Відкриття мультифункціонального майданчика, Калинівка. Фото

На Київщині відкрито перший мультифункціональний майданчик: відзначилася Калинівка спортивна

Цього непростого 2020 року через карантинні обмеження скасовано чи перенесено спортивні заходи, назавжди змінені спортивні календарі, але розбудова спортивної інфраструктури Київщини не припинялася. Адже карантин завершиться, а поява в області нових спортивних об’єктів стане запорукою розвитку здорової, спортивної нації.

Так, 20 червня заступник голови Київської облдержадміністрації Євген Калінін та начальник Управління фізичної культури і спорту Сергій Тимофєєв завітали на відкриття нового спортмайданчика на Броварщину, попутно проінспектувавши спортивну інфраструктуру Калинівської об'єднаної територіальної громади.

 

Євген Калінін, Сергій Тимофєєв

ФОТОРЕПОРТАЖ

Тут, в селищі міського типу Калинівка відбувалася урочиста церемонія з нагоди відкриття мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту, з гумовим покриттям та розміром 42мх22м. Розташувався спортивний об’єкт на вулиці Шкільній, на території міського стадіону та Калинівської загальноосвітньої школи, цікавих з погляду розвитку калинівських об’єктів, мова про які піде окремо.

 

 

ПРО ОБ’ЄКТ

Відзначимо, що на Київську область з державного бюджету виділено 8 396,5 тисяч гривень для будівництва таких мультифункціональних майданчиків відповідно до постанови Уряду «Про деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту». Облаштовуються майданчики за рахунок коштів місцевого бюджету.

 

 

Після серії послаблень карантину один за одним на теренах Київщини відкриваються новозбудовані спортивні об’єкти. Спортивний майданчик в Калинівці став першим мультифунціональним майданчиком, які зводяться в області цьогоріч, окрім державної субвенції, також за програмою “Київщина спортивна”.

 

 

За яким графіком працюватиме споруда, залежатиме від епідемічної ситуації в регіоні. Адже на нещодавньому засіданні Уряд підтримав ініціативу Міністерств охорони здоров’я України щодо продовження адаптивного карантину до 31 липня. Та вже від минулої суботи, дотримуюсь санітарних правил та обмежень кількості людей на полі, тут заграли у волейбол та баскетбол юні калинівці.

 

 

УРОЧИСТОСТІ

Що ж до урочистостей з нагоди відкриття спортивного об’єкту, то святковий захід відбувався з дотриманням всіх рекомендацій Уряду, Мінмолодьспорту та протиепідемічних правил, встановлених МОЗ. Завітали на церемонію, окрім обласної влади, представники місцевого самоврядування, колектив Калинівської ЗОШ та небайдужа громадськість. Отримав подяку від громади за любов до спорту, потужний вклад у спортивну інфраструктуру, підтримку спортсменів Калинівський селищний голова Вадим Булкот. Зі спортивними дарунками завітала директорка Броварської районної ДЮСШ Тетяна Філіпова. З вітальним словом виступив депутат Броварської районної ради Валерій Калашник.

 

 

Але яке ж свято без подарунків? Євген Калінін після вітальної промови обдарував школу футбольними, волейбольними та баскетбольними м’ячами, а Сергій Тимофєєв - пам’ятною сувенірною продукцією з символікою обласного спортивного управління.

 

 

“Цей об’єкт є першою ластівкою з шести мультифункціональних майданчиків, зведеного за наданою державною субвенцією, підписаною в листопаді минулого року. Калинівська ОТГ стала першою, хто використав запропоновану субвенцію з державного бюджету в розмірі до 50% від вартості об'єкта, всі інші кошти були додані з місцевого бюджету. За це окрема подяка Вадимові Булкоту, приватному сектору економіки і місцевій громаді, - звернувся до громади Сергій Тимофєєв. - Як спортсмен в минулому, член національної ковзанярської збірної, я сяю від думки, що на Київщині відкриваються прекрасні спортивні споруди. Понад 80 спортоб'єктів планується ввести в експлуатацію цьогоріч — це великі футбольні поля, мультифункціональні майданчики, поля для міні-футболу з тренажерними комплексами та воркаут-майданчики з тренажерами. Днями ми підписали договір на поставку обладнання до Красилівки Калинівської ОТГ для облаштування міні-футбольного майданчика зі штучним покриттям розміром 42х22 м, який має бути зведений до 24 серпня”.

 

 

І ось червона стрічка перерізана, анисептиком продезинфіковані руки та м’ячі, маски скинуті — і поле “розпечатали” гравці волейбольного клубу “Калинівка” показовим волейбольним матчем. Зауважимо, що ця шкільна команда успішно виступає на спортивній арені, а минулого року стала віце-чемпіоном Броварського району. В Калинівці, окрім інших видів спорту, дуже шанують волейбол, тут професійно грають команди різних вікових категорій, навіть заграна команда ветеранів. І що показово, калинівці постійно займають перші-другі місця в обласних змаганнях. Не пасуть задніх і баскетболісти. Минулого року БК "Калинівка" здобула титул чемпіона Броварського району, а до цього успішно грала на область.

 

 

Тому під час церемонії організатори наголосили, що новозбудований мультифункціональний майданчик не пустуватиме і стане додатковим імпульсом для розвитку спортивного потенціалу калинівської молоді.

 

 

СПОРТКОМПЛЕКС та ШКОЛА

Новозбудований об’єкт, як вже згадувалося, розташувався на території міського стадіону. Зо п’ять років тому тут розпочався справжній бум з розвитку спортивної інфраструктури, який триває й понині.

Так, доведено до ладу повнорозмірний футбольний стадіон — на професійному рівні доглядається натуральний газон, функціонує полив, облаштовано глядацькі трибуни, зведена огорожа. Саме на цьому стадіоні свої домашні матчі та тренування проводить вищоліговий ФК “Асканія-Флора” (Калинівка). До речі, цього ж дня калинівський клуб приймав ФК “Межигір’я” (Нові Петрівці) в рамках 1-го туру чемпіонату Київської області, впевнено перемігши суперника з рахунком 3:1.

 

 

Поряд функціонує три року тому збудоване міні-футбольне поле зі штучним покриттям та майданчик для занять воркаутом — все коштом місцевого бюджету, але не без допомоги обласної влади. Також в приміщенні поряд розташований зал для ігрових видів спорту. А в школі облаштований  боксерський клуб “Молот” з новеньким тренажерним та боксерським обладнанням, сучасними просторими залами, що виблискують паркетом та дзеркалами.

 

 

 

За словами небайдужого до спорту очільника Калинівської громади Вадима Булкота, на цьому вони не збираються припиняти розвиватися у спортивному напрямку, і в планах громади - перетворити територію міського стадіону в справжній спортивний комплекс. Так, заплановані легкоатлетичні доріжки навкруг стадіону, тенісні корти, роллердром, сертифіковані волейбольні та баскетбольній майданчики.

 

 

Щодо самої Калинівської ЗОШ, то тут за екскурсію для гостей з Києва жваво взялася справжня господиня ввіреного їй закладу пані Світлана Кирій. Тут, в яскравих шкільних кабінетах, обладнаних сучасними партами та новітньою технікою, плекають різнобічний розвиток особистості школярів, виховують учня як людину моральну та патріотично спрямовану, людину культури з розвиненим естетичним і етичним ставленням до самої себе і навколишнього світу.

 

 

А на дверях кожного класу тут патріотичні гасла, які надихають користатися мовою своєї землі, тим інструментом, який робить людей Нацією, а на населенням, на кшталт вислову Ліни Костенко: “Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову”.

На питання, звідки такий прояв любові до мови, пані директорка здивувалася: “Так це ж передається з молоком матері!”. Все вірно, любов до землі і мови передається з покоління в покоління. Та виникає питання, що ж передавалося з молоком українцям на сході нашої країни, де закликали чужу армію захищати “язик” та антиукраїнські цінності? І дотепер наші воїни вже шість років поспіль кладуть своє життя за захист своєї Богом даної землі на російсько-українській війні...

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

ДОВІДКОВО
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 5 липня 2019 року № 571 «Про деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту» на території Київської області реалізується субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво мультифункціональних майданчиків для занять ігровими видами спорту
Згідно постанови КМУ на Київську область з державного бюджету виділено 8 396,5 тисяч гривень.
Отримання субвенції на будівництво майданчиків відбувається за умови співфінансування державного і місцевого бюджетів, в обсязі не менше ніж 50% загальної вартості робіт з місцевого бюджету.
Спеціально створена обласна комісія з питань розподілу обсягів субвенції з урахуванням критеріїв, визначених Постановою, розглянула 69 наданих пропозицій від регіонів та сформувала пропозиції з розподілу субвенції, визначивши пріоритетні місця для будівництва мультифункціональних майданчиків.
На виконання Розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації №637 від 13 листопада 2019 р. та Постанови Кабміну передано кошти з державного до місцевих бюджетів на будівництво та реконструкцію дев’яти об’єктів. З дев’яти регіонів три не використали кошти субвенції, які були повернуті до державного бюджету.
А шість майданчиків успішно будуються за адресами:
1. м.Бориспіль, вул. Київський шлях, 97-А
2. Броварський район, село Богданівка
3. Броварський район, с. Калинівка, вулиця Шкільна (Калинівська ОТГ)
4. м.Буча, вул.Кірова, 13
5. м.Березань, вул.Героїв Небесної Сотні, 9 (Березанська ОТГ)
6. м.Березань, вул.Академіка Дородніцина, 8 (Березанська ОТГ)

Спортивній інфраструктурі – бути!
#Київщинаспортивна

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Розвиток інфраструктури на Київщині: 68 спортоб'єктів облаштовується у 2020-му
Розвиток спортивної інфраструктури на Київщині: 69 об’єктів за три роки
Будівництво мультифункціональних майданчиків за державною субвенцією

 

 

ФОТО ПРЕС-СЛУЖБИ

УПРАВЛІННЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

 

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook: facebook.com/SPORTKODA/

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twittertwitter.com/UpravlinnaSport

Вподобуйте нас в Instagramhttps://www.instagram.com/sport_koda_/

Відстежуйте наш канал в Telegram: t.me/Sport_KODA

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

22.06.2020

Броварська РДА
Читати далі
Згорнути