Відкрите тренування національної збірної України з гольфу. Фото

Національна збірна з гольфу провела відкрите тренування напередодні чемпіонату Європи

Аристократичний вид спорту – гольф розглядається як мистецтво дипломатії. Мовляв, там можуть домовитися навіть ворогуючі країни, що перебувають у стані війни. Можливо, але тільки не тоді, коли одна з країн – прямий агресор і їй «невідомі» ні норми міжнародного права, ні норми моралі, а війна – це стиль життя.

Отже, гольф. Це дорогий і престижний вид спорту для професійних спортсменів та відпочинку для представників бізнесу. Проте останнім часом популярність гольфу в усьому світі, зокрема і в Україні стрімко зростає.

 

 

А взагалі, гра в гольф захоплює навіть з першого ж непотрапляння по м’ячу. І в цьому мали нагоду впевнися представники засобів масової інформації, для яких вчора у заміському елітному H Golf club на Київщині Всеукраїнська федерація гольфу організувала майстер-клас в рамках відкритого тренування національної збірної України з гольфу. На запрошення Федерації участь у вишуканому заході взяла і прес-служба Управління фізичної культури і спорту.

Саме ж тренування відбувалося напередодні командного чемпіонату Європи, який з 31 липня по 3 серпня відбуватиметься в Литві і в якому візьме участь власне наша збірна.

 

Ельвіра Растворцева

Якщо ви думаєте, що журналісти, які стали новачками-учасниками, почали відразу вчитися заганяти той маленький м'яч для гольфу в спеціальні лунки ударами ключок, намагаючись пройти відведену дистанцію за мінімальне число ударів, що власне і є ціллю гри, то це зовсім не так. Адже треба мінімум 500 ударів, щоб навчитися взагалі потрапляти по м’ячу. І рік – щоб почати потрапляти в лунки. «Не засмучуйтеся, ще ніколи ніхто з першого разу не поцілив по м’ячику», - втішали майстрів пера спортсмени, які стали їм тимчасовими тренерами. А взагалі треба віддати належне колегам, адже хто мав бажання – в того не тільки вийшло відносно непогано, а ще й в новоспечених гольфістів не можна потім було забрати відро з кульками та ключки, так їх захопив спорт аристократів.

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

Так, дійсно заворожує ця вишукана гра. А ще члени збірної розповіли, що гольф – то є жіноча гра. Адже якщо в сім’ї починає «боліти» гольфом жінка, то гратимуть і тато, й діти.

Дуже цікавий склад національної команди України, до якої увійшли і представники нашої Київщини. А цікавий тим, що грають спортсмени на аматорському рівні, бо їм за це не платять, тобто не заробляють вони тут як професійні спортсмени. Наприклад, Олена Мовчан займається бізнесом і це для неї більше як хобі. 16-річна Ельвіра Растворцева взагалі ще школярка, але «у справі» вона з семи років.

 

 

Також до жіночої збірної команди увійшли Дарина Гороховська, Тамара Антімонова та капітан Олена Терещук. Чоловічу ж збірну представляють Іван Маловичко, Тимур Солієв (Київська область), Федір Каргополов, Дмтиро Дутчин та капітан і головний тренер національної збірної Ігор Затравкін.

Збірна України з гольфу існує з 2011 року. Українські гольфісти пишаються, що на дебютному для нашої команди чемпіонаті світу вдалося не замкнути таблицю, а посісти передостаннє місце. З того часу українці поволі прогресують і сьогодні вже вважаються міцними середняками європейського гольфу. 

 

Олена Мовчан

«Тобто  як таких професійних спортсменів в нас немає, - пояснює Ігор Затравкін. Спортсмени розділяються на професіоналів-гравців та любителів-гравців. А щодо розвитку гольфу на Київщині, то всі три українські гольф-клуби розташовані саме на території Київської області: це «Гольфстрім», «Роял» та «Козин»».

Цьогоріч були особливі збори. Нашим гольфістам допоміг підготуватися до змагань представник Міжнародної організації Р & А, професійний тренер Девід Керні. Він багато років працював з жіночою збірною Ірландії і має досвід роботи саме з гольфістками, що для нас дуже важливий. В цьому році вперше Керні призначили як офіційного куратора усієї нашої збірної, - розповідає розповідає, - розповідає пан Затравкін.

Які є задачі команд? Переважно надії покладаємо на чоловіків. Жіноча збірна України грає лише з 2016 року. У них бракує ігрового досвіду, тому я не ставлю жодних особливих завдань, - провадить далі головний тренер. - Мета чоловічої збірної – увійти до вісімку найкращих. Загалом 12 команд грають у чемпіонаті Європи у чоловічому заліку.

 

Ігор Затравкін

Взагалі, гольфу понад 400 років. І вважається, що ця гра зародилася в Шотландії та була винайдена пастухами, які за допомогою ціпків (майбутніх ключок) заганяли камені в кролячі нори. Гольф є олімпійським видом спорту, що визнаний Міжнародним олімпійським комітетом, і увійшов до програми Олімпійських ігор ще в 1900 році.

В Україні ж поширений мало, але здобуває популярність з кожним роком. Багато хто продовжує дивуватися, що взагалі в нас є гольф, що він є популярним, і шо ми навіть маємо збірну команду України, яка представляє країну на міжнародних аренах.

Перше поле для гольфу в Україні збудоване в Житомирській області, в Леонтіївці — родовій садибі князів Муравйових-Апостолів у 1913 році. Для цього спеціально викликали майстрів із Шотландії. Після революції поле було переоране під картоплю.

 

 

Опікується гольфом вищезгадана Всеукраїнська федерація гольфу на чолі з Олегом Корбаном, яка діє з 1997 року. Саме ця громадська організація проводить спортивні заходи всіх рівнів на території України та представляє своїх спортсменів на міжнародних змаганнях.

 

 

І наостанок пропозиція від ФГУ. Якщо ви – новий гравець та хочете активно грати в гольф, то все, що вам для цього потрібно, ви можете довіватися на сайті Федерації гольфу.

ФОТОРЕПОРТАЖ

звісно, задоволення то не з дешевих. Згідно з прейскурантом цін у гольф-клубі Лісників один годинний урок коштує 700 гривень, п’ять занять – 3000 грн., десять – 5000. То для дорослих. Юним спортсменам надається 50-відсоткова знижка. Вигідніше дітям займатися в секціях. Шість двогодинних занять протягом двох тижнів коштують 1000 гривень. Звісно, у вартість не входить оренда чи покупка інвентарю. Це теж додаткові витрати. З огляду на які не варто дивуватися, чому гольф наразі є заняттям для обраних.

 

 

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

18.07.2019

Читати далі
Згорнути