Київська сотка-2020. Фото

Київська сотка: на дорогах Київщини відбулися наймасовіші велоперегони року (фото)

6 вересня на автошляхах столиці та Київської області відгомоніли пристрасті велосипедної «Київської сотки». Стокілометрова гонка для спортсменів-аматорів стала уже традиційною. Як зазвичай, уже сьомий рік поспіль вона відбувається в першу неділю вересня і збирає тисячі велолюбителів з різних куточків України, а раніше – й з-за кордону. Цьогоріч іноземних учасників не було з огляду на проблему з поширенням у світі коронавірусної інфекції.

Що ця «Сотка» особлива, свідчив навіть рядок на традиційній медалі фінішера, яку вручають усім учасникам, які подолали 100 кілометрів – «Quarantine edition». Заходи безпеки також були особливими. Учасники й організатори на старті й фініші мали вдягати захисні маски. Крім того, щоб обмежити контакти між великою кількістю людей, час перебування на стартовому полі був максимально скороченим, а нагородження переможців у різних номінаціях взагалі відбувся через два дні, 8 вересня, на території Київського велотреку.

Щороку Київська обласна державна адміністрація через Управління фізичної культури і спорту підтримує веломарафон "Київська сотка", допомагаючи в організації маршрутів для проведення змагань на дорогах Київської області.

Змінився цьогоріч і змагальний маршрут. Старт перегонів відбувався не на Майдані Незалежності, як у попередніх два роки, а на вулиці генерала Наумова, що майже на виїзді з Києва, неподалік від станції метро «Академмістечко». Відповідно й дистанція змінилася. Якщо в попередні роки велосипедисти ганялися в напрямку Обухова і фінішували в районі торговельного центру «Магелан» на вулиці академіка Глушкова, то зараз гонщики прямували в напрямку Ірпеня, Бучі, Немішаєвого і поверталися тією ж дорогою до Києва, в містечко, яке зі стартового перетворювалося в фінішне. При цьому нинішня траса є не такою рельєфною, здебільшого рівнинною.

Команда Київщини з Вишгорода здобула три медалі у найпрестижнішому класі «Спорт». Переможцем серед чоловіків став Олексій Касьянов з Вишгорода на Київщині. Він подолав 100 км за 2 години, 3 хвилини і 42 секунди, на 50 секунд випередивши Андрія Корчака із Кременчука на Полтавщині. В цьому ж класі у своїх вікових категоріях першим став Володимир Яценко, третім – Микола Карапась.

Команда з Вишгороду - переможці в класі "Спорт"

Олексій Касьянов, представник Київщини

У заліку шосейних і кросових велосипедів серед чоловіків переміг киянин Антон Кернасовський – 2:12.58. У жінок першість теж здобула представниця столиці Анастасія Гіль – 2:32.39.

Сергій Харчук, ідейний натхенник веломарафону "Київська сотка"

Найзапекліша боротьба точилася в наймасовішому класі «МТБ і гібриди», в якому змагалися загалом понад 500 учасників. Киянин Олександр Біляєв виграв з часом 2:21.39, всього на чотири секунди випередивши другого і третього призерів – Юрія Кресана з Вишневого на Київщині та іншого столичного гонщика Євгена Шилова. У жінок перевага киянки Вікторії Дяченко була відчутнішою. Вона виграла з часом 2:31.23, випередивши найближчу переслідувачку Арину Алабут на 21 секунду.

Окрім класичних номінацій, окремі учасники вийшли на старт на роверах унікальних взірців, скажімо, тандемах чи раритетних «Українах».

Окремо варто виділити вікових учасників. Скажімо, 80-річний киянин Володимир Соколов подолав 100 км на велосипеді МТБ за 4 години і 27 хвилин.

Також варто відзначити, що у старт-фінішному містечку була облаштована фотоекспозиція в пам’ять про Богдана Воєводіна, одного з ідейних натхненників «Київської сотки», співзасновника ресурсу «Bike in City», який помер 26 липня у віці 33-х років від зупинки серця.