Новий етап послаблення карантину: роз'яснення в роботі спортивних закладів Київщини з 1 червня

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України щодо етапів послаблення протиепідемічних заходів  від 20 травня 2020 року №392, Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 26.05.2020 № 28 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», рішення позачергового засідання Київської обласної комісії з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних  ситуацій від 29 травня 2020 року (протокол № 17), та з метою захисту учасників фізкультурно–оздоровчих та спортивних заходів від інфекційних хвороб,

На виконання Постанови уряду №211 від 11 березня (зі змінами) Управління фізичної культури і спорту КОДА видає Наказ №96 від 29 травня 2020 року щодо чергового етапу послаблення протиепідемічних заходів на території Київської області.

ЗАВАНАТАЖИТИ НАКАЗ №96 ВІД 29.05.2020

З 1 ЧЕРВНЯ 2020 РОКУ НА ПЕРІОД КАРАНТИНУ ДОЗВОЛЕНО:

ПРОВЕДЕННЯ СПОРТИВНИХ ЗАХОДІВ
- без глядачів з кількістю учасників не більше ніж 50 осіб, за умови забезпечення протиепідемічних заходів на період карантину:
- усім відвідувачам проводиться температурний скринінг при вході до закладу;
- особам, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2 градуси С або ознаки респіраторних захворювань, відвідування заборонено;
- на вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.
Заходи, необхідні для забезпечення роботи Управління, навчально-тренувальні збори спортсменів національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських, національних видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю, навчально-тренувальний процес спортсменів командних ігрових видів спорту професійних спортивних клубів.
Спортивні заходи, в яких беруть участь понад 50 осіб, можуть проводиться за погодженням із Міністерством охорони здоров’я за результатами оцінки епідемічних ризиків.

ДОЗВОЛЕНО РОБОТУ ЗАКЛАДІВ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ, СПОРТИВНИХ ЗАЛІВ, ФІТНЕС-ЦЕНТРІВ
(крім проведення групових занять з кількістю учасників більше ніж 10 осіб), за умови забезпечення протиепідемічних заходів на період карантину.
Засновники/суб’єкти господарювання повинні здійснювати оцінку ризиків щодо спроможності закладу забезпечити належне виконання, у тому числі щодо наявності підготовленого персоналу, матеріально-технічного забезпечення та враховувати їх при прийнятті рішень щодо відновлення роботи в умовах карантину.
- Перед початком зміни  проводиться температурний скринінг  yciм працівникам закладів. Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу  виявлено температуру тіла понад 37,2 оС або ознаки респіраторних  захворювань не допускаються до виконання обов’язків.
- Усім відвідувачам  проводиться температурний скринінг  при вході до закладу. Особам, в яких при проведенні  температурного скринінгу  виявлено температуру тіла  понад 37,2 оС або ознаки респіратонних  захворювань відвідування  заборонено.
- Дозволяється  одночасне перебування клієнтів  у закладі з розрахунку не бльше однієї особи на 10 квадратних метрів  площі зали, для індивідуальних занять та однієї особи на 5 квадратних метрів  площі зали для групових/командних занять (не бльше 10 ociб у групі). Проведення групових/командних занять проводиться виключно за попереднім  записом.
- На вході до закладу організовується місце для обробки рук спиртовмісними  антисептиками з концентрацією активно діючої  речовини понад 60 % для ізопропілових  спиртів та понад 70%  для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник  про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка тощо).
- У зонах проведення занять розміщуються додаткові місця для обробки рук антисептиками, паперові рушники, контейнери (урни) для їх утилізації та нагадування для клієнтів  щодо необхідності дотримання гігієни, дезінфекції рук та спортивного інвентарю після використання. Заходи індивідуальної профілактики та протиепідеміологічні заходи, що  впровадженні в закладі доцільно періодично транслювати  на екранах/оголошувати в місцях проведення занять.
На період карантину забороняється:
використання багаторазових (тканинних) рушників (окрім персональних рушників відвідувачів);
розміщення в доступі клієнтів рекламних брошур, журналів та інших поліграфічних матеріалів;
функціонування спа-зон та надання послуг массажу;
функціонування спа-барів та кулерів з водою. Робота вендингових машин дозволяється;
функціонування дитячих кімнат;
одночасне використання багатофункціональних тренажерів кількома відвідувачами;
проведення групових занять понад 10 осіб та інших групових занять, що передбачають безпосередній фізичний контакт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 3-й етап виходу з карантину: запрацюють басейни, спортклуби та ДЮСШ
ДОЗВОЛЕНО ФУНКЦІОНУВАННЯ БАСЕЙНІВ
- для індивідуального відвідування;
- для спортивних навчально-тренувальних груп 2 року навчання та старше;
за умови одночасного перебування на одній доріжці не більше 4 осіб для індивідуальних занять та не більше 6 осіб для спортивно-тренувальних груп у 50-метрових басейнах;
- за умови одночасного перебування на одній доріжці не більше 2 осіб для індивідуальних занять та не більше 3 осіб для спортивно-тренувальних груп у 25-метрових басейнах.
Необхідно обмежити одночасне використання роздягалень та душових кабін на рівні не більше 50%, не відкриваючи для використання клієнтами кожну другу  шафу для роздягання/душову кабіну та нанести відповідні позначки (окрім окремого обладнання душових кабін, що унеможливлюють контакт між клієнтами).
Кількість клієнтів, що одночасно перебувають у закладі повинна враховувати та не допускати потенційне скупчення в зонах роздягалень, санітарних та адміністративних зонах.
Тренажери для кардіо-занять, що передбачають тривалий цикл використання одним клієнтом повинні бути розміщені з інтервалом не менше 2,5 метри один від одного.
Працівники закладів повинні бути одягнені в медичну маску або респіратор (ЗІЗ). Після кожного зняття  ЗІЗ та одягненням чистої маски/респіратора, працівник повинен ретельно помити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
Адміністрація закладу повинна провести навчання серед працівників щодо правил використання ЗІЗ, їх утилізації та забезпечити контроль над дотриманням цих проавил.
Суб'єкт господарської діяльності повинен забезпечити:
- працівників п’ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;
- навчання серед працівників щодо правил використання  ЗІЗ, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;
постійну наявність рідкого мила та паперових рушників у санвузлах;
- інформування щодо встановлених обмежень та умов обслуговування при вході до закладу, при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернет та соціальних мережах;
-дезінфекцію поверхонь не рідше , ніж кожні 2 години та відразу після закінчення занять;
- вологе прибирання з використанням миючих та дезінфекційних (в кінці зміни) засобів  не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення робочого дня/ зміни;
- провітрювання/кондиціонування приміщень протягом 15 хвилин перед відкриттям та кожні дві години протягом приміщень протягом дня;
- централізований збір використаних (ЗІЗ), паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
- тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба COVID-19», затверджених наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722.
Працівники повинні:
-регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками на рідше ніж раз на 2 години, та після відвідування громадських місць, використання туалету, прибирання, обслуговування тощо;
- утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань – кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо;
- дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю;
самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Рекомендувати іншим підприємствам, установам, організаціям спортивної спрямованості організувати методичну роботу шляхом комунікації з використанням технічних засобів згідно з функціональними обов’язками   працівникам, тренерам в режимі реального часу через “Інтернет” за індивідуальними планами вихованців, в тому числі виховні заходи, медико-відновні заходи.

Структурним підрозділам з питань фізичної культури і спорту районних державних адміністрацій, міськвиконкомів (міст обласного значення, сільським, селищним, міським об’єднаним територіальним громадам врахувати вимоги зазначеної Постанови.

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

29.05.2020

Читати далі
Згорнути