

 

Для спортивного розвитку ліцею організатори вручили спортивний інвентар — комплекти футбольних, баскетбольних, волейбольних м’ячів, набори для бадмінтону, тенісні ракетки та інші завжди так потрібні в спортивному житті дітей снаряди. 

 

 

ПРО ЛІГУ «ЗДОРОВА Україна»

Мета: формування звичок щоденної рухової активності та мотивація учнівської молоді до здорового та активного способу життя.
Завдання: сприяння активному впровадженню інноваційних технологій в діяльність закладів освіти та територіальних громад.
Ліга складається з 4-х етапів: «Ліга дружніх», «Ліга сміливих», «Перша ліга» та «Вища ліга»:
- «Ліга дружніх». Спортивні ігри проводитимуться серед команд (учасників) з одного класу та між класами однієї паралелі;
- «Ліга сміливих». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд учнівської молоді двох чи трьох не надто віддалених один від одного закладів освіти, які погодили проведення заходу (партнерів);
- «Перша ліга». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд усіх закладів загальної середньої освіти територіальної громади, які взяли участь у змаганнях «Ліги сміливих» з визначених видів Фізичної активності. Серед переможців першої ліги проводяться відбіркові ігри для участі у «Вищій лізі». Переможець бере участь у «Вищій лізі»;
- «Вища ліга». Спортивні ігри проводитимуться серед усіх команд, які отримали право представляти свій заклад освіти за результатами ігор «Першої ліги» з усіх територіальних громад області з визначених видів Фізичної активності.

 

 

Висвітлення Ігор, окрім сайту, здійснюється в форматі фоторепортажу на офіційній Фейсбук-сторінці Управління молоді та спорту КОДА: facebook.com/SPORTKODA

ФОТОРЕПОРТАЖ: "ЗНАЙДИ СЕБЕ ТУТ"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Презентація в Бучанському районі

Презентація в Вишгородському районі

Презентація в Обухівському районі

Презентація в Бориспільському районі

Презентація в Фастівському районі

Презентація в Броварському районі

#ЛігаЗдороваУкраїна

 

 

Світлини прес-служби Управління молоді та спорту

Київської обласної військової адміністрації

Дякуємо Збройним силам України за можливість для наших спортсменів тренуватися та виступати на обласних і всеукраїнських змаганнях, прославляти Україну на спортивному фронті міжнародних арен.

Віримо в Перемогу над московитською ордою!

Слава ЗСУ!

Слава Україні!

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

16.03.2023

Читати далі
Згорнути