Велошколі Промінь - 50 років. Фото

Легендарній велошколі «Промінь» - 50!

13 листопада легендарна велосипедна школа «Промінь» бучно святкувала свій неймовірний 50-річний ювілей. Як і пасує, заради відзначення солідної дати влаштували пишні врочистості в затишному Київському обласному музично-драматичному театрі імені Панаса Саксаганського в Білій Церкві – з зірками велоспорту, поважними гостями виголошенням щедрих промов, музикою та піснею і, звичайно ж, подарунками причетним!

 

 

ФОТОРЕПОРТАЖ

В рамках свята відбувалася справжня зустріч поколінь вихованців школи, тренерів-викладачів, фахівців та працівників школи, друзів та меценатів, всіх тих, хто розвивав велосипедну школу й розвивався в ній сам.

 

Ольга Кулинич

За півстоліття школою пройдено довгий, подекуди тернистий, а загалом плідний шлях від секції з велосипедного спорту до спеціалізованої школи олімпійського резерву, школи вищої категорії, яка в Рейтингу-2017 серед спеціалізованих дитячо-юнацьких шкіл олімпійського резерву посідає перше місце.

 

Хвича Мепарішвілі, Анатолій Присяжнюк, Андрій Степенко, Дмитро Чмирук, Сергій Тимофєєв

«Ми вдячні, що Ви опікуєтеся життям велошколи та надаєте відчутну підтримку, що сприяє зростанню спортивної майстерності учнів-спортсменів, які успішно презентують Білу Церкву, Київщину та Україну на державних і міжнародних змагання»,  – висловив подяку Сергію Тимофєєву беззмінний очільник велошколи, майстер спорту СРСР, заслужений тренер України з велоспорту, заслужений працівник фізичної культури і спорту України, голова Федерації велоспорту Київської області Дмитро Чмирук, людина, яка все своє життя присвятила велосипедному спорту і «Променю».

 

Дмитро Чмирук

Як і належить, ювіляр, а вірніше його достойні представники отримували нагороди від держави, від області, від міста. Подяки та почесні грамоти, грошові винагороди та посвідчення майстрів спорту. Від Міністерства молоді та спорту, від НОКу, від адміністрацій та відділів спорту.

А ще кожен з гостей був відзначений нагородою - Дмитро Чмирук особисто кожному вручив пам'ятну медаль "50 років велосипедній школі "Промінь". І тому на святі чемпіонами були всі!

 

Борис Іванов, екс-президент Федерації велоспорту України та Володимир Дюдя

Вручив сувої відзнаки найкращим представникам Київської обласної спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву «Промінь» і Сергій Тимофєєв – від Київської обласної державної адміністрації та Управління фізичної культури і спорту:

 

Сергій Тимофєєв

«Сьогодні тут зібралися самі лише друзі, одна спортивна громада, всі ті, хто долучався до розвитку велошколи «Промінь» впродовж різних часів, представники різних поколінь, які підтримували Київщину та школ. 50 років – це солідна дата, це ціле покоління, це серйозний шлях, пройдений школою. Я сам в минулому спортсмен, тому знаю, як боляче і з яким трудом досягаються результати та здобуваються медалі. Тому низький уклін кожному з вас!"

 

Ольга Кротевич, інструктор-методист "Променя" та Сергій Тимофєєв

"Ми в Київській обласній державній адміністрації разом з Київською обласною радою підтримуємо спортивні заклади Київщини, - провадив далі Сергій Олександрович. - Завдяки підтримці депутатів цьогоріч було виділено два мільйони гривень на закупку інвентаря та комплектуючих. Також два роки тому ми створили штатну збірну Київщини з резервного спорту з бюджетом заробітної плати 1 млн 897 тисяч гривень, до якої входять сім спортсменів саме школи «Промінь» і які щомісяця отримують посадовий оклад. Також нами започаткована щорічна стипендія видатним спортсменам та їх тренерам, стипендіатами також стали представники «Променя», які представляють Київщину на міжнародній арені. Спорт об’єднує, адже спорт – це посол миру, а всі ті, хто займається спортом – це успішні люди, і вони прославляють нашу державу по всій земній кулі. І завдяки нашим велосипедистам про Україну і Київщину знають всюди!»

 

 

Звичайно, головними на святі були спортсмени та їх тренери – вихованці школи. А завітало багато, як титулованих, так і починаючих: призери та учасники Олімпійських ігор, переможці чемпіонатів України, світу та Європи та міжнародних і всеукраїнських змагань. Величезну плеяду зірок виховала школа за півсторіччя свого існування. На жаль, деякі з тих, хто допомагав творити спортивну історію «Променя», вже встигли покинути наші ряди, тому їхню пам’ять уважили хвилиною мовчання.

 

 

Якими ж зірками було осяяне свято? Завітали призер і чемпіон світу та Європи Володимир Дюдя, призери Олімпійських ігор в Сіднеї Олександр Симоненко, Олександр Феденко та Сергій Чернявський, рекордсмен України, чемпіон Європи та призер чемпіонату світу Андрій Бучко, чемпіон світу, дворазовий чемпіоном Європи, учасник Олімпіади-2000 Руслан Підгорний, майстри спорту міжнародного класу, багаторазові чемпіони України та міжнародних змагань, а нині тренери Олексій Касьянов та Артем Теслер, призерка та чемпіонка Європи Ольга Кулинич, чемпіонки України Сніжана Фарщук та Яна Линник, переможець міжнародних велогонок Михайло Бліхарський, заслужений тренер України і видатний наставник велошколи «Промінь» Сергій Чмирук, одні з найдосвідченіших  тренерів України В’ячеслав Рудько та Микола Розуменко, заслужений тренер з велоспорту Максим Качаненко, талановиті велогонщики «Проміня» Олександр та Софія Шевченки, Богдан Мусієнко і Андрій Мовчан, та багато інших знаних в Україні і світі велогонщиків.

 

Володимир Дюдя та срібні призери Олімпіади

Запрошено було і українського професійного шосейного велогонщика, який виступає за команду світового туру «Bahrain–Merida Pro Cycling Team» Марка Падуна. Наразі Марк перебуває на підготовчих зборах в Іспанії, тому на свято завітав його брат Станіслав, який вручив від імені титулованого спортсмена три чемпіонські майки. Саме майки найбільше ціняться у велоспорті, і саме майки спочатку вручають переможцям змагань, а потім вже нагороджують медалями.

 

Станіслав Падун

Майки «Bahrain–Merida Pro Cycling Team» від Марка Падуна

Свято виявилося доволі насиченим, адже велошколі було що сказати. Періодично на екрані мелькали фото-епізоди спортивної історії велошколи “Промінь”, вручалися нагороди найдостойнішим, лунали належні святу побажання на кшталт «крути педалі до медалі», гриміли бурні овації при згадці про видатні віхи в історії школи чи відомі імена, а також розважали гостей блискучими номерами талановиті артисти театру Саксаганського. Свято було розкішним та атмосферним!

ФОТОРЕПОРТАЖ

 

 

Інформаційна довідка

Школа заснована 1969 року.

З 1993 року спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа має статус олімпійського резерву та вищу категорію.

КОСДЮСШОР «Промінь» функціонує у Білій Церкві та має відділення при ЗОШ – Сквирський, Броварський райони, Ірпінь, Буча та Вишгород.

До навчальної програми школи включені: Олімпійські види з велоспорту (шосе, трек, маунтенбайк).  

Досягнення:

- чемпіонати світу: 11 золотих, 10 срібних, 3 бронзових медалей

- чемпіонати Європи: 12 золотих, 4 срібні, 6 бронзових медалей

- кубки світу: 34 золотих, 18 срібних, 9 бронзових медалей

- Олімпійські ігри-2000: 1 срібна медаль  груповій гонці

За 50 років у велосипедній школі “Промінь” виховано та виросли разом з учнями:

- 196 майстрів спорту

- 72 майстри спорту міжнародного класу

- 7 заслужених майстрів спорту України

- 13 заслужених тренерів України

- 2 заслужених працівника фізичної культури і спорту України

На чемпіонатах України останніх років більше 40 учнів виборюють медалі, ще 22 учні отримують рейтингові очки за 4-12 місця до спортивного рейтингу Київщини.

За рейтингом Мінмолодьспорту в 2017 році школа посіла І місце в Україні серед 1281 спортивних шкіл України. В 2018-му - IV місце.

За рейтингом Мінмолодьспорту в 2018 році школа зайняла IV місце в Україні серед 1281 спортивних шкіл України.

Понад 20 вихованців щороку потрапляють до складу збірної команд України.

 

Вадим Кошель, депутат білоцерківської міськради та Дмитро Чмирук

Володимр Стеценко, заступник начальника Управління фізичної культури і спорту КОДА та Андрій Король, депутат Білоцерківської міської ради

Вадим Кошель та Максим Качаненко

Сергій Чмирук, Анастасія Рубленко

Ольга Кулинич

Володимир Стеценко та Микола Дашкевич, засновник фонду "Друзі - дітям Чорнобиля"

Станіслав Падун, Ольга Кулинич

Вадим Кошель, Володимир Дюдя

Дмитро Чмирук, Хвича Мепарішвілі

Сергій Мартинов, заступник директора стадіону "Трудові резерви" та Лариса Шарай, директор КО Школи вищої спортивної майстерності

Заєць, тренер з легкої атлетики та Володимир Балясников, директор Київського обласного ліцею-інтернату фізичної культури і спорту

Микола Гоменюк , майстер спорту міжнародного класу та Артем Теслер, тренер-викладач

 

В'ячеслав Сидоренко, директор Київської обласної ДЮСШ, Володимир Стеценко, Леонід Мирський, заступник директора департаменту олімпійського спорту, начальник циклічних видів спорту Мінмолодьспорту

Андрій Стьопенко, заступник директора з адміністративно-господарської діяльності

Хвича Мепарішвілі, народний депутат України

Сергій Чмирук, тренер велошколи "Промінь"

Валентина Коросько, заступник начальника управління - начальник відділу з питань фізичної культури та спорту Білоцерківської міської ради

Майки «Bahrain–Merida Pro Cycling Team» від Марка Падуна

Чотири періоди розвитку велошколи "Промінь"

ФОТО ПРЕС-СЛУЖБИ УПРАВЛІННЯ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ

(при використанні світлин прохання посилатися на автора)

Читайте найцікавіші новини спорту в Facebook

Підписуйтесь на наш канал на Youtube

Слідкуйте за нами в Twitter

Вподобуйте нас в Instagram

Автор:
Прес-служба управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації

14.11.2019

м.Біла Церква
Читати далі
Згорнути